אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
חטיפת בחורים גוש עציון

נתניהו לאמהות: "נתתן שיעור לעולם כולו"

ראש הממשלה בהספדו לשלושת הנערים ציין את חוסנן של המשפחות אליהן התוודע עם ישראל, הנשיא פרס אמר "ישראל תנקוט ביד קשה עד שהטרור ייעקר משורש"

נתניהו לאמהות: "נתתן שיעור לעולם כולו"
  פרס סופד בהלווית הנערים (פלאש90)

נשיא המדינה שמעון פרס, השתתף היום (ג') ונשא הספד בלוויית שלושת הנערים שנחטפו לפני 19 יום ונרצחו בדם קר – גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח.

בהלוויה אמר הנשיא פרס: "'ציון במר תבכה וירושלים תיתן קולה'. אנו מלווים היום למנוחה אחרונה את נפתלי, גיל-עד ואייל – שלושה בנים נפלאים של העם היהודי. זה שמונה-עשר ימים ולילות שאני כמוכל אחד מכם לא ידעתי את נפשי מרוב דאגה. התפללנו כל אחד לחוד וכולנו ביחד, שיקרה הנס ונראה אותם חוזרים בשלום למשפחותיהם, לביתם אל כולנו. לצערנו פקד אותנו אסון הירצחם ואבל כבד ירד על העם כולו.

נפתלי, גיל-עד ואייל, רבים מאיתנו ראו רק קטעי תמונות מדמותכם, מאישיותכם. מהקטעים עלתה תמונה נהדרת של צעירים שלמים עם עצמם. יודעים את דרכם, משרתים את עמם. צעירים בעלי מאור פנים, וזקופי קומה, יודעי תפילה וצמאי דעת, אֲמוּנִים על ייעודם ומקיימים את מצוותם. הארתם באור כואב וחזק את פני עמנו, את אחדותו על שבטיו, את ערכיו המוסריים, את קורתיו וקורבנותיו, את ניצחונות ישראל – לא רק את נצח ישראל.

משפחות יקרות, אני יודע מה עובר עליכם, אני ככל העם יודע איך עברה התקופה הזו כך שהאבל הפך להיות מקור של אור ותקווה לעם כולו. בבניין ציון וירושלים תנוחמו ולא תדעו עוד דאבה, יהיה זכרון הבנים יישמר לעולם ועד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בדברי ההספד: "ב-18 ימים האחרונים נחקקו בלבנו, בלב העם כולו, דמויותיהן של אייל, גיל-עד ונפתלי. אזרחי ישראל למדו להכיר את פניהם, וגם אם לצערנו לא זכינו לפגוש בהם – כפי שקיווינו, כפי שייחלנו – נשבינו בקסם חיוכם, בעדינותם, בחדוות נעוריהם.

שלושה נערים מחוננים, זכים, ישרי דרך, שידם של בני עוולה האוחזים במאכלת הונפה עליהם, רוצחים, שבאכזריות אין קץ וללא הינד עפעף הפרו את הצו הקדום – 'אל תשלח ידך אל הנער'. משפחות, הבנים מכם ינקו ערכים ודרך, מכם הם צמחו ועלו על נתיב חייהם שנגדע באבחה טרם עת.

תהום מוסרית רחבה ועמוקה מפרידה בינינו לבין אויבינו. הם מקדשים את המוות – אנחנו את החיים. הם מקדשים את האכזריות – ואנחנו את הרחמים. זהו סוד כוחנו, זהו גם הבסיס לאחדותנו. לאורך תולדות עמנו הוכחנו לא אחת שגם אל מול הנוראות בטרגדיות שפקדו אותנו, גם אל מול תהומות של צער ויגון, כוח החיים שפועם בתוכנו גובר על שאיפות הרצח וההשמדה של צרינו.

ואני מבקש לומר דברים מיוחדים לכן – רחל, בת גלים ואיריס. אתן נתתן שיעור לעולם כולו, מהי זעקתה של אימא, מהי אהבת אם. אשרי הבנים שזכו להורים ולמשפחות כאלה, ומה נורא הגורל שהפריד אותם מכן ברשע שהוא בלתי נתפס.

אני מבקש להביע הערכה לכל עם ישראל שהפגין גדלות נפש והזדהות עמוקה עם שלוש המשפחות היקרות הללו, שנכנסו לחיינו ולתודעתנו בעל כורחן. אנו מרכינים את ראשנו בכאב עמוק, אבל אנחנו גם זוכרים את האמת העתיקה והפשוטה של עמנו – בדמייך חיי.

נזכור תמיד את אייל, גיל-עד ונפתלי הטהורים, שיישארו צעירים לעד. נזכור אותם ובעזרת השם ננוחם בבניין ערינו וארצנו. יהיה זכרם של גיל-עד, אייל ונפתלי היקרים נצור בלבנו לעד."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו