אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יוחאי דמרי בעקבות רצח החטופים: "הגיע הזמן להלחם בטרור כמו שרק חיילינו יודעים"

ראשי המועצות ביו"ש דורשים תגובה קשה נגד ארגוני הטרור ובנוסף להשיב בצורה מדינית. " אנחנו חייבים להוסיף חיים, להוסיף בניה, להוסיף ישובים, להחיל ריבונות בכל גוש יהודה."

ראשי מועצות ביו"ש: להוסיף ישובים, להחיל ריבונות"
  מקום מציאת הגופות בסמוך לחלחול (פלאש90)

בעקבות מציאת גופות שלושת החטופים, אמר יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון, שבשטחה נמצאו הגופות: "רצחו את בנינו ואל לנו לשתוק על כך".

עוד הוסיף דמרי: "הרוצחים הללו צריכים להיות הראשונים שמשלמים במותם על חטיפת ורציחת בנינו. בין אם ימצאו חיים ובין אם מתים".

לדבריו: "שלושת הנרצחים נרצחו כדי לגדוע את חיינו על האדמה הזו. אנחנו חייבים להוסיף חיים, להוסיף בניה, להוסיף ישובים, להחיל ריבונות בכל גוש יהודה. רק כך הם יבינו שזה לא משתלם להם. במקום בו נמצאו בנינו לא מתביישים המחבלים וחבריהם לעשות עתה הפרות סדר. יש להטיל סגר מלא על האזור". "הגיע הזמן להילחם בטרור כמו שחיילינו יודעים להילחם!", הבהיר.

ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל בתחומה אירע הרצח: "תושבי גוש עציון משתתפים בצער משפחות פרנקל, שאער ויפרח ובצערה של ישיבת מקור חיים בכפר עציון ושבי חברון על הירצחו של גלעד, נפתלי ואייל על ידי בני בליעל וחסרי צלם אנוש. המרצחים בקשו לפגוע ולהחליש את ההתיישבות היהודית בגוש עציון ובמדינת ישראל כולה, ממשלת ישראל צריכה להשיב להם בתשובה מוחצת, מלחמת חורמה וריסוק של כל מי שמעורב במעשים נפשעים אלה וזאת לצד תשובה ציונית שתתבטא בהעצמה ובחיזוק אחיזתנו בקרקע ובבנייה של חיים חדשים, של פריחה ושגשוג באותם מקומות בהם ניסו לפגוע."

ראש מועצת קריית ארבע חברון, מלאכי לוינגר אמר הערב כי: "ערב חשוך ושעה קשה לכל עם ישראל, לא זו התוצאה לה ייחלנו כולנו. אני מבקש לחבק ולחזק את המשפחות בשעה קשה זו וכולנו משתתפים באבלן וכואבים עד מאוד את סבלן.

התפללנו שנשמע בשורה אחרת, אך לדאבוננו אפשרות זו עמדה לנגדנו ולנגד כוחות הביטחון כל העת. אנו מצפים ממשלת ישראל לעשות ולפעול ביד קשה מאוד על מנת ולמנוע הישנות דברים אלה בעתיד. זה הזמן לפעולה ותגובה חזקה שתרעיד את אמות הסיפים, ושתבהיר היטב לכל אויבי ישראל כי ישנו מחיר כבד מנשוא לפגיעה בחיי יהודים. אחריות כבדה מוטלת כעת על הממשלה לתת את הדין עם המרצחים ומשלחיהם, ואנו מצפים לבשורות בנושא ויפה שעה אחת קודם".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
המציאות מראה פתרון אחד-לצאת מהשטחים חד צדדית
גיימס הטפילד | 01-07-2014 0:54
אין לנו ברירה
2
לבנות בהתנחלויות זה לא התגובה לרצח, היכנסו
נעם אלטמן | 01-07-2014 1:39
להפסיק לרכב על הגל עם ישראל כולו קיבל בכאב ועצב גדול את הידיעה על הירצחם של גיל-עד, אייל ונפתלי הי"ד. אני נער דתי בן 18 כאחד מהעם כואב את מותם הטראגי וליבי שותת דם, דמם של הנרצחים. כל הרשתות החברתיות והרשת האינטרנטית מלאים בידיעות ופרטים על הרצח, ואט אט מתחילים להופיע תגובות והצעות של אנשים מהי התגובה הנכונה של מדינת ישראל. אני רואה אנשים הקוראים לממשלת ישראל להגיב בכח כנגד החמאס, עונש מוות למחבלים, לא לשחרר אסירים פלסטיניים, ופתאום מתחילות לצוץ תגובות שאותם אני מתעב, הצעות שכבר הוצעו פעם לאחר הרצח של משפחת פוגל הי"ד. הצעות כואבות מאוד, הצעות צבועות הצעות הקוראות למכור את הדם של הנרצחים שלנו. למכור אותו בתמורה להתיישבות. מה קרה לנו לעם ישראל? מה קרה להיגיון והמוסר שלנו? איך אנשים קוראים לממשלה לאשר יחידות דיור כתגובה לרצח המתועב הזה? אבל השיא מגיע כשאני רואה שיו"ר מועצת ישע, אבי רואה: קורא לממשלת ישראל לחזק את ההתיישבות ביהודה ושומרון, וכמו כן להקים יישובים חדשים, זאת בתגובה לפיגוע החטיפה הרצחני. תגיד לי מר אבי רואה אתה לא מתבייש? איך אתה לוקח את הרצח המתועב של שלושה נערים ומנסה להרוויח מזה הקמת יישובים חדשים? לאחר הרצח של משפחת פוגל הי"ד הורה ראש הממשלה בנימין נתניהו לבנות ביישוב איתמר 675 יחידות דיור בתגובה לרצח. פוליטיקאים רבים הגיעו לאזור תוך התחייבות לבנות כמענה לרצח. עם ישראל היקר מה קרה לנו? רוצחים לנו את העם ואנחנו מבקשים בתגובה בנייה בהתנחלויות? מה אנחנו עושים? מה קרה לפסוק מתהילים שהציונות הדתית אימצה "ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם" . ואנחנו מסתבר שינינו אותו לארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד שנבנה בהתנחלויות?! איך קרה הדבר שנרצחו שלושה נערים על לא עוול בכפם ואלפיי אנשים ובכללם אנשי ציבור ופוליטיקאים קוראים לבנייה בהתנחלויות כתגובה? זה מה שייספק אותנו? זה מה שייפצה אותנו על האובדן? אלף יחידות דיור זה מה שיירפא את הכאב? התקשרו אליי עכשיו והזמינו אותי לבוא להפגנה שמתארגנת בe1, אבל לא אני לא הולך להגיע להפגנה הזאת. אני לא הולך למכור את הדם של גיל-עד, אייל ונפתלי תמורת בנייה בהתנחלות. אני לא אהיה כמו ראש ממשלת ישראל שאמר לתמר פוגל "הם יורים ואנחנו בונים", אני אגיד למשפחת הנערים, "הם רוצחים ואנחנו משיבים להם באותו מטבע", אני לא ארכב על הגל של שלושת הנערים הי"ד, אני לא אקרא להוספת יחידות דיור ביהודה ושומרון, אני לא אלך להפגנות לבניית שלושה יישובים על שמות הנערים, אני אלך להפגנה שתקרא לממשלה להתחיל להגיב באש ולא בבניה, הגיע הזמן שנפסיק לפצות את עצמו על רצח האחים שלנו בהוספת יחידות דיור, הגיע הזמן שנפצה את עצמנו בהריגת החוטפים והשמדת החמאס. נעם אלטמן –oamaltma13@walla.com