הרב שי פירון בתגובה ראשונה לפיטוריו: "זו זכותו" - סרוגים

הרב שי פירון בתגובה ראשונה לפיטוריו: "זו זכותו"

הרב שי פירון הגיש הבוקר את תכניתו האחרונה בגלי צה"ל, והתייחס להחלטה לא להאריך את חוזהו: "זכותו המלאה של מפקד לרענן, לחדש ולהתחדש. אני מרכין ראש. אולי לא הייתי מספיק טוב?"

author-image
הרב שי פירון בתגובה ראשונה לפיטוריו: "זו זכותו"
  (צילום: מרים אלסטר / פלאש90)

בחודש שעבר החליט מ"מ מפקד גלי צה"ל, דני זקן, על הפסקת עבודתם של מספר מגישים בתחנה. אחד המגישים שהוחלט לא לחדש איתם את החוזה הוא הרב שי פירון.

הבוקר, אחרי הגשת התכנית בפעם האחרונה, התייחס הרב פירון לפיטוריו וכתב: "היום הגשתי את תכנית הרדיו האחרונה שלי בגלצ, "נפלא פה". כך החליט מ"מ מפקד התחנה, דני זקן, וזו זכותו. צר לי שלא הספקתי לספר לו שכל תכליתי בעולם היא להשכין שלום, לעשות טוב, להוביל לשיח עמוק בין שבטים וקהילות. אבל, זו זכותו המלאה של מפקד לרענן, לחדש ולהתחדש. אני מרכין ראש. אולי לא הייתי מספיק טוב?".

הרב פירון סיפר מה הוא ניסה לעשות בכל התכניות שהגיש: "מה רציתי? לדון בסוגיות עומק; לחבק דעות שונות; להקשיב לכל אדם; לצייד אתכם בסיפור לשבת; להרעיד לבבות; לאחד נשמות; ליצוק סימפוניה של שונים; דווקא עכשיו, צריך לדבר. להקשיב. לראות את השונה מקרוב".

עוד הוסיף הרב פירון: "הימים הללו מתאפיינים בהתרחקות, בבניית חומות ומחיצות. אני מאמין שברגע הזה יש להתקרב. לא לוותר על המחלוקת, לוותר על השנאה. שיחה נינוחה איננה מחליפה מחלוקת עמוקה. אבל היא פותחת את הלב ומאפשרת הקשבה ושינוי דעה. אולי זה מצרך לא סחיר".

"אני אמשיך בדרכי. בקרוב ניפגש בפלטפורמות אחרות. אין לי ארץ אחרת. אין לי שליחות אחרת", חתם הרב פירון.

עוד באותו נושא

הרב שי פירון מזועזע: זה היה אירוע מביך מאוד


26

הרב פירון צירף לדבריו שת פרק התהילים "ה' מי יגור באהליך", וכתב: "תודה. לגל גבאי שלימדה אותי צעדים ראשונים. לענבל גזית, מורה לחיים. תודה למרואיינים, יצרנו יחד בית מדרש מעשיר לרעיונות. למדנו יחד פרק בשיח והקשבה. תודה לכמעט 4000 (!) איש ואישה שכתבו לי בחודש האחרון. משמחת אותי העובדה שהצלחתי לגעת בכם בימים מורכבים, להביא לכם קצת אור".

"תודה לעשרות רבות שכתבו לי בבקשה לעצה, לסיוע, בכל התחומים. תודה לשמעון אלקבץ, המפקד לשעבר, שנתן בי אמון. ותודה גם לדני זקן שלימד אותי משהו על ערכו של איפוק, צניעות, ענווה ודיוק. עוד ניפגש ויהיה לנו טוב. להתראות, בקרוב. שבת שלום".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו