אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אמנון בזק לשטבון: "די עם הפלגנות"

את הדברים אמר הרב בזק בתגובה לדבריו של שטבון כי בנט רוצה שלטון יחיד. "מצער לראות כיצד דווקא שטבון, שהצביע נגד עמדתו שלו מלפני הבחירות ונגד עמדת מפלגתו בנושא חוק הגיוס, הוא זה שמדבר כעת על פגיעה אנושה באמון הציבור"

הרב אמנון בזק לשטבון: "די עם הפלגנות"

בעקבות דבריו של חבר הכנסת יוני שטבון, כי החוקה החדשה של הבית היהודי נובעת מרצונו של בנט לשלטון יחיד, הרב אמנון בזק מישיבת הר עציון באלון שבות מאשים את שטבון ב"פלגנות", לדבריו.

בתגובה שפרסם לפני כשעה אומר הרב בזק:"בקשה קטנה מח"כ יוני שטבון: די לפלגנות! אחדות היא אחד הדברים הקלים ביותר להריסה. מפלגת הבית היהודי הצליחה עד כה, די במפתיע, לשמור בדרך כלל על אחדות ושיתוף פעולה, למרות הפערים שבין נפתלי בנט לאורית סטרוק ובין אורי אורבך לרב אלי בן דהן. רוב הח"כים הכירו באחריות המוטלת עליהם לעת הזאת ואף הכירו טובה לבנט, האחראי העיקרי להישג הגדול בבחירות אחרי שנים רבות".

לדברי הרב בזק: "אפשר להתווכח עם סעיף זה או אחר בחוקת המפלגה המוצעת, כמו גם עם עמדות אחרות של בנט, ואפשר גם לחשוב שההישג האישי של בנט מצדיק פרגון מסוים בנוגע לסמכויותיו. אבל שום דבר לא מצדיק מתקפה פרועה המציגה הצעה לחוקה, העומדת להצבעה דמוקרטית, כאילו היא "דריסה ברגל גסה של ערכי הציונות הדתית ופגיעה אנושה באמון הציבור". מוטב היה לו שטבון היה נוהג קצת יותר בצניעות כלפי מי שרק בזכותו הוא יושב היום בכנסת".

עוד מוסיף הרב בזק: "רק השבת קראנו על עדת קורח, שידעה לצעוק ש"כל העדה כולם קדושים" ואין צורך כלל במעמד הכהונה, אך מהר מאוד מיהרה לקבל את ההצעה שהם עצמם יהיו הכוהנים, אם יצלחו את מבחן המחתות. במקום ללמוד את הלקח על הצורך מלהימנע מלערב אינטרסים אישיים בהנהגת הציבור, מצער לראות כיצד דווקא שטבון, שהצביע נגד עמדתו שלו מלפני הבחירות ונגד עמדת מפלגתו בנושא חוק הגיוס, הוא זה שמדבר כעת על פגיעה אנושה באמון הציבור, והוא זה שקורא "למנהיגות ערכית מאחדת".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
איזה קול הרב הזה, אני קרועה עליו
| 26-06-2014 15:17
אין כמו רב שמתנגד לפלגנות, הרב אמנון נגד פלגנות עם מחבלים, נגד פלגנות עם משכב זכרניקים, הבעיה היחידה שיש לו זה עם תורת משה, כי התורה פלגנית ולא נאורה ואם הרב יהיה בעד התורה אז מי יעשה לו לייק בפייס?
2
אני לא מאמין...
תלמיד הרב בזק | 26-06-2014 16:10
אני חרדי למדתי במכללת הרצוג אצל הרב הזה, בזמנו חשבנו בקול כל החברים, שסתם בטעות הוא לובש כיפה סרוגה, וכי הוא חרדי... היום הכל מתנפץ בפנים, מסרוחניק נשאר מסרוחניק... הוא מדבר על שטבון כאחד הריקים. מה הוא בעצם אומר? עזוב אידואולוגיה עזוב אמת, מה זה משנה שבנט הורס את היהדות, העיקר הוא מביא לנו מנדטים, זה העיקר.... הרבנים החרדים מנוחתם עדן, לא הלכו שבי אחרי הגדלות בתורה של הדלי"ם והריקים, הם ידעו והבינו...
3
מה הרב היה אומר לכלב ויהושע בן-נון? די לפלגנות?
אבי | 26-06-2014 16:16
4
הפלגן האמיתי הוא בנט והתכניות המפלגתיות שלו.
דתית לאומית אמיתית | 26-06-2014 17:40
בנט רוצה כמו כל הליכודניקים לרכוב על גב הדתיים לאומיים ולרשת את נתניהו (לא שהוא יכול,) אבל הסולם ע"פ הרב בזק זה אנחנו, הגב שלנו. הבחנו כבר זמן רב לאן נושבת הרוח אצל בנט, מתברר שדרכו לא כ"כ דרכנו.
5
שיטבון התגלה כמרדן
איציק | 26-06-2014 17:55
מסכים לכל מילה של הרב בזק. שיטבון מתגלה כמרדן שאינו מקבל מרות. לרשימת המועמדים לכנסת הבאה אני וחברי לא נצביע לשיטבון.
6
בנט - אהרון?! שטבון - קורח?! קצת הגזמנו...
ח | 26-06-2014 18:27
לא זכור לי שבנט נבחר על ידי ד' להיות מנהיג או כהן גדול. אולי פספתי משהו בחדשות?!... נראה לי לי שהדימוי של שטבון לקורח קצת לא מחובר למציאות...
7
הרב בזק, נמאס מהרבנונים הפשרנים
חיים כהן | 26-06-2014 20:47
תקים מפלגה משותפת עם "הרב" שי פירון ו"הרב" יואל בן נון ומלכיאור
8
כן, ברור, איך אתה מעז לצאת נגד הדיקטטור בנט?
| 26-06-2014 23:08
פלגן! לבנט מגיע 12 מנדטים, כמובן, ושטבון שמייצג את החרדלים לא שווה אפילו מנדט אחד.
9
בנט הולך להתרסק. הציבור לאט לאט מפנים מיהו..
יערה | 27-06-2014 1:30
הכל אצלו ספינים זולים ועבודה בעיניים על הצעירים בפייסבוק..
10
אמנון מספיק להתעסק בפוליטיקה !!!
גדי | 27-06-2014 12:06
אפילו שזה מספק לך את יצר החשיפה שכה בוער בך.
11
בפריימריס הצבעתי עבור סטבון רק בגלל שנתמך ע"י בנט
אלי | 28-06-2014 23:47
ג'רמי גימפל היה יותר נראה לי מאשר סטבון, חשבתי להצביע לגימפל, אבל היות וסטבון נתמך על ידי בנט וגימפל נתמך על ידי אורלב, רציתי לחזק את בנט והצבעתי עבור סטבון. מאוד מהר הבנתי שטעיתי. סטבון התחיל עם הפלגנות כבר בהתחלה כשהוחלט לבטל את שריון הצעיר אם כבר נבחרה צעירה ברשימה, החלטה מאוד הגיונית, כבר אז סטבון התחיל עם ערעורים ופלגנות. מאז הוא ממשיך בדרכו בדבקות. חבל. פעם הבאה לא אתמוך בו
12
אפשר לדעת מי זה הרב הזה ומה הסיפור שכל כך חשוב לנו לדעת
| 29-06-2014 1:34
מה הוא חושב על כל דבר? אולי שיתעסק עם הרבצת התורה לתלמידיו ודי?
13
תגובה
יוסי | 29-06-2014 10:11
מי אמר שכך דעתו עם הציבור , רובו של הציבור התורני לאומי מזוהה יותר עם עמדתו של שטבון מאשר שאר חברי סיעתו