הסטודנטים באוניברסיטה העברית זועמים: "התנהגות בריונית"

הסטודנטים באוניברסיטה העברית זועמים: "התנהגות בריונית"

עשרות סטודנטים לתואר שני בחוג לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית גילו להפתעתם שתוכנית הלימודים עתידה להשתנות באופן מהותי, שעשוי לפגוע משמעותית בעתידם המקצועי. בתגובה, הם מוחים על השינוי ועל היחס מצד האוניברסיטה שלטענתם "מתנהגים כמו מאפייה"

author-image
הסטודנטים בעברית זועמים: "התנהגות בריונית"
  מחאות הסטודנטים באוניברסיטה העברית (צילום: נעה כהן)

עשרות סטודנטים לתואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית גילו יום אחד שהעתיד המקצועי שלהם בסכנה. הסטודנטים שנמצאים בעיצומה של שנת הלימודים האקדמית, הופתעו לגלות במהלך הסמסטר ללא התראה מוקדמת מצד האוניברסיטה, כי תוכן הקורסים ומבנה תכנית הלימודים עתיד להשתנות משמעותית, באופן שעלול לפגוע בקריירה שלהם.

לטענת הסטודנטים, במהלך שנה"ל, לאחר שנרשמו למסלול הלימודים אותו בחרו ושילמו עבורו, הוחלפה מגמת הלימודים שנרשמו אליה. התלמידים הנ"ל בחרו בלימודים אקדמיים במגמת 'עבודה סוציאלית אינטגרטיבית', מגמת לימודים וותיקה ומוכרת באוניברסיטה העברית, שלדבריהם עיקרה הורכב לכל אורך השנים מקורסי חובה בתחומי הטיפול הפרטני בעבודה הסוציאלית.

התואר הקיים הוא תואר יוקרתי ומבוקש, ועלותו כ-65 אלף ש"ח (פי כמה מתארים אחרים במוסדות אחרים). מדובר בתכנית לימודים נרחבת הכוללת שלושה ימי לימודים בשנתיים הראשונות.

הסטודנטים בחרו בתכנית זו בשאיפה לעסוק בתחום הטיפול הפרטני בעולם התעסוקה לאחר סיום הלימודים, ומאחר שהתכנית היוותה אבן דרך משמעותית ונדרשת ללימודי ההמשך בתחום הפסיכותרפיה.

במסלול לתואר שני בעבודה סוציאלית קיימות שתי מגמות, אחת של טיפול ישיר, והשנייה האינטגראטיבית שאמורה לשלב בין הקהילה לפרט. "למגמת הטיפול הישיר קשה יותר להתקבל", מספרת א', אחת הסטודנטיות שביקשה שלא להיחשף כי חששה שהדבר ייפגע בלימודי הדוקטורט שהיא מעוניינת להמשיך אליהם באוניברסיטה.

"ראינו שתכניות הלימודים של שתי המגמות זהות, אז הנחנו שאין לנו סיבה לעבור הכשרה ולנסות להתקבל למגמת הטיפול הישיר, כי זו כמעט אותה תכנית רק בשם אחר, כנראה בגלל סיבות שיווקיות. עברנו לירושלים, שילמנו עשרות אלפי שקלים, והמוצר ששילמנו עליו – הוא פשוט לא מה שקיבלנו".

לדבריהם, באמצע שנת הלימודים הוצאו מהתכנית ארבעת הקורסים העוסקים בהכשרה לטיפול ברמת הפרט ובמקומם הוכנסו קורסים העוסקים במנהיגות ויזמות. הסטודנטים גילו על השינוי כבדרך אגב תוך כדי שיטוט באתר האינטרנט של המחלקה, אז ראו ששם המגמה שלהם השתנה מ"עבודה סוציאלית אינטגראטיבית" ל"שינוי חברתי במציאות משתנה".

חופש אקדמי הוא ערך חשוב בלימודי השכלה גבוהה, ושינויים בסגל ההוראה ובתכני הקורסים הם דבר שקורה מעת לעת. עם זאת, לטענת הסטודנטים במקרה זה, מדובר בשינוי מהותי ובפער דרמטי בין תכנית הלימודים אליה נרשמו לתכנית החדשה המסתמנת.

"היינו בהלם ופנינו למזכירות החוג, שם ניסו למסמס אותנו ובהמשך ראשי החוג הואילו ברוב טובם לקיים איתנו שיחת זום ולהסביר", אומרת א'. "מובילי השינוי טענו כי השינוי 'בטל בשישים', וכי אנחנו עושים 'סערה בכוס מים'. בפועל, מדובר על 80 אחוז מהמגמה שהשתנה".

מבדיקה שנערכה על ידם, עלה כי השינוי פוגע באופן משמעותי בסיכוייהם של הסטודנטים להתקבל ללימודי המשך ולמקומות עבודה טיפוליים. הם פנו למוסדות אקדמיים כמו אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת חיפה, שם אושר להם כי תוכן הקורסים העוסקים בטיפול בפרט אכן מהווה שיקול בקבלה ללימודים.

אם הקורסים אכן יוחלפו, המשמעות עלולה להוות פגיעה חמורה בעתיד המקצועי ובקריירת הטיפול אליה כיוונו הסטודנטים. קורסי חובה כגון 'פסיכותרפיה אינטגרטיבית' ו'יסודות החשיבה הפסיכודינאמית' המוקדשים לנושא הטיפול בפרט, עתידים להיות מוחלפים בקורסים בזווית חברתית וציבורית, וההכשרה המקצועית הספציפית שהייתה אמורה להיות המנוף לעתידם, לא תוכר במוסדות הלימודים הבאים.

עוד באותו נושא

הסטודנטים החליטו: הופעת יום הסטודנט ללא אייל גולן


13

בעקבות הדברים, הסטודנטים בחוג דרשו הסברים ומחו על השינוי הדרמטי, וכשניסו לקיים כנס בעניין, נמסרו להם תשובות על מחסור בכיתות וכדומה, שמנעו את קיומו. מאז, א' מספרת, ההתנהלות של בית הספר הפכה ל"פשוט בריונית. משקרים לנו, מתעלמים, ומנסים למסמס את הסיפור בטקטיקות מגעילות. איך מובילי החוג לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית מתנהגים כמו מאפיה?".

"הבנו שאנחנו לא עומדים מול אנשים הגונים שאפשר להגיע איתם להבנה, אלא באנשים שמשקרים לנו בעיניים", היא מוסיפה. "אנחנו לקוחות של האוניברסיטה! הטענה על חופש אקדמי עולה מצדם שוב ושוב, אבל גם הם כבולים לכללי מוסר ומסחר בסיסיים. אתם מוכרים איקס, תתנו איקס. לא משנה כמה השינוי חשוב, זה לא הוגן".

בפרוטוקול ועדה פנימית שדנה בשינוי שהגיע לידי הסטודנטים, נכתבו דבריו של דיקן בית הספר לעבודה סוציאלית שאמר: "למרות שסך לימודי המגמה לא השתנה, שינוי המוקד במגמה השתנה, ובהתאם תכני תכנית הלימודים, כך שיהיו בהלימה עם מטרות המגמה החדשות".

כלומר, על אף הניסיונות של הסגל להעביר את המסר כי מדובר בשינוי מינורי וחסר משמעות או באילוצים טכניים, הפרוטוקולים מאחורי הקלעים חושפים שמדובר בשינוי מהותי ומתוכנן מראש.

עשרות סטודנטים ומרצים קיימו הפגנות במטרה לקבל תשובות ברורות מטעם האוניברסיטה, ולהשפיע על קבלת ההחלטות כך שבמידה ויוחלט לבצע שינוי בתכנית הלימודים, הוא יחול רק על הסטודנטים של שנת הלימודים הבאה שיוכלו לבחור במסלול החדש באופן מושכל, ולא על הסטודנטים שנקלעו למצב בעל כורחם וכבר עברו חלק ניכר מהתואר.

"חוסר הוגנות מזעזע": מחאות הסטודנטים (צילום: נעה כהן)

לאחר כשלושה שבועות של ניסיונות להגיע להסכמה, הסטודנטים הבינו שעליהם לערב גורם חיצוני. חבר הכנסת יוסף טייב, יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט פנה לרקטור האוניברסיטה לאחר ששמע את טענות הסטודנטים, אך טרם קיבל מענה.

"סטודנטים בחרו בתוכנית זו מתוך שאיפה לסיימם בהצלחה ולעסוק בתחום זה בעולם התעסוקה ובלימודי ההמשך שלהם בתחום הפסיכותרפיה", כתב טייב. "מדובר בתכנית שהסטודנטים שקלו בכובד ראש טרם הרשמתם אליה, ומתוך השוואה לתוכניות דומות במוסדות מקבילים".

חה"כ טייב הוסיף כי "החלטה חד צדדית זו תיצור אוירה שלילית ונשירה של התלמידים מהמקצוע אותו בחרו ללמוד ולפגיעה בעתידם המקצועי וביכולתם להירשם ללימודי המשך כפי ששקלו בעת קבלתם ללימודים".

המכתב ששלח חה"כ טייב לרקטור האוניברסיטה

כאמור, נכון לכתיבת שורות אלה המכתב לא זכה למענה, והמצב נשאר על כנו. "מטרת העל היא להחזיר את המגמה למה שהייתה, לקבל את מה שהגענו אליו ושילמנו עליו, ולא לנהל משא ומתן כשאנחנו כבר בפנים, קהל שבוי", אומרת א' בשם הסטודנטים.

למרות ניסיונות ההידברות, היא מספרת על התנהגות דורסנית ולא הגונה מצד האוניברסיטה. "יש כאן חוסר הוגנות מזעזעת. כשמערערים טיפה על הסמכות שלהם ומעיזים להגיד משהו נגד ההתנהלות הם רומסים ומשקרים, אנשים כבר רוצים לעזוב. לא מדובר רק בשינוי, אלא בהתנהלות. אנחנו שואלים את עצמנו – איפה אנחנו נמצאים?".

עוד באותו נושא

נשים בהייטק מבקשות: די לאירועים בבגד ים


7

כעת, הסטודנטים דורשים ליישב את העניין ולהחיל את השינוי המבוקש רק בשנה הבאה. "קיבלנו הודעה ש'הדיון מוצה', אבל אנחנו רוצים לשבת ולדבר. אנחנו סטודנטים בתחילת דרכנו שמפחדים על עתידנו המקצועי, למה להילחם בנו"?

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: "כחלק מבחינה מתמדת של בית הספר לעבודה סוציאלית את איכות תכנית הלימודים ורלוונטיות התכנים הנלמדים, הוחלט על בחינה של שינוי מספר מצומצם של קורסים בתוכנית המוסמך.

התהליך עוד בעיצומו ונדע לקראת סוף מאי אלו שינויים אם בכלל יחולו. אין מדובר על שינוי מגמה אלא על שיפור תכנית הלימודים ואיכות ההכשרה של הלומדים, במסגרתם אנו מקווים שיגדל גם מספר הסטודנטים והסטודנטיות העוסקות בהכשרה מעשית בקהילה"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
106 תגובות - 91 דיונים מיין לפי
1
נשמע כמו התנהלות...
שמעון הגלילי | 22-05-2023 16:30
נשמע כמו התנהלות של מאפייה דורסנית שמשקרת ועושקת את הסטודנטים. משהו רע עובר על מוסדות ההשכלה של ישראל. אם בארזים נפלה שלהבת ומה יגידו אזובי הקיר. לא פלא שרוב המרצים שמאלנים ונגד שינויים ורפורמה משפטית.
2
ניסיון
אבי | 22-05-2023 17:08
ניסיון
3
תוכנית הלימודים לשנה הבאה עוד לא התפרסמה
מרצה במחלקה | 22-05-2023 17:16
תוכנית הלימודים לשנה הבאה עוד לא התפרסמה, אז איך בכלל אפשר לטעון את זה ?
סליחה אבל זה לא נכון
אורית לוי | 22-05-2023 22:27
במקרה אני סטודנטית בעברית והוצגה התוכנית החדשה כבר מזמן ונאמר לסטודנטים כי תם הדיון
שינוי במסלול
גלבוע פלבניק-ששון | 22-05-2023 20:11
תודה על תגובת המרצה, השינויים פורסמו לסטודנטים בשיחת זום ב 26.3.2023 כמו כן השינויים הללו נידונו בוועדה המתמדת ב 14.2.2023. כך שגם אם לא כל פרטי השינויים ידועים המגמה ברורה ואם הסטודנטים לא ייאבקו דבר לא ישתנה.
4
תבדקו מי הדיקן ואפשר להבין הכל
בן אריה | 22-05-2023 18:31
המסקנה? 1. מזלזלים בסטודנטים 2. לא כדאי ללמוד באוניברסיטה העברית.
5
התנהלות בית הספר לעבודה סוציאלית
גלבוע פלבניק-ששון | 22-05-2023 20:13
חבל שבית הספר לעבודה סוציאלית בוחר להתנהל בצורה כזו במקום להידבר עם הסטודנטים שלו.
6
התנהלות הזויה של...
סטודנטית | 22-05-2023 20:19
התנהלות הזויה של האוניברסיטה.
7
לא ייאומן
מור | 22-05-2023 20:21
רמאות מהדרגה הראשונה. לקנות מוצר אחד (ולא סתם מוצר, מוצר בשווי 65 אלף שח ו-3 שנות חיים) ולקבל מוצר אחר... מה קורה לאוניברסיטה?
8
ככה זה השמאל...
מואיז הקטן | 22-05-2023 20:24
ככה זה השמאל באקדמיה. צועקים דמוקרטיה ומחליטים כמו דיקטטורים
9
עאלק דואגים לזכויות...
אשר | 22-05-2023 20:34
עאלק דואגים לזכויות אדם. אפילו את הזכויות של הסטודנטים שלהם הם דורסים.
10
תודה על הכתבה...
טל אורן | 22-05-2023 20:47
תודה על הכתבה החשובה! נלך ללמוד בתל אביב עזרתם לי להחליט
11
ביזיון
גד לביא | 22-05-2023 20:49
איך הם מנסים לחנך לעבודה סוציאלית כשהם לא מקשיבים לסטודנטים שלהם?!
12
וואלה מאכזב ממש לשמוע....
שיר | 22-05-2023 20:51
אני מתלבטת איפה ללמוד את התוכנית וכנראה שזה לא יהיה בעברית....
13
סטודנט מאוכזב
משה | 22-05-2023 20:58
ממש ממש חבל לנו לפעול ככה, בהפגנות, בהבעה פומבית וכמה שיותר נחרצת של דעתנו וכוונותינו, אבל התחושה היא שלא מתייחסים אלינו בכבוד ועושים שינויים אידיאולוגיים על הגב שלנו..
14
ביזיון. מנצלים את...
נפגעת התוכנית | 22-05-2023 20:59
ביזיון. מנצלים את זה שאנחנו שבויים שלהם ואין לנו אפשרות לעבור למקום אחר
15
מרגישים שמתייחסים אלינו...
סטודנט זועם | 22-05-2023 21:01
מרגישים שמתייחסים אלינו כמו ילדים קטנים. ורק כדי להבהיר - התואר הזה עולה פי שתיים מתואר רגיל, ואת זה הם עוד משנים לנו אחרי שהיה לנו גמירות הדעת על לאיזו תכנית אנחנו נכנסים. בושה.
16
לשנות תוכנית אחרי...
תומך | 22-05-2023 21:02
לשנות תוכנית אחרי שסטודנטים התחילו לשלם שכר לימוד זה ביזיון
17
ביזיון
שלומית | 22-05-2023 21:03
העיקר מלמדים מקצוע מבוסס ערכים.... איפה שלכם?
18
עוברת לבן גוריון
מיה בעדני | 22-05-2023 21:04
עם התנהלות כזו אני לא נשארת באוניברסיטה, אני עוברת לבן גוריון.
19
וואו נשמע הזוי...
מתן דנינו | 22-05-2023 21:07
וואו נשמע הזוי ממש! אין היתכנות לתביעה על שיווק שקרי/מטעה? (מניח שזה לא יעזור הפיצוי ביחס לפגיעה המקצועית המסתמנת)
20
לא ללמוד עבודה סוציאלית בעברית
אורטל לוי | 22-05-2023 21:11
מניסיון אישי ... תתרחקו. אפס הקשבה לסטודנטים. שינויים בתוכנית חדשות לבקרים
21
חרא של אוניברסיטה!...
סמי | 22-05-2023 21:12
חרא של אוניברסיטה! נראה אותכם עוד כמה שנים כשתתחילו טיפול אצל אותם סטודנטים שמתעללים בהם עכשיו
22
לא יאומן ...
רננה כהן | 22-05-2023 21:12
לא יאומן
23
נשמע שהסטודנטים למדו...
סטודנטית | 22-05-2023 21:13
נשמע שהסטודנטים למדו טוב מאוד את המקצוע, מרשים.
24
חחחחחחחח..... מה קורה...
מופתעת ומתביישת | 22-05-2023 21:16
חחחחחחחח..... מה קורה לאקדמיה???? להתרחק מהאוניברסיטה העברית
25
אוניברסיטה שלא אכפת...
בן יונה | 22-05-2023 21:18
אוניברסיטה שלא אכפת מה מהסטודנטים שלה. לא יאומן
26
כמה הייתי עצובה...
הודיה | 22-05-2023 21:20
כמה הייתי עצובה שלא התקבלתי שנה שעברה לתוכנית הזאאת בעברית! עכשיו אני מבינה שאני במקום יותר טוב ומאוד מרוצה מהלימודים באונ׳ חיפה. תודה לאל שלא הייתי צריכה לעבור את זה. ובהצלחה לסטודנטים האלופים!
27
אוי אוי אוי,...
דורה פרויד | 22-05-2023 21:21
אוי אוי אוי, מה קורה באקדמיה שלנו, סטודנטים מתלבטים הרחיקו נפשותכם מהעברית....
28
שימי יבוא לטפל...
שומשום | 22-05-2023 21:22
שימי יבוא לטפל בהם
29
הצביעות חוגגת!!!
אלעד | 22-05-2023 21:24
בחוג שאמור להיות הכי ערכי והומני ראשי החוג מתנהגים כמו פוליטיקאים מלוכלכים ודורסניים
30
חבל מאוד שהסטודנטים...
ליאורה | 22-05-2023 21:25
חבל מאוד שהסטודנטים היו צריכים לעבור את זה, זה בהחלט מאוד משפיע גם על הלימודים עצמם ושואב המון כוחות ואנרגיות שסטודנטים גם ככה צריכים בשביל העבודות והמבחנים.... מבאס, בהצלחה לכולם. תהיו חזקים.
31
מאכזב מאוד, עובר...
סמי שמעון | 22-05-2023 21:25
מאכזב מאוד, עובר לסמי שמעון
32
נפלתם על הדור...
שמחה ריף | 22-05-2023 21:30
נפלתם על הדור הלא נכון!!!
33
כתבה מצוינת. תודה....
קרן שמש | 22-05-2023 21:30
כתבה מצוינת. תודה. אני החלטתי. אני בוחרת במקום אמין, רציני, רק לא האוניברסיטה העברית!!
34
מזעזע ...
עמית רומם | 22-05-2023 21:31
מזעזע
35
זה הפך לקהילתי?
מועמדת | 22-05-2023 21:31
לא הבנתי, זה הפך לתואר בעבודה סוציאלית קהילתית?
ישר כוח סטודנטים אמיצים!!!
שולמית | 22-05-2023 23:37
המשיכו בפועלכם ואל תוותרו על זכויותיכם!
36
מגדל השן רועד?...
מואיז הקטן | 22-05-2023 21:32
מגדל השן רועד? מה נסגר אתכם???
37
איפה אגודת הסטודנטים?
סטודנט | 22-05-2023 21:32
למה אגודת הסטודנטים לא מתגייסת לעזור לכם? פנו אליהם
38
דווקא משמח לשמוע...
בוגרת התוכנית לשעבר | 22-05-2023 21:46
דווקא משמח לשמוע על מקום שלא לוקח חלק בקיצור בדרך לעולם הטיפול גם במחיר של שכר לימוד גבוה ודואג להוציא עובדים סוציאלים אמיתים שמחויבים לאוכלוסיות החלשות ולא דואגים לקצר את הדרך לספת הטיפולים תמורת 400 שח לשעה
בוגרת?
גלבוע פלבניק ששון | 23-05-2023 0:19
בוגרת יקרה, הנה את מתחילה לסתור את עצמך בדיוק כמו ראשי התוכנית. אם מדובר בשינוי שגרתי של קורסים שקורה מדי שנה, אז מה פשר השמחה על כך שבית הספר מעז לעצור את קיצור הדרך לטיפול וללמד עוס, ואם אכן מדובר בשינוי מהפכני בשדה הוראת העבודה סוציאלית אז וודאי שלא מדובר בשינוי מקרי בקורסים. נטיה זו לדבר בשני קולות סותרים מעלה את החשד שמרוב שאת בוגרת מצטיינת של התוכנית כיום את כבר בתפקיד ניהולי בה. בהצלחה!
שינוי של...
בוגרת התוכנית | 23-05-2023 0:05
שינוי של קורסים קורה באופו שוטף.גם אצלנו היו שינויים חלקם גם היו לטובה לאור ביקורות כך קורסים פחות טובים כמישהי שלמדה שם אני באמת לא מסכימה עם התאורים שלכם
הוגנות בסיסית
גלבוע פלבניק-ששון | 22-05-2023 23:10
בוגרת יקרה, גם אם השינוי חיובי בעינייך, האם את חושבת שזה הוגן לכפות אותו על סטודנטים שכבר נרשמו ולומדים במסלול האינטגרטיבי?
39
עילה לתביעה משפטית
אתי קה | 22-05-2023 21:47
האוניברסיטה כספק, הסטודנטים כלקוחות והתואר הוא מוצר. בהבדל אחד מטובין: כאן משלמים גם בשנות חיים. תתבעו!
40
אשר מאשר דבר...
אשר | 22-05-2023 21:48
אשר מאשר דבר לא כשר
41
לא ללמוד עבודה סוציאלית בעברית
רותם בר נוי | 22-05-2023 21:54
מכירה את הנושא מקרוב. כל מילה אמת. חבל מאוד שבית הספר לעבודה סוציאלית בעברית הגיע למצב כזה.
42
די לרפורמה בתוכנית הלימודים
סטודנטית | 22-05-2023 21:57
לא סטודנטית סוג ב'
43
לסטודנטית ולסטודנט מוכרחים לומר אמת
סטודנט | 22-05-2023 21:58
שינוי המגמה מריח כמו מרמה
44
האם כדאי להרשם למסלול הזה?
רחלי ליפשיץ | 22-05-2023 21:59
האם זה עדיין תואר טיפולי? האם כדאי לי להרשם למסלול הזה באוניברסיטה העברית?
לא
רחלי | 22-05-2023 22:11
לא כדאי
לא ...
ג'ורג' | 22-05-2023 22:05
לא
45
אני בשוק מה...
ליזה | 22-05-2023 22:00
אני בשוק מה זה הדבר הזה
46
למה לא מדברים?
נועם בן יחזקאל | 22-05-2023 22:01
למה לא מגיעים לפתרון בהדברות? למה מקדמים ככה את השינוי?!
47
גם לסטודנטים יש זכויות
איש אשר רוח | 22-05-2023 22:03
היחס הזה מזלזל בסטודנטים
48
פשוט חרפה!
דביר | 22-05-2023 22:04
למה שנותני שירות לא יעמדו במילה שלהם? זו לחלוטין הונאה!
49
איזה אומץ!
עובר אורח | 22-05-2023 22:05
כל הכבוד לכם על האומץ! המשיכו כך
50
יישר כוח המאבק !
שכויח | 22-05-2023 22:06
חילכם לאורייתא!
51
אתם נאבקים על עתיד המקצוע!
עובדת סוציאלית | 22-05-2023 22:07
המשיכו כך!
52
אכזבה מרה מהאוניברסיטה העברית
ה | 22-05-2023 22:08
ועוד בפקולטה לעבודה סוציאלית שאמורה להיות סמל לערכים של שקיפות??
53
ביזיון. המחלקה חייבת...
אחד שחושב לעזוב | 22-05-2023 22:08
ביזיון. המחלקה חייבת להתעורר, לא ישארו לה סטודנטים
54
תודה על כתבה חשובה
משה משה | 22-05-2023 22:09
חבל מאוד שמתנהגים ככה לסטודנטים
55
חידשתם לי. אוניברסיטה פח
יורם | 22-05-2023 22:10
עם כזה יחס לא אלך ללמוד שם
56
אין בעיה בשינוי,...
ניר רגב | 22-05-2023 22:15
אין בעיה בשינוי, הבעיה שזה נעשה לסטודנטים באמצע השנה. לא הגיוני
57
אוניברסיטה הזויה ...
רות | 22-05-2023 22:17
אוניברסיטה הזויה
58
עזיבה של סטודנטים מבית הספר לעוס
יעל אסייג | 22-05-2023 22:19
אני שמעתי על כמה סיטודנטים שמתכננים לעזוב שם
59
איזה אוניברסיטה נלחמת בסטודנטים שלה?! הזויים
ינון | 22-05-2023 22:26
התנהלות ביזיונית
60
בושה! בושה! בושה!...
חסוי | 22-05-2023 22:27
בושה! בושה! בושה!
61
אני מתהפך בקברי
פאול ברוואלד | 22-05-2023 22:29
כך נוהגים בבית הספר לעוס על שמי?
62
מתהפכת בקברי
מרי ריצ'מונד | 22-05-2023 22:29
ככה נוהגים עובדים סוציאליים?
63
גם אני מתהפכת בקברי
ג'יין אדמס | 22-05-2023 22:30
לא מתאים לבתי התיישבות ובכלל לא לעובדים סוציאליים
64
מקומם!
זנב לאריות | 22-05-2023 22:35
יחס הזוי מצד מי שמתיימרים ללמד הקשבה וטיפול
65
האם כדאי לי להרשם לתואר הזה?
נאוה | 22-05-2023 22:37
התקבלתי למסלול הזה, ואני חוששת שלא כדאי לי להרשם אליו.
66
פרופסורים באוניברסיטה מתנהגים כגנבים בלילה
פרופסור למדני | 22-05-2023 22:49
ככה עושים שינוי בתוכנית הלימודים?!
67
איך רוצים ללמד אתכם מנהיגות ויזמות?
מנהיגות ויזמות | 22-05-2023 22:52
אתם כבר מפגינים מנהיגות ויזמות ולא צריך ללמד אתכם
68
מוסד לימודי שלא...
יעל | 22-05-2023 22:55
מוסד לימודי שלא מכבד את תלמידיו, לא ראוי שיירשמו אליו.
69
אגודת הסטודנטים- תעזור
דן חי | 22-05-2023 22:58
ניסיתם לדבר עם אגודת הסטודנטים?
70
עוזבת את הלימודים בתוכנית
מודה ועוזבת | 22-05-2023 23:30
כל הכבוד למי שנלחמים, לי נמאס ואני עוזבת את האוניברסיטה הזו, אפילו שתשרף לי שנה מהחיים, אני לא מוכנה ללמוד ממי שמתנהלים כך.
71
ההתנהלות הדורסנית הזו מופנית גם כלפי המרצים
מרצה | 22-05-2023 23:40
לא ארבה במילים מתוך חשש על מקומי, רק אגיד שאתם לא לבד סטודנטים יקרים! מרצים רבים עומדים מאחוריכם ומגבים אתכם. ההתנהלות הדורסנית הזו הופנתה גם כלפינו בעבר. ככה אנשים הגונים לא עורכים שינויים- ככה דיקטטורים עורכים שינויים!
תודה
גלבוע פלבניק-ששון | 23-05-2023 0:14
מודה לך מרצה יקרה, מצטער שכך חווית ומקווה שביחד נצליח להביא להתנהגות מכבדת והוגנת בביהס לעוס
תודה רבה...
משה | 22-05-2023 23:54
תודה רבה על החיזוק. מרצים רבים שיתפו אותנו שהם תומכים בנו וגם הם נפגעו מההתנהלות של ההנהלה
72
אין בעיה עם השינוי- יש בעיה עם הדרך לשינוי!!
דקל | 23-05-2023 0:31
אנחנו מוחים על הדרך שפגעה באמון, במוטיבציה ובאנרגיות והמרץ שהשקענו להגיע למקצוע שהוא לא דווקא רווחי, בכלל לא. אם תעשו חישוב טכני - יכול להיות מאוד שנעדיף עבודות אחרות. בייחוד נתחיל לחשב את כל ימי העבודה ותשלום התואר ואחר כך לימודי הפסיכותרפיה. לא ניכנס לשיקולים אישיים של כל אחד אם לפתוח קליניקה - גם את הקליניקות צריך בעולם. וגם את הרווחה. זה לא קשור אחד לשני. אנחנו מדברים על הוגנות מבחינת לקוח-צרכן. זהו. אז רווחי בצורה יוצאת דופן - בייחוד לתלמידי השלמות שכבר יש להם מקצועות מאוד מכובדים ביד וגם ניסיון.. אבל כן יש לנו רווח ומוטיבציה מלהיות עם מישהו במצבים מורכבים ומשברים ולכן הגענו לתוכנית ספציפית. ומוטיבציה לעזור ולהיות עם מישהו בזמן שהוא צריך- זה מה שמטופל מחפש.
73
העיסוק בפסיכותרפיה ע"י עו"ס הוא עבודה בעיניים
סטודנטית לשעבר | 23-05-2023 1:04
היום, כל אדם יכול להתעורר בבוקר ולהחליט שהוא פסיכותרפיסט. אין כל דרישות מחייבות בחוק למי שקורא לעצמו פסיכותרפיסט. חמור מכך, כל אדם כזה יכול לתת טיפולים פסיכותרפיים לאנשים. טיפולים פסיכותרפיים, הניתנים עי אדם, שלא הוסמך כפסיכולוג קליני מומחה, או כפסיכיאטר מומחה, עלולים לגרום נזק רב למטופים. אסור לתת יד לטיפול פסיכותרפי עי מי שלא הוסמך כפסיכולוג קליני מומחה, או כפסיכיאטר מומחה. עוסיות אינן יכולות לטפל טיפול פסיכותרפי, היות שהן אינן פסיכולוגיות קליניות מומחיות וגם לא פסיכיאטריות מומחיות. צריך לחוקק מיד חוק, לפיו יהיה אסור לעוסיות, למטפלות באומנות, למטפלות בתנועה, ולכל בעלת מקצוע שאינה פסיכולוגית קלינית מומחית, או פסיכיאטרית מומחית, אפילו להתקרב לפסיכותרפיה.
74
ואוו ממש ביזיון...
איזו בריונות ! | 23-05-2023 7:13
ואוו ממש ביזיון חשבתי ללמוד בעברית עכשיו אחשוב פעמיים.
75
איזה סטודנטים הזייה!...
סטודנט נורמלי | 23-05-2023 7:24
איזה סטודנטים הזייה! למה אתם חושבים שהאוניברסיטה צריכה להתייעץ אתכם על תכנים אקדמיים! תתעסקו בלימודים ולא במאבקי סרק הזייה….
גם המרצים תומכים
משה | 23-05-2023 10:20
אני לא יודע מי אתם ומה התמונה שאתם מדברים עליה. אני לומד בתוכנית. כל הסטודנטים תומכים במאבק ויותר מכך- המרצים תומכים בנו לגמרי... מה התמונה שאתם הבנתם? בואו תחדשו לי
מתנצלת אבל...
סטודנטית בעברית | 23-05-2023 9:35
מתנצלת אבל אתה מאוד טועה, אני סטודנטית בעברית וזה בכלל לא התמונה
למיטב הבנתי...
סטודנט נורמלי | 23-05-2023 8:57
למיטב הבנתי זה ממש לא המצב. מכיר הרבה סטודנטים הלומדים בתוכנית ומתנגדים למאבק ההזוי הזה.
ואם היית...
משה | 23-05-2023 8:23
ואם היית מגיע ללמוד הנדסת מחשבים ופתאום מחליפים לך את המסלול להנדסת בניין?
76
תומכים בכם סטודנטים...
בת-י'ה | 23-05-2023 9:34
תומכים בכם סטודנטים יקרים ומקווים מאוד בעזרת השם שהכל יסתדר.
77
איך זה הגיוני לשנות באמצע התואר?!
שגיא | 23-05-2023 10:34
וואלה יופי, בואו ניקח גם סטודנטים להנדסת תוכנה ובהחלטה מנהלית נשנה להם את התחום להנדסת אלקטרוניקה... זה בקטנה רוב הקורסים אותו דבר.... לא מבין מי חשב שם שזה סבבה!
78
"התוכנית טרם פורסמה"? השקר הגדול ביותר!
סטודנטית מאוכזבת | 23-05-2023 11:03
שיהיה ברור, מדובר בעוד אחד מהשקרים הרבים של ראשי התוכנית, שתוכנית הלימודים עוד לא פורסמה. תוכנית הלימודים כבר גובשה והוצגה בפני הסטודנטים בשיחת זום, בצורה מאוד חד משמעית. רק אחרי שהשינוי נתקל בתגובות נגד מצד הסטודנטים, החלו ראשי התוכנית לשקר ולספר שהיא עדיין בתהליכי גיבוש. למה שיעשו את זה? 1. כדי לחמוק מאחריות 2. כדי להרדים את הסטודנטים ואת תומכיהם (המרצים, חכים, תקשורת וכו'). הכי נוח להתקדם בשקט. תפסיקו לשקר!!!!!!!!!!!!
79
המטרה מקדשת את האמצעים בחוג לעבודה סוציאלית?!
אלי | 23-05-2023 11:09
גם אם השינוי חשוב מאין כמוהו, זה לא אתי (ונשמע גם לא חוקי) להחילו על סטודנטים שכבר הסתמכו על תוכנית אחרת. זכותם של הסטודנטים לשים להם למטרה להתקדם לפסיכותרפיה בהמשך חייהם, גם אם זה לא תואם את ערכי ראשי החוג. אני לא חושב שהסטודנטים חייבים דין וחשבון בנוגע לבחירותיהם בחייהם לראשי החוג, ולא ממקומם של האחרונים לבקר את הסטודנטים על כך. אם ראשי החוג רוצים לקדם עבודה סוציאלית ציבורית ולא פרטנית, הם מוזמנים לעשות זאת החל משנה הבאה.
80
הדיקן הלא סוציאלי לעבודה סוציאלית
כפיר | 23-05-2023 13:24
התנהלות לא תקינה, ובעיקר לא ערכית. כל הכבוד לסטודנטים שנלחמים על הזכויות שלהם!
81
זכות בסיסית
סטודנטית | 23-05-2023 13:43
לא ייתכן שמשנים תוכנית לימודים לאחר תחילת השנה!
82
פגיעה בסטודנטים
מלי בן אברהם | 23-05-2023 13:44
לא ייתכן שבית הספר לעבודה סוציאלית מנצל את כוחו מול הסטודנטים שלו בצורה כזו
83
האם היחס הזה מאפיין את האוניברסיטה העברית?
מועמדת ללימודים | 23-05-2023 13:45
האם זה מקרה או כלל בית הספר לעבודה סוציאלית מתנהל כך?
84
זה לא היה כך בזמני
עובדת סוציאלית | 23-05-2023 13:49
כשאני למדתי בית הספר היה קשוב לסטודטיות. זו ההנהלה החדשה?
בדיוק ...
אור | 23-05-2023 14:03
בדיוק
85
ככה רוצים ללמד שינוי חברתי?
איש חינוך | 23-05-2023 13:50
איך הם רוצים ללמד 'שינוי חברתי' מנהיגות ויזמות כשהם לא מקשיבים לסטודנטים שלהם?!
86
תלמדו במכללת הדסה
ירושלמית | 23-05-2023 13:51
יחס אדיב ומתחשב בסטודנטים.
87
.
גלי | 23-05-2023 13:52
עצוב מאוד שסטודנטים צריכים להתמודד עם מצב כזה לאחר שכבר החלו את התואר. יחס מזלזל ופוגעני.
88
אוניברסיטה אוכלת תלמדיה,...
אוריאל א. | 23-05-2023 14:33
אוניברסיטה אוכלת תלמדיה, נורא שככה מתנהגים לסטודנטים, מי האמין שגם באוניברסיטה הזו ההתנהלות שכונתית, בושה!
89
התנהלות לא תקינה...
מופתעת | 23-05-2023 20:09
התנהלות לא תקינה ולא פרית. המקום שמלמד על ערכים של צדק, הוגנות וכבוד האדם מפגין התנהגות סותרת ערכים אלו כלפי הסטודנטים.
90
איכשהו תופעה הכי...
חכגב | 23-05-2023 21:58
איכשהו תופעה הכי דיקטוורית בעולם נמצאת בדיוק במוסד הלימודים שכל הרבה מטיף על הנושא הזה
91
התנהלות בית הספר פוגעת קשות באמון הסטודנטים!
אילה עטיה | 24-05-2023 0:30
.