אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

התקשורת ממחזרת את ברוך גולדשטיין ופרשת הרב אלון עדיין בכותרות

ליבסקינד מאוכזב מהציונות הדתית ומעוצבן על נדב שרגאי. הביקורת על פורום 'תקנה' מוציאה גם את השד העדתי, מי תומך בד"ר גבי אביטל ופורים זה לא באמת חג לפי התקשורת, אלא ברוך גולדשטיין אחד גדול.

התקשורת ממחזרת את ברוך גולדשטיין ופרשת הרב אלון עדיין בכותרות

חג פורים? הילולת גולדשטיין!
רבבות ישראל חגגו את חג הפורים, הילדים התחפשו, בתי הכנסת היו מלאים והשמחה זרמה ברחובות, חוץ מאצל כמה אנשים שהיו חייבים, אבל חייבים לנג'ס לכולם. אני מתכוון, כמובן, לקרנפי התקשורת שהיו חייבים לנסוע לחברון, כי פורים בישראל אצל מדינת העיתונאים זה ברוך הגבר וגולדשטיין המלך. ואי אפשר, כמו שכותב עמיחי אתאלי במעריב, בלי לשאול את מתנחלי חברון מה הם חושבים על גולדשטיין התותח, כיוון שאחרת קוראי מעריב לא ידעו מה לעשות ומשהו מהותי באווירת הפורים יחסר להם.


אולי כמה מילים על ברוך? מישהו? פורים היום (פלאש 90)

עוד ביום שישי בכתבות הראשיות ב-Ynet ראשו של גולדשטיין ביצבץ באתר הפופולארי, כמו במין פרומו לקראת החג. גם 'הארץ' לא טמן ידו בצלחת והכין ראיון עם עמיחי לוינגר, יו"ר מועצת קריית ארבע והבן של, בפינה שנקראית "שיחת היום". וכמובן שחיים לוינסון, הכתב, היה חייב לשאול אותו האם הוא תומך בד"ר גולדשטיין כי הרי זה עניינו של חג פורים וזו "שיחת היום" – לעשות סיאנס עם ברוך הגבר. אצל 'הארץ' הייתה תמונה שדי ממצה את כל התחושות של מערכת העיתון לחג המסורתי: ברוך מרזל ואיתמר בן גביר מאושרים בתוך כרכרה בחברון. ילדים שמחים? תחפושות? בתי כנסת מלאים? שמחה וגיל? לא, אצל הממלכה השביעית, פורים זה החג של אנשי שמשון ויובב.


פורים, החג של שמשון ויובב? (פלאש 90)

קלמן מתחרט
קלמן ליבסקינד, עיתונאי מעריב, חוזר בו מאמירותיו האוהדות כלפי הציונות הדתית. בתחילת פרשת הרב אלון, כתב ליבסקינד כי זוהי שעתה היפה של הציונות הדתית. הנה, אמר ליבסקינד, רבנים, אנשי חינוך, אקדמאים ומשפטנים יוצאים באומץ נגד אחד מאהובי המגזר, סוג של אדמו"ר – הרב מוטי אלון ואומרים בלי פחד, כי הרב הזה עשה מעשים שלא יעשו. ליבסקינד שיבח את פורום 'תקנה' ואמר כי נראה שהציונות הדתית התבגרה והצליחה להתמודד באופן אמיץ עם אחת השערוריות הכי גדולות במגזר.

עכשיו, ליבסקינד מאזין לרחשי המגזר והוא רואה ניסיונות של השתקה וטמינת הראש בחול. "בימים האחרונים אני מסתובב בתוך הציבור הזה, שבתוכו אני חי, ולא מאמין למשמע אזני. אני מדבר עם ילדיי שמתחנכים במוסדות החינוך של המגזר, משוחח עם חברים שגם הם הורים לילדים ושומע בעצמי בעלי תפקידים ואנשי חינוך. כמות סיפורי הבדים שהם מורחים בהם את הנוער פשוט לא תאמן. רבנים ומחנכים שאין להם מושג ירוק מה קרה בפרשה הזו עומדים מול מאות תלמידים ותלמידות ומקשקשים קשקושים, בניסיון להגן על העולם הלא כל כך מושלם שהתגלה להם עצמם לפתע פתאום. אחד מספר על עיתונאי שבגללו התחיל הכל. השני מכיר את הרב אלון ומסביר שזה לא יכול להיות. השלישי מספר שהעיתונות חסרת האחריות החליטה להוציא את הדברים דווקא עכשיו, כשהרב החליט לחזור בתשובה", כותב ליבסקינד ההמום.

ליבסקינד נגד נדב שרגאי (הרב אבינר)
נדב שרגאי, לשעבר 'הארץ' והיום 'ישראל היום', כתב על תחקירו הישן של קלמן ליבסקינד על הרב אבינר (הטרדות מילוליות) כי הוא התברר כשיקרי ולא נכון. ליבסקינד כעס, וניצל את בלוגו כדי להחזיר לשרגאי: "בדרך כלל יש לי הערכה לעיתונאי נדב שרגאי. לא השבוע. שרגאי הזכיר בשבת האחרונה ב"ישראל היום" את תחקיר 'מעריב' בעניינו של הרב אבינר מלפני שבע שנים וכתב את הדברים הבאים: "…הפרסומים העיתונאיים על תלונות נגד הרב שלמה אבינר, שהתבררו ככוזבות. חקירת משטרה זיכתה את הרב אבינר לחלוטין, ועיתון "מעריב", שכתב על הנושא, פירסם התנצלות גורפת". קשה להאמין כמה שטויות יכולות להידחס בשורה אחת. ראשית, לא ברור מאיפה לקח שרגאי ש"התלונות התבררו ככוזבות", כשאפילו הרב אבינר בתגובה לכתבה לא טען את זה. "מעריב פירסם התנצלות גורפת"? לא דובים ולא זבובים, לא התנצלות ולא גורפת, לא מיניה ולא מקצתיה. פשוט קשקוש. וגם לאמירה המצחיקה שלפיה "חקירת המשטרה זיכתה את הרב אבינר לחלוטין" הגיע הזמן לעשות סוף. המשטרה, ובצדק, אפילו לא זימנה את הרב אבינר לחקירה משום שבסיפור הזה לא היה שום דבר פלילי. אז איזה "זיכוי" יש פה? האם יש שוטר שקבע שהעובדות שהובאו בכתבה אינן נכונות? לא כדאי, נדב, לבדוק לפני שמתיישבים מול המקלדת?"

פורום תקנה? אשכנזיפטים!
הייתה ביקורת קשה על פורום תקנה אחרי שהפרשיה הלא נעימה התפוצצה. נשאלו שאלות קשות "מי שמכם?", "למה שתקתם?" האם "אתם בית דין המוסמך לעסוק בדיניי נפשות ואם לא באיזו זכות מיניתם את עצמכם?" והיו, ויש עדיין גורמים בתוך הציונות הדתית, שיש להם בטן מלאה על פורום תקנה. אבל מסתבר שיש עוד נקודה שיש לחבוט בפורום, והיא התפרסמה השבת ב"יומן" של מקור ראשון, במאמרו הביקורתי של הרב יהודה אלעזר שלוש. הרב שלוש קבל שאין ספרדים בוועדה. "האם אין ספרדי אחד ראוי להרכב זה? ההרכב מאוד חד-גוני, אותם אנשים עם אותן נורמות ואותו אורח חיים", כתב הרב של קריית השרון ומזרח נתניה.

ועוד קצת על הרב אלון וזהו.
יואב שורק במקור ראשון מתעודד מההרכב המגוון של פורום 'תקנה' ומהעובדה שהרבנים החרדלים לקחו חלק חשוב בהחלטה. עם זאת, אומר שורק, כי דווקא הזרם המתון של הרבנים (ליכטנשטיין,שרלו וגיסר) הם אלו שהובילו את המהלך, מה שמעיד "שתשתית העומק של הציונות הדתית משותפת יותר מכפי שנדמה וחרדית פחות מכפי שנדמה". אראל סג"ל במעריב ("פורום סכנה") חושש מכוחם הרב (רב מדי, לטעמו) של פורום תקנה ודורש (כמו כולם בסופו של דבר) ש-ק-י-פ-ו-ת!. חנוך דאום קורא לרב אלון לקחת אחריות ולהודות על חטאיו ברבים. דאום ניתלה באילנות גובהים כמו טייגר וודס ש"בגד באישתו עם כל כוכבת פורנו שהייתה ברדיוס 50 קילומטר ממנו".


אתה לא לבד רבאיי. טייגר וודס

לחשוב נכון
ד"ר גבי אביטל, המדען הראשי של משרד החינוך, יצא נגד הירוקים ופקפק אודות תורת האבולוציה. עיתון 'הארץ' לקח ללב, ובמאמר מערכת הגדיר את ד"ר אביטל כ"כופר בתורת האבולוציה" (מוות לכופרים, הידד!) וקראו לפטרו לאלתר. אורי משגב מידיעות אחרונות נדהם אף הוא מחוצפתו של המדען הראשי ("הוא אפילו לא פרופסור, כתב העיתונאי שהוא אפילו לא ד"ר). רק בן דרור ימיני יצא לעזרתו של אביטל ואמר שזה בסדר לחשוב קצת אחרת וזה בסדר לבקר את הירוקים וגם לכפור, אם רוצים, בדרוויניזם.


בן דרור ימיני. לא נבהל

"פוטרתי, ואני גאה בזה!"
טעות נפלה באחת הכתבות בסרוגים. כתבנו כי הסיבה שעורך 'בשבע', עמנואל שילה, עזב את מקור ראשון והלך להקים את 'בשבע' היא בגלל ששילה לא הצליח להביא לידי ביטוי את התכנים שהוא היה מעוניין בהם. זו הייתה טעות, מסתבר. שילה התקשר ושאל: "אתה מנסה לשפץ את קורות החיים שלי? אני פוטרתי ממקור ראשון ואני גאה בזה". סבבה לגמרי.

אינדיאנים ועניבות לא הולך ביחד
שבוע שעבר, ראיתי את חגי סגל בתוכנית עם זהבה גלאון ומשהו לא הסתדר לי שם. זה לא היה העניין שגב' גלאון לא נתנה לסגל לדבר, זה לא היה זה. היא עושה את זה כל תוכנית ואיכשהו אפשר להתרגל. היה משהו אחר שהפריע, שלא הסתדר לי עם עיתונאי מקור ראשון וידיעות. ואז, איכשהו שמתי לב לנקודה הלא ברורה. סגל לבש עניבה לא קשורה. או שיותר משהיא הייתה לא קשורה היא פשוט לא התלבשה עליו. אותו סיפור עם רועי שרון, לשעבר מעריב והיום ערוץ 10, פתאום הוא עם חליפה ועניבה בשעה 8 מדבר עם מיקי חיימוביץ'. מה קשור? אינדאנים וחליפות (אינדיאנים: דוסים/מתנחלים/דתיים – לא כולל ח"כים. ד"ו). ומשום מה, כשהאינדיאנים האלה מסודרים יתר על המידה, לעין קשה להתרגל במבט ראשון. אבל מן הסתם זה יעבור לי.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
מעולה!!!
אחת שיודעת | 02-03-2010 7:12
כמה טוב שחזרת דוס ווטש... פשוט נהדר :)
2
ליבסקינד מספיק לרקוד על הדם!
אריאל | 02-03-2010 7:28
כל עוד עושים חילול ה' לרבנים כמו הרב אלון והרב אבינר זה טוב. אם מישהו יוצא להגנתם זה רע מספיק עם שינאת הרבנים. לגבי הרב אבינר הכתבה טענה שהוא הטריד מינית כאן אין הבדל בין רב לבין סתם מעסיק א אם יש הטרדה יש עבירה פלילית ואם אין עבירה פלילית אז ליבסקינד שיקר (למי שלא יודע דובר על הערות מכוערות ומיניות שלפי החשד אמר לנשים). לגבי הרב אלון מעניין למה ליבקינד בחר להתעלם מאבישי בן חיים שהוא זה שנמנע מלפרסם את החשדות נגד הרב אלון כי הגיע למסקנה ברורה שמדובר על חשדות מאוד רחוקים ושאין הוכחה להם ותוקף את פורום תקנה. האם גם מעיתונאי מכובד זה אתה בהלם?
3
על אתיקה שמעת?
בושה | 02-03-2010 8:17
דוס ווטש יקרי, היה לך אחלה בלוג, החלטת לחצות את הקווים ולהצטרף לחגיגה העיתונאית מן הראוי היה שתוותר על הבלוג, ובטח שלא תכתוב אותו באתר שמתיימר להיות עיתונאי תאר לך מה היה קורה לו דבורית שרגל היתה כותבת את הטור שלה בידיעות. זה ממש חילול הקודש. מציע לך להתעשת ולהסיר את האיטם הזה במהירות... זה אולי ניסיון נואש אחרון להוסיף רייטינג לאתר הזה, אבל הוא בטח לא מכבד אותו מבחינת אתיקה, ועיתונאות טובה
4
...
| 02-03-2010 10:09
5
ראוי לשים לינקים
ימני | 02-03-2010 10:12
כשאתה כותב על מאמר של מישהו אחר - שים לינק למאמר.
6
אני מסכים עם 3
קולגה | 02-03-2010 15:01
טוב היה לו היית משאיר את הבלוג בלוג ואת העיתון עיתון
7
הרב שלוש טועה בהחלט
עובר אורח | 02-03-2010 16:14
וכנראה שכדאי לשלוח אותו לרשימה המלאה של חברי פורום תקנה. הרב ברוך גיגי מישיבת הר עציון הוא ספרדי למהדרין, ולא זו בלבד שהוא חבר בפורום תקנה, הוא גם ראש הישיבה מן החשובות במגזר הציוני דתי. נא לעדכנו.
8
3, מה הקשר? מעריב לא כותב על ידיעות? כותב. הארץ לא כותב
מה הקשר? | 02-03-2010 17:03
על מעריב? כותב. ידיעות לא מנסה להיכנס ב"ישראל היום" כל שני וחמישי?
9
8 אתה כנראה לא ממש מכיר את התחום
קולגה | 03-03-2010 10:44
גם שידיעות תוקף את ישראל היום, הוא לא מזכיר את שמו לרוב ובטח שאין טור קבוע בעיתון שמנסה לצחוק על פאשלות / בחירות שעשה העיתון השני. זה לא מכובד ובעיקר לא ראוי ובטח לא מוסיף כבוד לכתב
10
9, הבנתי. אז מותר לתקוף,להשפיל,לצחוק אבל רק בלי
הצביעות בהתגלמותה. | 03-03-2010 12:01
להזכיר את השם המדובר? כלומר לידיעות ומעריב מותר לטעון בלי הפסקה ש"ישראל היום" הוא עיתון שלא ראוי לדפוס או שמהלל "משטרים", בן דרור ימיני מתראיין על זה כל שני וחמישי, כשלא הולך להם לנסות לחסום אותו באמצעות חקיקה אבל רק אסור להם להזכיר את שמו? הבנתי את ההגיון שלך. בינתיים אני לא רואה את דוסווטש הזה צוחק על אנשים. רוב הזמן הוא ענייני. אתה צודק, אני לא מכיר את התחום. סתם אחד שרואה שהמלך עירום ומנסה להסתיר מבושיו.
11
אני לא מבין מה הבעיה של 3 וחבריו. הם לא מבינים בתקשור
צ | 04-03-2010 0:04
אל תירתע, דוס. בהרבה כלי תקשורת יש מדורי ביקורת תקשורת. איזה מין קשקוש זה שרק לבלוגים המוגדרים בלוגים מותר לבקר את התקשורת. יש תוכניות ביקורת תקשורת בטלוויזיה, יש מדורים בחלק מהעיתונים, והלוואי שהיו בכל העיתונים.
12
אין שום בעיה בביקורת תקשורת לא ברשת ולא בעיתונות
צ | 04-03-2010 0:08
כמעט כל כלי תקשורת המכבד עצמו מקיים מדור ביקורת תקשורת. יש או היו תוכניות ומדורים מסוג זה בטלוויזיה (תיק תקשורת), ברדיו (דוקומדיה), בעיתונים ('הפרעות בתקשורת' במקור ראשון בעבר, ואחר כך מדורו של אביב לביא שם; מיקרו סקופ ב'בשבע'; מדורי הברנז'ה בעיתונטים; ועוד ועוד). אני לא מבין מה הבעיה של 3 וחבריו. דוס, אל תירתע ואל תיחת.
13
'Or 1=1--
'Or 1=1-- | 11-04-2010 0:11
'Or 1=1--