אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

על רפש הדיון: המתנחלים אשמים בחטיפה

פעם כשאסון לאומי היה פוקד את המדינה, כולנו התקבצנו ביחד סביב החרדה לשלום חטופים. היום לאחר מסע דה- לגיטימציה מתמשך והרסני, הדם כבר לא אותו דם. המתנחל אשם בכל, הוא גונב את הכסף במדינה, דמעותיו הם דמעות תנין, דאגתו היא מהפה ולחוץ, הוא מוכן להקריב את ילדיו ולא ער לסכסוך. השמאל השתגע

על רפש הדיון: המתנחלים אשמים בחטיפה
  נתניהו ובנט חטפו את הנערים (צילום מסך מהפייסבוק של עמיר שיבי)

שני עמים למדינה אחת

במדד הסיבות ללמה הנערים נחטפו היה אפשר להבין כך.

א. בגלל שהם נסעו בטרמפים.

ב. בגלל שהמשא ומתן המדיני נתקע, באשמת ישראל כמובן למי שתהה. או בעצם בגלל הבית היהודי והימין הסהרורי שתמיד חיבל במאמצים לשלום.

ג. בגלל שחרור המחבלים שהבית היהודי שחרר כמובן. כוכב הפייסבוק העולה עמיר שיבי נתן לכך ביטוי ויזואלי בתמונה של ביבי ובנט רעולי פנים מחזיקים את הנערים בשבי.

ד. בגלל תג מחיר, כמובן. הרי כל הסכסוך הישראלי פלסטיני החל עם ריסוס הכתובת הראשונה.

ה. וזה רק לנועזים שמעיזים להגיד בפירוש, בגלל הכיבוש, האפרטהייד ושאר המשטר הנאצי שחל על הפלסטינים המסכנים. בעצם אפשר להגיד שהמתנחלים הם האשמים והנחטפים, אז מה הם עכשיו מטריחים את כולנו סביב הזוועה הזאת של נערים חטופים? הם גם הורים גרועים, גם אשמים בכל הצרות ובנוסף הם עושים את זה דווקא בתקופה של המונדיאל.

המתנחל אשם בכל

פעם כשאסון לאומי היה פוקד את המדינה, כולנו התקבצנו ביחד סביב החרדה לשלום חטופים, או האסון התורן שלצערנו לא חסר לנו במדינת ישראל. הייתה סולידריות והמחלוקות הפוליטיות היו נדחקות הצידה, או לפחות עוברות לאש קטנה עד יעבור זעם ונשמע בשורות טובות. היום לאחר מסע דה- לגיטימציה מתמשך והרסני, הדם כבר לא אותו דם. המתנחל אשם בכל, הוא גונב את הכסף במדינה, את הצרכים הביטחוניים שלה, דמעותיו הם דמעות תנין, דאגתו היא מהפה ולחוץ, הוא מוכן להקריב את ילדיו ולא ער לסכסוך, הכל על מזבח תפיסתו המעוותת. סך הכל עכשיו יכולה להיות לו סיבה לדרוש עוד כסף לתחבורה נורמאלית כדי למגר את תופעת הטרמפים, אבל אז שוב יגידו שהכסף הולך להתנחלויות אז למה?

לא אכליל ואומר על כל השמאל ואצבע את הצד הפוליטי כולו כפי שרגילים לעשות מהעבר השני, אבל חלקים גדולים בשמאל הישראלי עברו ועוברים את הגבול. הם גסים בסבלם של אחרים והאג'נדה שלהם מעבירה את דעתם בטירוף ותעוב מכליא. וזו לא הפעם הראשונה. אני לא רוצה למנות מהתותח הקדוש של אלטלנה, אבל בצמתים רבים אנשים רבים מידי ששו אלי קרב בין אחים כשדווקא הימין הסהרורי, זה שאינו רציונאלי ומשיחי לקח אחריות כדי לא לפרק את המדינה.

לזאב שטרנהל לא הייתה בעיה להפציר בפלסטינים לבצע פיגועים במתנחלים ולקבל פרס ישראל. ולפניו ואחריו שורה ארוכה אותה שומעים המתנחלים. ההתנתקות עקרה בבת אחת את עולמם הערכי וביתם הפיזי של המתנחלים ובד בבד שר האוצר הנוכחי בשבתו כפובליציסט בכיר קרא על סיפה של מלחמת האחים ש"לא תהיה מלחמת אחים כי הם לא אחים שלי". אגב מלחמת האחים לא קרתה כי המתנחלים כן הראו בגרות וגם בעת שבר כזו המשיכו לראות ביאיר לפיד אח.

הזמר מוקי קרא לשבור להם את הידיים והרגליים וכשמשפחות רבות ארזו את מטלטליהם בכאב כתב העורך הראשי של ידיעות אחרונת דאז רפי גינת על דמעות התנין של המתנחלים. ניתוק כזה, גסות לב כזאת הייתה מאז רעה, מבחילה ומקוממת. אבל תמיד קיננה בלב כולנו הטענה שבדיני נפשות הדבר לא יהיה ככה. ועל אף הכעס והכאב על הצביעות כשקראו למתנחלים לשוב הביתה ובזמן אמת השאירו אותם מדממים לבד עם שברי הבתים והאידיאולוגיה שלהם. הייתה אמונה שבצרה כמו חטיפת הבנים כולם יתאגדו יחד.

להתחבר יותר לעם ישראל

כי כשגלעד שליט נחטף על אף המחלוקת האם יש לשחרר או לא, הוא היה הילד של כולנו. אף אחד לא שאל מה הוא הצביע בקלפי. כשאמנה מונה פיתתה את הנער אופיר רחום ז"ל, על אף שאפשר היה להרים גבה ולקשקש על הסיבות למותו, היה ברור לכולם שרצח הוא רצח הוא רצח. אז למה המסחר בחיי אדם של אזרחים תמימים כשמניסיון העבר גם חרדת המוות משחקת תפקיד הוא תוצאה של אשמת הטרמפיסטים? זה ממש כמו להאשים נאנסת על הלבוש שהיא לבשה. מה היה קורה באמת אם הנערים היו נחטפים על ידי מונית? או ששוב היה פיצוץ באוטובוס? לתפוס טרמפים היה ממשיך להיות לגיטימי? כמה אתרים דיווחו על הפולמוס בפייסבוק כאילו שני צדדים עם דעות לגיטימיות מנהלים דיון. לא היא! צד אחד גס בדמו של השני ואילו הצד השני מנסה לגונן על טירוף הדעת שניבט מולו.

אבל אל דאגה שמאלנינו יכולים לשבת בשקט ואפילו להמשיך להתבטא כפי שהם מתבטאים כי הלקח היחיד שבוודאי יסיקו בהתנחלויות הוא שצריך יותר להתחבר לעם ישראל. כמו ההלקאה העצמית לאחר ההתנתקות. לא משנה שכשבאים להתחבר אז ישר יש האשמה בהשתלטות. הם עדיין ילכו להתנחל בלבבות. גם באלו האטומים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
אכן "אחים" יקרים לנו, לתשומת לבך רב רונצקי
משה | 16-06-2014 15:25
(החש, לדבריו, קרוב יותר לבוחרי "יש עתיד" מאשר לבחורי הישיבות).
2
לא מעריץ של דרעי
| 16-06-2014 15:42
ואניני בטוח שהמשפחה שמחה לראות אותו והביקור שלו אמיתי , לא כמו בנט שמנצל את המצב לדרוש לספח את גוש עציון. עידוד מיהודי ספרדי חם לב עוזר מאשר מטירון פוליטי שרוצה לעשות הון פוליטי מהמצב. כולי תפילה שבורא עולם יחזיר את הבנים לביתם במהרה
3
אמת!
| 16-06-2014 15:52
4
יותר לשמור על הילדים ופחות לבכות. האם הילד שלך ממשיך
| 16-06-2014 15:58
לנסוע בטרמפים?
5
את השמאל צריך לתקוף! חזק בכל הכח! די לנחמדות ולהתנצלות-
אזרח | 16-06-2014 22:41
שהם יכנסו למגננה ולא אנחנו.
6
החטיפה
נחמה | 17-06-2014 6:49
מי שחי מעבר לקו הירוק הוא לא שייך לתל אביב הוא לא נהנתן ובעל תאוה זולל ושובע הוא אדם עם קצת אמונה ובעל מחשבה יש לו קצת רמה
7
תחשבו-כל הצרות באות בעקבות הכפירה בתורה!
אמא מתנחלת שילדי (וגם אני) נוסעים בטרמפים | 17-06-2014 9:15
תחשבו על זה! ומזה נובע כל השמאלנות, התרבות הנהנתנית, השנאה שלהם לכל דבר שיש בו קצת לחלוחית יהודית, חוסר הסובלנות שלהם כלפי השונה מתוך חשש שמא יאלצו להודות באמיתות התורה והחובה לשמור מצוות.
8
מנת משכל של שעועית..
יופס | 17-06-2014 10:55
מדדי הסיבות לחטיפה מעוררים בי חלחלה גועל ובחילה, אנשים, אתם מבזים את השכל הישר והאינטילגנטי. אף אחד עוד לא העלה על הדעת שהסיבה ה י ח י ד ה שבגללה הנערים נחטפו היא בשל היותם י ה ו ד י ם !!???
9
צריך פחות כתבות כאלה
דניאל | 23-06-2014 21:56
כשכותבים כתבות כאלה אז נותנים הרגשה שיש אלפי אנשים שסוברים כך. זאת לא האמת. האמת היא שעם ישראל באמת מתאחד מאחורי הנערים ובעזרת השם בזכות האחדות הזאת ניגאל. מי שחושב שאין אחדות שבוי בתקשורת הזדונית השמאלנית והימנית כאחד.