אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
חטיפת בחורים גוש עציון

שקד על החטיפה: יש מה ללמוד מאולמרט

"יש מה ללמוד מאולמרט, שגרם לחיזבאללה להצטער על הרגע שבו חטפו את החיילים. אני מקווה שגם הממשלה הנוכחית תגרום לחמאס להצטער על הרגע שבו הוא חטף את הנערים"

שקד על החטיפה: יש מה ללמוד מאולמרט
  שקד. ללמוד מאולמרט בפרשת החטיפה (ארכיון: פלאש 90)

ח"כ איילת שקד נשאה היום נאום בכנס הסברה ותקשורת של מועצת יש"ע שהתקיים היום במלון לאונרדו ירושלים. נאומה נסב סביב סוגיית ההסברה הישראלית.

בפתיחת דבריה איחלה שקד ששלושת הנערים החטופים ישובו הביתה במהרה ואמרה: "יש מה ללמוד מאולמרט, שגרם לחיזבאללה להצטער על הרגע שבו חטפו את החיילים. אני מקווה שגם הממשלה הנוכחית תגרום לחמאס להצטער על הרגע שבו הוא חטף את הנערים".

בעניין שיפור האסטרטגיה ההסברתית של ישראל ייעצה שקד: "הבעיה בסיסית בהסברה היא הנימוקים והטון שלנו. הטון ההסברתי של משרד החוץ הוא טון מתנצל ומתגונן, ותמיד בעל טיעונים ביטחוניים. בדרך כזו לא ניתן לנצח. עלינו להשתמש קודם כל בטיעון החזק והברור- זכותנו על הארץ. כמו שבגין אמר: "אנחנו כאן בכח הזכות ולא בזכות הכח". עם לא יכול להיות כובש בארצו", אמרה.

"התנ"ך וההיסטוריה הם הכלים שלנו לנצח בהסברה בשדה הבינלאומי, ולא הטיעון הבטחוני. הנוצרים מכירים את התנ"ך טוב, והעובדה שאנחנו לא נעזרים בכך למען ההסברה היא שורש הכישלון".

שקד אמרה כי נוסף לכך ישנה בעיית התקציב של משרד החוץ, "במציאות הזו נטל ההסברה צריך ליפול על ארגונים חוץ פרלמנטריים בגלל כישלון של המערכת השלטונית. ארגונים חוץ פרלמנטרים חייבים להיכנס לוואקום הזה והיום באמצעות רשתות חברתיות ניתן לעשות זאת".

המשך דבריה התמקדו ברעיון הריבונות, אשר נכנס לשיח באופן בולט בשנה האחרונה: "הישג הימין בשנה האחרונה, שהוא פנימי כרגע, הוא הישג השיח על הריבונות", אמרה שקד. "עד לפני שנה לא הרבו לדבר על ריבונות, ואנחנו הפכנו את הטרמינולוגיה מ"נסיגות" ל"ריבונות". היום, הרעיון לפחות נמצא על השולחן גם אם הוא מותקף, ואף אחד כמעט לא מדבר על נסיגות".

OLMERT F90 (Small)

אולמרט. שקד: "יש מה ללמוד ממנו" (צילום: פלאש 90)

שקד זכתה למחיאות כפיים סוערות כאשר אמרה את הדברים הבאים: "חברים שלי מהמרכז פתאום לא נראה להם דבר כזה מופרך לספח את גוש עציון. ואם אתם שואלים אותי מה צריך לעשות בעקבות החטיפה הזו? צריך לספח את גוש עציון, אם החמאס יבין שהוא חוטף ילדים בגוש עציון אנחנו נספח את גוש עציון, הוא לא יחטוף אח"כ במקומות אחרים".

לאחר מכן דיברה שקד על היחסים והבטחות הביטחון של אמריקה לישראל, ואמרה: "פעם הבאה כשקרי אומר לנו לסמוך על אמצעי הביטחון האמריקאים ולוותר על בקעת הירדן מדינת ישראל, מעצבי דעת קהל ופוליטיקאים צריכים להזכיר לו מה שקרה בעיראק . ש- 5000 טרוריסטים חמושים עשו "פוף" לצבא העיראקי. הם נכנסו כבשו הצבא העיראקי קרס וכשהעיראקים ביקשו מטוסים אובמה אמר להם לא. זה מראה איך מדינה יכולה לסמוך אך ורק על עצמה".

לסיכום אמרה שקד: "אם אנחנו נציגי הציבור ומעצבי דעת הקהל נהיה נחושים ונאמין במה שאנחנו עושים, ונאמין שאנחנו יכולים לשנות. בשנות ה 80 רעיון המדינה הפלשתינית לא היה קיים וישבו בכלא אם דיברו עם ערפאת. התחלנו במפנה בנושא הריבונות ואסור לנו להניח לו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
ללמוד מאולמרט?
ברוך | 16-06-2014 12:21
2
חחחח אולמרט
| 16-06-2014 19:20
אולמרט שחק ההרתעה של צהל ובשנות כהונתו בכל קיץ דברו על סיבוב נוסף בצפון
3
בתנ"ך כתוב גם לשמור שבת
יהודי | 18-06-2014 14:22
וללכת בצניעות ולגדל את הילדים בדרך התורה והמצוות וכו' אי אפשר לקחת רק חלק מהתנ"ך שמוצא חן בעינינו ולהציג לעולם ואת החלק השני לרמוס...
4
שמירת שבת
שבת | 19-06-2014 13:38
,,ושמרו בני ישראל את השבת לעשות את השבת לדורותם ברית עולם:ביני ובין בני ישראל אות היא לעולם"(חומש שמות לא,פסוקים-טז-יז),,ויאמר ה', אל-משה לאמור. יג ואתה דבר אל-בני ישראל, לאמור, אך את-שבתותיי, תשמורו: כי אות היא ביני וביניכם, לדורותיכם--לדעת, כי אני ה' מקדשכם. יד ושמרתם, את-השבת, כי קודש היא, לכם"(חומש שמות פרק לא,יג)השבת היא ברית ביננו לבין ה'.כשאנו מפרים את הברית,אז אנו יותר לא בני ברית עם ה'.ואז השמירה מעלינו מסתלקת,וממילא אויבינו יכולים,תנחשו לבד את ההמשך.כשיהודי חוטא הוא עלול לפגוע בכל עם ישראל. משל למה הדבר דומה:לספינה ששטה בים,והנה איש אחד החליט לקדוח חור בתאו בקרקעית הספינה,נגשים אליו חבריו ואומרים לו,מה אתה עושה? אתה תטביע את כולנו. והוא משיב להם,מה אכפת לכם?אני קודח חור בתא שלי. ואמרו רבותינו:אם שומרים כל ישראל שני שבתות מיד נגאלים.