אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב ליאור: חוק הגיור הוא חציית קו אדום

הרב דוב ליאור שיגר מכתב לחברי הכנסת של תקומה לפיו "אין לקבל כל נוסחה אחרת, או שינויים בנוסח הצעת חוק הגיור, שיגבילו את שליטתה של הרבנות הראשית במערך הגיור"

הרב ליאור: חוק הגיור הוא חציית קו אדום
  חוק הגיור הוא קו אדום. הרב ליאור (פלאש90)

המגעים לקראת הפשרתו של חוק הגיור והאפשרות לאישורו בשבוע הבא, מביאים את הרב דוב ליאור לשגר מכתב לחברי הכנסת של תקומה.

השבוע נפגשו כמה מרבני צהר עם חברי הכנסת של הבית היהודי לדון בחוק, ועל המפלגה מופעלים לחצים כבדים כדי שהחוק יאושר בזמן הקרוב.  במכתב קורא הרב ליאור לחברי הכנסת "עמדו איתנים בעניין הגיור ותפעלו לחיזוק וביסוס מעמדה של הרבנות הראשית כבעלת הסמכות הבלעדית לעניין גיור".

יצוין כי לאור החשיבות שרואה הרב ליאור בנושא זה, פנה הרב לראשונה במפתיע ושלח העתק של המכתב גם אל כל חברי מרכז תקומה ולא רק לחברי הכנסת, כמו כן, פונה הרב ליאור גם לחברי המרכז החדשים שנכנסו למרכז תקומה כחלק מתהליך ביסוסו של המרכז. הרב ליאור פועל באופן זה, בשל הלחצים אדירים המופעלים על חברי הכנסת להתפשר בעניין זה וגיבויים של חברי המרכז וחברי הכנסת זה לזה, יקל על עמידתם האיתנה בעניין.

"במשך כמה חודשים עמדנו בקשר עם סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן, בנוגע לחוק הגיור והנקודה העיקרית הייתה כי הגורם המרכזי והיחיד שירכז את כל נושא הגיור במדינת ישראל ויפקח עליו, הוא הרבנות הראשית לישראל והעומדים בראשה".

בהמשך מתייחס הרב וקובע כי: "קבלתה של כל נוסחה אחרת לחוק הגיור, או הכנסת שינויים בנוסח הצעת החוק הממשלתית, שיגבילו את שליטתה של הרבנות הראשית במערך הגיור, תהווה חציית קו אדום אותה לא נוכל לקבל".

יש לציין כי בפורומים ציבוריים ורבניים שונים שהתקיימו לאחרונה בעניין זה, הביע הרב ליאור את דעתו כי היות ונשמעות דעות שונות בין הרבנים בעניין הגיור, קבלת מצוות, גיור קטינים וכו', קשה לחברי הכנסת לקבל החלטה בעניין. "עלינו לפנות אל הרבנות הראשית שהיא לעולם הסמכות המכריעה בענייני המדינה, ולקבל את הכרעתם של הרבנים הראשיים בנושא", קובע הרב.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
הרב ליאור צדיק!
אבישי | 12-06-2014 20:14
2
על פי דעת תורה
| 13-06-2014 16:53
למה הראב"ד לא מוחה נגד חפירת קברי ישראל? על פי דעת תורה אמיתי, גם על הקברים בב"ש "חובה עלינו למחות בכל תוקף" !!! הלכה ברורה: במקום חילול ד' אין חולקים כבוד לרב.