דורנר קורצת לחרדים: סבא שלי היה רב - סרוגים

דורנר קורצת לחרדים: סבא שלי היה רב

המועמדת לנשיאות דליה דורנר בראיון ערב הבחירות לנשיאות: "לי אין בעיות כאלה, אני מצרה על פואד". עוד התייחסה שופטת בית המשפט העליון בדימוס לכוונתה לעסוק בכהונתה בקידום זכויות האדם וגישור על הפערים הבין מגזריים. "סבי היה רב", אמרה לציבור החרדי והוסיפה שח"כ אמנון כהן מש"ס היה אחד מעשרת החותמים שאפשרו לה להתמודד

author-image
דורנר קורצת לחרדים: סבא שלי היה רב
  דורנר. ליבה קרוב אל המגזר החרדי (צילום: פלאש 90)

שופטת בית המשפט העליון לשעבר, דליה דורנר, מדברת ערב הבחירות לנשיאות המדינה ועוקצת בעדינות את המועמד שפרש, בנימין בן אליעזר.

בראיון לאבי מימרן ב"קול ברמה" אמרה דורנר: "אני את הקריירה שלי כבר עשיתי ואם אני פה הצעתי את עצמי אני חושבת שאני אוכל לעשות טוב למדינת ישראל. אני חושבת שנשיא המדינה, שסמכויותיו מצומצמות אבל יש לו כוח מוסרי, הייתי קוראת לו המצפון במצפן של המדינה, אני גם אחרי פרישתי עוסקת בקידום זכויות אדם, בעיקר זכויות חברתיות בשכבות המוחלשות שלנו ואם אני אבחר כמובן אדבר על כך. כולנו מסכימים שאומנם המדינה היהודית-דמוקרטית חייבת זכויות חברתיות, בפועל, אתם יודעים שהדברים…לגבי ענייני חוץ וביטחון ודברים שהשלטון, הרשות המבצעת והרשות המחוקקת צריכות לטפל בזה, אבל אם הנשיא, אם הוא ידרש, הוא יכול לסייע, ואני רוצה לומר לציבור ששופט בית המשפט העליון בארצות הברית הוא במעמד רם מאד ודבריו נשמעים, אלה הדברים שאני רוצה לטפל בהם."

מה את אומרת על הסאגה? כל מועמד עומד תחת עין פקוחה, משטרתית, ציבורית, כל העבר שלו צף ועולה?

"אני לא רוצה לומר דבר חוץ מזה שאני מאחלת לכל המועמדים כל טוב. באופן אישי, אני חושבת שלי אין בעיות כאלה, בצורה מעודנת. אני מצרה על פואד, אני מכירה אותו מעשרים שנות שירותי, אני מאחלת לו שהאמת תצא לאור, דיברתי איתו היום ואמרתי לו."

לציבור החרדי אמרה דורנר: "אני חושבת שזכויות חברתיות הן הכרח גמור לציבור שלכם. וליבי קרוב אליכם. בסופו של היום, המדינה היא דמוקרטית יהודית וצריך לזכור לכם. נאמר לי לספר לכם ואני עושה זאת, אני לא נוהגת לספר יום-יום שסבי עליו השלום היה רב".

בית המשפט העליון, מקום שלא תמיד היו לו יחסים טובים עם הציבור החרדי, מהי עמדתך?

"זכויות האדם, בדרך כלל בית המשפט מתערב כשהזכות נפגעת. אם ציבור מקבל זכויות וציבור אחר לא מקבל מטעמים פוליטיים, כי יש לו כוח פוליטי ובית משפט מתערב, אני יכולה להבין שזה מרגיז את האנשים שכבר קיבלו את הזכויות הללו. אבל, בסופו של יום ואת זה אני רוצה להדגיש, בית המשפט העליון מגן על האנשים החלשים. לפני שנים, כשנתניהו היה שר האוצר ואבא של לפיד היה בממשלה, מה שקרה הוא שהייתה פגיעה מאד חמורה בגמלאות לילדים שבציבורים חלשים מאד מאד סבלו, אז פנו לבית המשפט העליון שאני עמדתי בראש ההרכב ודרשתי מהממשלה להחליט על קריטריונים, אלא מה, אני פרשתי לפני קבלת התשובה…. פה אתה רואה את הצורך".

יש סיכוי, עם הפערים האדירים בחברה הישראלית, שתצליחי לגשר על הפערים?

אני מוכרחה להיות אופטימית. אתה יודע שהערבות הסוציאלית, שישראל ערבים זה לזה, זה אחד מהערכים היהודיים. כנשיאה בהחלט אשמיע את קולי.

מי מבין חברי הכנסת החרדים נתן את תמיכתו בך?

מחברי ש"ס אמנון כהן חתם והיה בין עשרת החותמים שאפשרו לי להתמודד.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
איבדה את הגנת 'תינוק שנשבה'
איציק | 08-06-2014 20:57
ומעכשיו מורידים אותך, ולא מעלים
2
אישה צנועה -שנים גרו מש' דורנר בדירה צמועה באשדוד
אשדודי | 08-06-2014 21:22
3
הבג"צ - מוקד עיוותי הדין בישראל.
חיים | 08-06-2014 23:45
אסור בשום פנים ואופן לתת כל מתנה למי ששירת במוסד הבזוי הזה.
4
ה"תינוק שנשבה" ?! -> נעבעך !
| 09-06-2014 4:12
ה"תינוק שנשבה" ?! ->>> גדלה ב->א"י הקדושה,! והסבא היה רב ! -> והיא עדיין 'תינוק שנשבה' ???!!! ->>> ובידי מי ? ועכשיו היא מעוניינת לייצג את שבויה באופן רשמי ! וזו היא: 'תינוק שנשבה' ? שקר גלוי לכל!
5
אין מחילה על שליחת ילד בן 14 למעצר ממושך
אלי | 09-06-2014 11:13
לא יכולים לשכוח לך את זה... אז... גם המועמדים האחרים סתומים אבל...
6
השופטת בדימוס הגב' דליה דורנר הרבהה יותר טובה מריבלין
עוד תיוכחו איזה בושות מחכות לכם רונצקי בנט שקד ואורבך | 09-06-2014 11:52
המושחתים, מבחינה דתית ריבלין לא יותר טוב מדליה דורנר , אישה צנועה שחיה בצניעות מרשימה ללא דופי,, מה בדיוק רבילין עשה בחיים שלו, גורנישט מיט גורנישט, היה יו"ר קבוצת הכדורגל של ביתר, פופוליסט שעסוק ללא הרף ביחצנות דוחה ומגעילה, אם יש מישהו רציני שיחפש בארכיון ערוץ 2 באיזה תוכנית מגעילה ודוחה רובי ריבילין השתתף ביחד עם דניאלה שמי ועוד אישה, לפני שנים רבות, התוכנית עסקה בתכנים מיניים על גבול הפרונוגרפיה זה האיש שרוצה להיות נשיא, פשוט דוחה, בכלל חרפה לישראל ש 120 איש שרובם הגדול כלומניקים במיוחד רונצקי שתודה לאל לא מצביע האדמור המגוכך של בנט שקד ואורבך שעוד יזדקקו לחרדים, אין להם שום סיכוי שהחרדים ילכו איתם בנושאים מדיניים משמעותיים לאחר שהחרימו אותם ביוזמת רונצקי בנט שקד ואורבך ואלה יצביעו לנשיא ריבלין חה חה חה חה הבושות בדרך אם לא יתמנו את ראשם בחול כבת יענה, חכו לסתו הבא ותראו מה יהיה בנושאים המדיניים.
7
פסק הדין האחרון שלה כשופטת הכירה בזוג חד מיני כמשפחה
משה | 09-06-2014 12:28
כך שאין להצביע עבורה. האג'נדה שהיא כנראה רוצה לקדם בתור נשיאה מעוררת חלחלה ותיעוב יש לה מערכת ערכים מעוותת ואנטי יהודית במתכונת הדיקטטורה השיפוטית
8
פסק הדין שלה היה אישור עיתון תועבה בארץ
משה מ-7 אתה טועה | 09-06-2014 12:56
ואגב היא התגאתה בו מאוד
9
התומך בבג"צ תומך בכפירה בה' ובוגד בעם ישראל חי !
עם ישראל חי ! -> ה' אחד ושמו אחד ! | 09-06-2014 16:49
עם ישראל חי ! -> ה' אחד ושמו אחד ! - וזה הוא התוכן ! >תורה אחת לעם ישראל כולו ! ולא, לא ! תורת עמי-ארצות כופרים שקרנים וגנבים !
10
.ץלףלף,לף.לחלעיייייייייייייייייייייייייייייייי
ךחףךחךחףךחךףחךףחךףחףךחךף | 09-06-2014 21:30
..................תתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךך
11
פסק הדין האחרון שלה: וגם התגאתה בעיתון תועבה בארץ
פסק הדין האחרון שלה: | 10-06-2014 3:44
התומך בבג"צ תומך בכפירה בה' ובוגד בעם ישראל וחי וקדוש !
12
"הסבא שלי רב" מזכיר לי סיפור
אחד | 10-06-2014 6:28
היה איש אחד שהיה לו חמור עבודה. החמור עבודה הזה הזדקן אבל הבעלים שלו רצה לשחרר אותו מה שנקרא להוציא אותו לפנסיה. אבל הבעלים פחד שהאריות והנמרים יטרפו אותו צ'יק צ'ק אז משום הכרת הטוב הוא סידר לחמור איזה כיסוי שנראה מצד אחד כמו אריה ומצד שני כמו נמר ומצד שלישי כמו איזה ברדלס. בקיצור האיש שלח את החמור שלו למדבר וככה יום אחד עובר האריה ככה מסתכל רואה אותו בתור אריה לוקח מרחק - זה קולגה נעזוב אותו פה לנפשו באיזור שלו. בא הנמר ושוב רואה אותו נמר - זה קולגה נעזוב אותו לנפשו באיזור הזה. פתאום בא השועל וההוא מתוחכם לא טיפש שואל את החמור תגיד לי מי אתה? אומר לו החמור הסבא שלי היה אריה והסבא רבא שלי מצד שני היה נמר והסבתא היתה ברדלס. השועל לא טיפש אומר לחמור אבל אתה! מי אתה..אתה ח###.. ככה אנשים שכל קשר בינם לבין דת ויהדות מקרי בהחלט אבל רק הם יודעים לספר שהסבא שלהם היה רב גדול רב קטן וגם שוחט ומוהל ומקדש אבל אתה,מה אתה?
13
ל12 --> "הסבא שלי היה רב" - > מצויין ! ->>> חחח !
חחח ! | 11-06-2014 17:04
ל12 --> "הסבא שלי היה רב" - > מצויין ! חחח !