אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מסקר: 80% מהציבור הדתי תומך ברובי ריבלין

סקר של מכון מסקר מעלה כי המועמד המוביל בציונות הדתית הוא ראובן ריבלין. הרחק מאחור נמצא דן שכטמן עם כ-10%. עם זאת, רבע מהדתיים היו מעדיפים לבטל את מוסד הנשיאות

מסקר: 80% מהציבור הדתי תומך ברובי ריבלין
  תמיכה גדולה במגזר. ריבלין (פלאש90)

סקר חדש של מכון מסקר – מכון הסקרים במגזר הדתי לאומי, בניהולו המקצועי והמדעי של ד"ר עדו ליברמן, מעלה כי רוב מוחץ בציונות הדתית רוצה לראות את ח"כ ראובן ריבלין נבחר לתפקיד נשיא המדינה ביום שלישי.

בסקר שנערך עוד לפני פרישתו של פואד בן אליעזר מהמרוץ, נשאלו המשיבים מתוך מאגר אינטרנטי, לו הייתה להם זכות בחירה, במי  מהמועמדים הייתה בוחר התשובות המוחצות מלמדות על רוב מוחלט לטובת ריבלין, הרחק מאחוריו דן שכטמן עם כעשרה אחוזים ומאיר שטרית עם כמעט 4%:

 מסקר1

במקרה של רשימה פתוחה יותר עם מועמדים שלא הגישו את המועמדות עדיין ריבלין זוכה לרוב מוחץ, ומאחוריו שני אסירי ציון: יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ויו"ר הסוכנות נתן שרנסקי. שני שרי החוץ לשעבר סילבן שלום ודוד לוי לא מצליחים להתרומם מעל 5%.

 מסקר3

ביחס למוסד הנשיאות, רבע מהציבור רוצה לבטל אותו, אולם כמחצית סבורים כי יש לחזק אותו כתפקיד ייצוגי וא-פוליטי, כשליש רוצים כי הבחירה תעבור לידי העם וכרבע אומרים כי המצב בו חברי הכנסת בוחרים בבחירות חשאיות הוא המצב הטוב.

 מסקר2

המדגם בסקר הכיל 400 איש ואישה מגיל 16 ומעלה שנבחרו מתוך קבוצה של 1350 משיבים לסקר, מהם 33% בעלי השקפה ציונית דתית תורנית, 40% בעלי השקפה ציונית דתית קלאסית ו-26% בעלי השקפה ציונית דתית ליברלית. כל אחת מהקבוצות המאופיינות הנ"ל, מתחלקת לשני זרמים הגובלים בהשקפה המקבילה להם, והם מכילים מנעד רחב של רמות הקפדה שונות בהלכה ובשמירת תורה ומצוות מחד, ומאידך הגדרות אישיות-עצמאיות שונות, להן ניתן משקל מתאים במדגם המייצג. טעות הדגימה לאומדנים השונים היא 4.5 אחוז.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו