חננו: הפרקליטות מעדיפה יחצנות על פני ראיות - סרוגים

חננו: הפרקליטות מעדיפה יחצנות על פני ראיות

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו המייצג את הנאשם ב'תג מחיר' באבו גוש, תוקף את התנהלות הפרקליטות והמשטרה אשר במקום לבסס כתבי אישום על ראיות, רצות לבצע מסיבות עיתונאים. "אני סמוך ובטוח כי תתגלה האמת והקושי הראייתי יביא לשחרורו המיידי של הנאשם"

author-image
חננו: הפרקליטות מעדיפה יחצנות על פני ראיות
  הנאשם בתג מחיר בדיון בבית המשפט (פלאש90)

הפרקליטות הגישה היום (א') כתב אישום כנגד צעיר בן 18 בחשד שבהיותו קטין ניקב לפני כשנה צמיגי כלי רכב באבו גוש וריסס כתובת גרפיטי בה נכתב "דו קיום = התבוללות". הצעיר, אשר שוהה במעצר קרוב לשלושה שבועות במתקן שב"כ, מהם עשרה ימים ללא שניתן לו לפגוש עו"ד, הכחיש בחקירה את המיוחס לו ושמר על זכות השתיקה.

מעצרו הוארך עד ליום חמישי בכדי לאפשר לעורך דינו עדי קידר מארגון חוננו, לבחון את חומר החקירה. אולם בארגון חוננו טוענים כבר כעת כי הפרקליטות והמשטרה החליטו על גישה חדשה, לפיה אין צורך בראיות בכדי לבסס כתבי אישום בכל הנוגע לתג מחיר. כדוגמא הם מביאים את תיק גוש חלב בו כבר שוחררו הנאשמים עוד בטרם נקבע האם קיימות בעניינם ראיות לכאורה.

"כתב האישום הוגש רק היום, ולא בטעות בניגוד למקובל בקשת המעצר לא מפרטת את טיב הראיות, שכן למיטב הבנתנו ועוד בטרם עיון מעמיק בחומר, עולה תמונה של ראיות קלושות שלא יכולות לבסס הרשעה", מסר בתגובה לכתב האישום עו"ד עדי קידר. "נראה כי לאחרונה נוקטת הפרקליטות בדרך של קמפיין תקשורתי ויח"צנות משטרתית בכדי להשפיע על החלטות ביהמ"ש בעזרת התקשורת ודעת הקהל. אני סמוך ובטוח כי לאחר שנעיין בחומר תתגלה האמת והקושי הראייתי יביא לשחרורו המיידי של הנאשם".

יש לציין כי כנגד צעיר נוסף אשר היה עצור מזה כשבוע וחצי ושוחרר ביום שישי האחרון, הוחלט ברגע האחרון שלא להגיש כתב אישום, וזאת על אף הצהרת תובע שהוגשה בעניינו. ההחלטה התקבלה בידי הפרקליטות לאחר שבית משפט השלום ובית המשפט המחוזי קבעו כי הראיות בעניינו קלושות.

עו"ד יוסי לין אשר ייצג מטעם ארגון חוננו את הצעיר ששוחרר מסר בתגובה: "החלטת הפרקליטות לא להגיש כתב אישום נגד מרשי מוכיחה כי מלכתחילה הבקשה לעצור את מרשי על סמך הצהרה כי יוגש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים הינה שערורייתית ונעשתה רק מתוך לחץ ציבורי ולא על סמך שיקולים מקצועיים ומשפטיים. יחד עם זאת, טוב עשתה הפרקליטות שהקשיבה לבית המשפט השלום והמחוזי שקבעו כי אין ראיות כנגד מרשי ודחו את בקשת המעצר."

מארגון חוננו המלווה את הנאשם והעצור ששוחרר נמסר: "נראה כי בפרקליטות ובמשטרה החליטו על גישה חדשה לפיה ניתן להגיש כתבי אישום גם ללא ראיות, והכל בכדי להשיג כותרות בתקשורת. הלוואי שהיינו רואים מאמצים כאלו בטיפול בטרור הערבי ובהצתת בתי כנסת. ככל הנראה הלחץ הציבורי בנושא תג מחיר, לצד הצורך של היחידות להצדיק את תקציבי העתק שהושקעו בהן, העבירו כמה אנשים על דעתם".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו