פואד פורש מהמירוץ לנשיאות: עשו לי סיכול ממוקד - סרוגים

פואד פורש מהמירוץ לנשיאות: עשו לי סיכול ממוקד

בעקבות החקירה נגדו בחשד לקבלות מאות אלפי שקלים, הודיע ח"כ בנימין בן אליעזר על פרישה מהתמודדות לנשיאות המדינה: "מרגע שהודעתי על התמודדותי לתפקי לא פסק מסע ההשמצות נגדי"

author-image
פואד פורש מהמירוץ לנשיאות: עשו לי סיכול ממוקד
  פורש מהמירוץ. פואד (פלאש90)

פחות מיממה לאחר שנחקר באזהרה בחשד לקבלת כספים שלא כדין, הודיע המועמד לנשיאות המדינה, בנימין (פואד) בן אליעזר על פרישה מהמירוץ לנשיאות.

תוך חילול שבת, שיגר בן אליעזר הודעה לעיתונות בה נכתב, "ביום שישי, בישורת האחרונה של התמודדות ארוכה, 4 ימים לפני ההצבעה בכנסת על תפקיד נשיא המדינה, אשר בכל הצניעות הייתי המועמד המוביל, זומנתי בהתראה של 20 דקות למשטרה לבדוק את מקורות המימון של דירתי. השבתי על כל מה שנשאלתי. ואף התחייבתי לשוב ולגבות את דברי במסמכים והוכחות. אני שב ומדגיש את מה שאמרתי גם במשטרה וגם באמצעי התקשורת בתקופה האחרונה – כל שקל ששולם לקניית הדירה שקוף וידוע."

ב 24 השעות האחרונות חשבתי והתלבטתי רבות מה לעשות. מחד, האם להרים ידיים בניגוד לאופי שלי, ולפרוש מההתמודדות? שכן ההתמודדות לנשיאות היא הסיבה לגל ההשמצות העכור שתוקף אותי. מאידך, האם להיכנע ולתת למי שעומד מאחורי הדבר הזה את מבוקשם? ויש גם מי שיגידו, שהפרישה היא הודעה באשמה, דבר שאין בכוונתי לעשות. להפך, אין לי ספק כי בזמן הקרוב האמת תצא לאור.

"מרגע שהודעתי על התמודדותי לתפקיד", האשים פואד, "לא פסק מסע השמצות והכפשות אגרסיבי ומתוזמן נגדי, מסע שכל מטרתו למנוע ממני מלהתמודד ומלכהן כנשיא המדינה.

בלב כבד מאוד, קיבלתי את ההחלטה לפרוש מההתמודדות.

שמי הטוב מלווה אותי מיום היוולדי, ובכוונתי להמשיך ולשמור על שמי, כבודי ועל האמת.

יש לי אמון מלא ברשויות החוק והצדק של מדינת ישראל, ואני בטוח, כי בסיום תהליך הבדיקה, גם רשויות החוק יאמתו את הידוע לי – לא עברתי על החוק, מקורות הכנסתי היו ועודם גלויים ושקופים, וגם המידע על ההלוואה שקיבלתי, המגובה במסמכים, ידוע לרשויות המדינה השונות."

"אני מקווה ש"הסיכול הממוקד" שאני עובר יהיה הפרשה האחרונה, בהתמודדות הנוכחית לנשיאות, ואף לעתיד לבוא. אני מאחל הצלחה רבה לכל המועמדות והמועמדים." אמר פואד.

בינתיים במשטרה מורידים הילוך בנוגע לחקירה. הזימון לחקירה שהיה אמור להתקיים הערב במשרדי להב 433 נדחתה למועד מאוחר יותר, אומרים במשטרה, משום שאין עוד צורך לחקור את החשדות בדחיפות.

במפלגת העבודה יתכנסו מחר כדי להכריע במי משאר המועמדים לתמוך. למפלגה יש 15 קולות, שלי יחימוביץ' תצביע לרבילין וההערכה היא כי יינתן חופש הצבעה בסיעה או הודעה על תמיכה בדליה איציק. במרצ אמרו כי הם יתמכו בדליה דורנר.

בשלב זה ריבלין הוא בעל הסיכויים הגדולים ביותר להבחר לנשיאות, ואיציק עשויה לעלות לסיבוב שני נגדו.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו