יש לכם ילדים מעל גיל 6? הממשלה בהחלטה ששווה לכם הרבה כסף - סרוגים

יש לכם ילדים מעל גיל 6? הממשלה בהחלטה ששווה לכם הרבה כסף

הממשלה אישרה: החל משנת 2024 – נקודת זיכוי נוספת להורים לילדים בגילאים 6 – 17 והשוואת מענק העבודה של אבות לזה של אימהות

author-image
יש לכם ילדים מעל גיל 6? הממשלה בהחלטה ששווה לכם הרבה כסף
  (צילום: שאטרסטוק)

ממשלת ישראל אישרה היום את הצעתו של שר האוצר בצלאל סמוטריץ', להענקת נקודת זיכוי נוספת במס להורים לילדים בגילאים 6 עד 17 והשוואת מענק העבודה של אבות עובדים לזה של אימהות עובדות. הצעת החוק תועבר כעת לאישור הכנסת, ותיכנס לתוקף בתחילת שנת 2024, בכפוף לאישור הכנסת ולאישור תקציב המדינה לשנים 2023 ו-2024.

בהתאם להצעת החוק שאושרה היום, החל משנת 2024 ואילך תינתן נקודת זיכוי אחת נוספת לגברים ולנשים בגין כל ילד שמלאו לו לפחות 6 שנים וטרם מלאו לו 18 שנים במהלך שנת המס. משמעות ההצעה היא שגברים יהיו זכאים לנקודת זיכוי אחת במס ונשים יהיו זכאיות ל-2 נקודות זיכוי במס בגין כל ילד בטווח הגילאים האמור. שווי נקודת זיכוי במס בשנת 2023 הוא 2,820 ₪ בשנה ומשמעותה של כל נקודה היא הפחתה של 235 ₪ מחבות המס החודשית של מי שזכאי לה.

כיום, אישה זכאית לנקודת זיכוי אחת במס בגין כל ילד בטווח הגילאים האמור. בנוסף, בשנת 2022 היו זכאים אבות ואימהות לנקודת זיכוי אחת נוספת במס בגין כל ילד בגילאים 6 עד 12, והצעת חוק המאריכה את תוקפה של הטבה זו עד תום שנת 2023 נמצאת בהליכי חקיקה מתקדמים ותובא מחר לאישור ועדת הכספים של הכנסת.

בפועל, יישומן של שתי הצעות החוק (זו שאושרה בממשלה היום וזו שתובא לאישור ועדת הכספים מחר) יביא למצב שבו הורים לילדים בגילאים 6 עד 12 יקבלו נקודת זיכוי אחת נוספת ברצף מתחילת שנת 2022 ואילך, ובתחילת שנת 2024 יתארך טווח הגילאים המזכה בנקודת זיכוי נוספת במס לטווח הגילאים של 13 עד 17 שנה.

הורה במשפחה חד הורית שכלכלת הילדים עליו, הזכאי כיום לנקודת זיכוי אחת במס בגין כל ילד בטווח הגילאים האמור, יהיה זכאי בעקבות יישום החוק ל-2 נקודות זיכוי במס והורה במשפחה חד הורית שכלכלת הילדים אינה עליו, יהיה זכאי לנקודת זיכוי אחת במס. הורים יחידים יהיו זכאים בעקבות יישום החוק ל-2 נקודות זיכוי נוספות במס.

בנוסף, אישרה הממשלה את הגדלת מענק העבודה לאבות. כיום, אימהות עובדות או עצמאיות זכאיות למענק עבודה הגדול ב-50% ממענק העבודה שניתן לאבות עובדים או עצמאיים. בהתאם להצעה שאושרה, מענק העבודה של אבות יושווה לזה של אימהות משנת 2023 ואילך. בקשות למענק עבודה לשנת 2023 יוגשו החל משנת 2024.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מסר: "כפי שהבטחנו, נאבקים ביוקר המחיה. הרחבת נקודות הזיכוי להורים לילדים עד גיל 17 תעניק מאות שקלים למשפחות של הורים עובדים. כל אזרחי ישראל מתמודדים עם יוקר המחיה ומשרד האוצר בראשותי עושה צעדים רבים כדי להאבק ולהקל על אזרחי ישראל. הבאנו תקציב מדינה אחראי שישמור על עוצמתה של כלכלת ישראל והבאנו צעדים שיקלו על המשפחות ויגדילו את ההכנסה הפנויה של האזרחים. נמשיך לעבוד למענכם ולמען מדינת ישראל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו