3 סיבות למה כדאי לימין להתקפל - סרוגים

3 סיבות למה כדאי לימין להתקפל

הרגש אומר אנחנו בבירור הצד הצודק, וזה לא הוגן שנוותר. אבל השכל אומר, להתקפל. להרוויח את חיזוק בתי הדין, להתעקש על מינוי השופטים בשביל העתיד, ולוותר על כל השאר. עד יעבור זעם

author-image
3 סיבות למה כדאי לימין להתקפל
  (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

'יותר גרוע מהמתווה הנוכחי' (עמית סגל), 'זה לא מתווה הנשיא אלא מתווה הנשיאה' (השרה מירי רגב). 'הרצוג בחר בצד של האופוזיציה כי הוא רוצה לרוץ בעתיד לראשות הממשלה' (רביב דרוקר).

עוד באותו נושא

יגיעו לפשרה? מתווה חדש בקואליציה למינוי שופטים


18

פשרת הנשיא שכל המדינה חיכתה לה, התנפצה לאלפי רסיסים בקול רעש גדול. במשך תקופה ארוכה הרצוג שמר על תדמית ממלכתית, אבל דווקא בזמן שהחברה הישראלית הייתה צריכה אותו הכי הרבה, הוא אכזב והותיר אותנו ללא פשרה, ללא פיוס, ללא תקווה.

המחנה האמוני צריך להחליט כעת אם הוא רוצה להיות צודק או להיות חכם. זכותנו להעביר את הרפורמה. אהרון ברק שדד מאתנו את השלטון בעורמה, וכל מה שאנו רוצים זה להשיב את הגזלה ולהחזיר את הצדק למקומו. אין דבר ראוי מכך.

אנו גם יכולים לטעון שזהו מאבק על ליבת הדמוקרטיה, כי אם המפגינים היו מצביעי ימין הם לא היו מקבלים פרומיל מהיחס המעודן והמלטף שהאנרכיסטים מהאליטה החילונית מקבלים.

מהות הדמוקרטיה היא שאין הבדל בין מוכר פלאפל מבית שאן, למנכ"ל חברת הייטק גדולה. הקול של שניהם שווה. כניעה למחאה, הסכמה לפשרה, פירושה הכרה בכך שקול של טייס בוחר מרצ שווה יותר משני קולות של חרדי. אבל בכל זאת כדאי לנו להיות חכמים, לא רק צודקים, משלוש סיבות.

הראשונה היא שהנזק למדינה מכך ששלושים אחוז ממנה ממורמר ומתוסכל, חרד ומפוחד, גבוה יותר מהנזק שמערכת המשפט מעוללת לנו, באטימותה.

אפשר לבצע שינויים בהדרגה. להתעקש כעת על מינוי שופטים, ולוותר בקדנציה הזו על שאר הדברים. כך בעוד עשרים שנה יהיה בבית המשפט רוב של שופטים שמכבדים את מסורת ישראל וניזונים ממנה. כך נדחה את הקרע בעם לעוד עשרים שנה, נרוויח זמן יקר למצוא דבק מלכד לחברה.

הסיבה השנייה היא שאנחנו צריכים את השמאל. תפקיד היהדות בארץ ישראל הוא לא להסתגר סביב בבא קמא, כמו בחוץ לארץ. תפקידנו הוא להקים ממלכת כהנים שתהיה אור לגויים, ליצור שיח עם כל הדתות בעולם כדי למלא את ייעודנו, ועל הדרך להשיג שלום עם ערביי ישראל ולסלול את הדרך להקמת בית המקדש.

לשם כך אנו צריכים את היהדות החרדית, אך גם את ערכי השמאל האוניברסליים. הדרך היחידה למנוע את קריסת ממלכת ישראל השלישית היא למצוא לה חזון מאחד, והחזון האוניברסלי של הרב קוק ובן גוריון, הוא הסיכוי היחיד.

הסיבה השלישית היא שלא חשוב לנו אקטיביזם ולא מפריעה לנו עילת הסבירות. אנו רוצים את משפט התורה, את ערכי היהדות, שהיא כמובן הרבה יותר אקטיביסטית מאהרון ברק. לכן בבחירה בין השפעה על מערכת המשפט לחיזוק מערכת בתי הדין, האופציה השנייה עדיפה.

משתלם לנו לוותר כרגע על השינוי במערכת המשפט, ולקבל בתמורה את חיזוק בתי הדין.

ביטול 'הלכת בבלי' שמכריחה את בתי הדין לפסוק נגד ההלכה אם בג"ץ לא מרוצה מדעתם של חז"ל; ביטול פסק הדין של השופטת פרוקצ'יה שמתיר לכל שלושה אנשים להיות בוררים אבל אוסר על דייני ישראל הנבחרים, מיטב המוחות של עולם התורה, לשמש כבוררים בדיני ממונות; הכרה רשמית וממלכתית בבתי הדין לממונות שיקבלו תקצוב וחיזוק מהמדינה.

כך מחזקים את משפט התורה, בלי לתקוע אצבע בעין לחילונים. אנחנו לא רוצים כפייה דתית, כי כפייה היא רק מרחיקה ואנחנו רוצים שהחילונים ישובו אל ה'. אין לנו אינטרס גדול מזה שעם ישראל ישוב בתשובה, ויריב לוין ושמחה רוטמן לא מקרבים אותנו לכך.

הרגש אומר אנחנו בבירור הצד הצודק, וזה לא הוגן שנוותר. אבל השכל אומר, להתקפל. להרוויח את חיזוק בתי הדין, להתעקש על מינוי השופטים בשביל העתיד, ולוותר על כל השאר. עד יעבור זעם.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
25 תגובות - 19 דיונים מיין לפי
1
דיינים מיטב המוחות - שם נפלתי
קר קרקר קרעי | 19-03-2023 9:04
באמת... שכרון כוח משיחי
הגיון ? אצל הימניים שרשעותם אומנותם ?
אנרכיסט-טרוריסט | 19-03-2023 9:21
אתה רציני ?
2
אין רפורמה דת...
שמעון | 19-03-2023 9:10
אין רפורמה דת כת
3
שתי מדינות לשני עמים
ד״ש מהאג | 19-03-2023 9:14
גם שלום עם ערבים וגם הקמת בית המקדש? לכו תקימו מדינה משלכם, ברוח ההלכה והפרדו מאתנו, שרוצים חיים פרוגרסיבים, מודרנים ודמוקרטים.
4
הכותב חי בבועה. הזוי לגמרי
יאיר | 19-03-2023 9:16
אתה מנציח את שלטון הדיקטטורה של מערכת ע ק י פ ת החוק, כולל צמרת מערכת המשפט-פרקליטות-יועצים משפטיים-צמרת צהל המשטרה השבכ וכו. ומה האם הנזק למדינה כאשר מעל 60 % מהאזרחים מרגישים שגזלו מהם זכותם לבחור להשפיע ולהחליט בגלל טרור אלים של מיעוט בעם השולט במערכות הללו ובתקשורת |?
ברור-כל מילה בסלע
בני | 19-03-2023 12:20
בסד אין סיבה לוותר-זה הזמן להילחם על העקרונות ולהפסיק כבר לפחד
5
תמימות
יהונתן | 19-03-2023 9:16
כל ההישגים שאתה מונה לא יקרו כל עוד אי אפשר להתגבר על בגצ
6
הרסתם את המדינה...
ליימך | 19-03-2023 9:26
הרסתם את המדינה תוך פחות מחודשיים, כל חבורת הבבונים, משפחת הפשע של הליכוד, המשתמטים, המהמרים, תלמידי כויייילל בטלנים. פשוט לכו לעזאזל.
7
סוודרים אפשר לקפל
ZB | 19-03-2023 9:46
אפשר לרכך התקפלות זה סופנו ניצחון השקר והאלימות
8
לזרוק את...
יעקב ביטון | 19-03-2023 9:48
לזרוק את בן גביר סמוטריץ לוין ורוטמן.דחוף ועכשיו.את ביבי אף אחד בעולם כבר לא רוצה אותו.הוא גמור.
9
מה עם המשפט...
עידן משה | 19-03-2023 9:52
מה עם המשפט אם אין קמח אין תורה?? בטח חזל היו גם שמאלנים אנרכסטים.
10
3 סיבות והן...
אלה סיבות מספיק חזקות | 19-03-2023 10:03
3 סיבות והן ביטחון ישראל מול מדינות ערב חמאס וחיזבאלה פה זה לא פולין והונגריה כלכלת ישראל שתלך לעזאזל ובידודה של ישראל ממדינות המערב
11
אני ימין אמיתי!!!...
גדעון | 19-03-2023 10:16
אני ימין אמיתי!!! ביבי גירש אותי מגוש קטיף! סער יותר ימין מביבי
שמאלני חלול...
תן גז לפידון הזבל ממתין לך במוסך של הרכב של השירות ממתין לך לנישנוש, | 19-03-2023 11:00
שמאלני חלול לך חזרה ללפידון הפיגור הוא משותף לדני החארות,אתה והחלאה לפידון
12
מי אתה יצור...
כל מי שמגרפס עולה לפוסט באתר של האשפה סע לישון יצור חלול | 19-03-2023 10:25
מי אתה יצור עלוב חסר מוח לך לישון עוד יצור חסר אונות,
13
מה שאני שומע...
מישה | 19-03-2023 11:25
מה שאני שומע זה בוא נכניס כרגע שופטים ימניים הזויים ונדרוש שאחד מהם יהיה הנשיא... וכאשר המחאה תרדם מחדש נכניס להם בשאר החוקים רק בעורמה הפעם, שלא ישימו לב שהופ, אין דמוקרטיה... ואני אומר, בוא נתפצל לקנטונים... בכל קנטון יהיו חוקים משל עצמו, תוצר של עצמו ונסכים על מבנה הצבא וחלוקת הנטל בשמירה על הגבולות. ועזבו אותנו בחייאתכ, נמאס לשמוע את היללות הללו שלקחו לי ושדדו לי כאשר כולם חיים פה במדינה עם הכלכלה, הצבא והכי הרבה תקציב לדת שהיה אי פעם לעם היהודי... האמת הארורה היא שאתם לא מעוניינים לחיות לפי החוקים שלכם, אתם מעוניינים שכולללםםםם יחיו לפיהם... וזה לא יקרה
מה קורה...
מישה | 19-03-2023 11:35
מה קורה עם הרקטום שלך חלאה?תיקנו לך אותו במיון?תישמור על הכללים נבלה סרוח כדי,שזה לא יקרה לך שוב עם בני זוג אגרסיבים,
14
אלוקים ישמור המאמר הזה...
רווית ימנית ליברלית מסורתית | 19-03-2023 11:50
אלוקים ישמור המאמר הזה מחריד אותי כאישה מסורתית ליברלית. אתה באשכרה מודה בגלוי שהמטרה היא מדינת הלכה אתה מוכן לחכות עד שדמוגרפית תהיו רוב גדול יותר ולהשתמש בנו החלק הליברלי החילוני, בנתיים, ולא לא כולם שמאלנים מבין המפגינים למרות הניסיון של כולם לצייר אותנו ככאלה. אני ימנית ליכודניקית שנים. שלא נדבר על השקרים והבורות וחוסר ההשכלה של הכותב. הדבר המחריד באמת זו הכוונה; להשתלט על כל מי שחושב אחרת ולכפות עליו מדינת הלכה. אתה רק מחזק אותי. עשינו טעות שהינו פלורליסטית מידי כלפי אנשים פאנאטים. הסכמנו לכל הפרווליגיות: פטור משירות או שירות מקוצר, נגיסה מחופי הים לטובת חופים נפרדים, השתלטות על מערכת החינוך, תקציבים ענקיים לחינוך הדתי. די כבר. לא עוד
, עם...
ניסו לבלוע מעבר ליכולתם | 19-03-2023 13:48
, עם הבגצ הזה, עם התקשורת הזו, עם האנרכיסטים האלה - מדינת ישראל הגיעה לשיא פריחתה, שיגשוגה וביטחונה. לא רק זאת אלא שגם ערכי הדת זכו לפריחה ולתפוצה ענקית, תקציבים הופנו למוסדות דת ולצורכי דת שונים. בחסות הדמוקרטיה הישראלית ובמרחב הדמוקרטי - גם הדת שיגשגה. אלא שזה לא הספיק. קיצוני הדת רצו עוד ועוד. עוד שליטה, עוד כסף, עוד חקיקה דורסנית. לכן רצו את המהפכה המשפטית שלא תאפשר לבגצ להתערב ולאזן חוקים מטורללים. התוצאה : התעוררות הרוב המשרת ועובד - והתקוממות כנגד הקואליציה הנוראית הזו שמורכבת מעבריינים מושחתים, פאשיסטים וחרדים. תפסת מרובה - לא תפסת !
חיה בפראנויה
איציק | 19-03-2023 12:24
בסד צאי מהסרט, הוא בדיוק הפוך- השמאל הפרוגרסיבי נוגס בתחכום בכל מה שיהודי במדינה , ואחרי זה באים למסורתיים שאכפת להם שהמדינה תהיה קצת יהודית ומבקשים הרגשה שהמדינה תהיה יהודית ברמה מסויימת ומתנפלים עליהם, מדהים איך המנוולים האלה מצליחים לשכנע ככ אנשים בעם שרוצים פה מדינת הלכה וזה או זה או זה...
15
הם מפחדים. ובצדק....
ביי ביי ביבי | 19-03-2023 15:50
הם מפחדים. ובצדק. הם לא יודעים איך לרדת מהעץ. פימפמו הסתה לא מוצדקת נגד מערכת המשפט, כאילו שזו הבעיה האמיתית במדינה, איך הם יחזרו בהם עכשיו? רוטמן-לוין-ביבי לא העלו בדעתם איזה נזק מדיני, חברתי, כלכלי וביטחוני תגרור הרפורמה המיותרת שלהם. שלא לדבר על זה שזה באמת סופו של ביבי כראש ממשלה וסופה של מפלגת הליכוד מלהיות מפלגת שלטון. אבל מה הם יגידו לבייס המוסת שלהם עכשיו? הקריאה היא קריאה אחרונה לבייס של הליכוד - תדרשו לעצור את החקיקה כי הנזק שיגרום הוא בלתי הפיך.
16
נגמר לכם הסיפור....
אלעד | 19-03-2023 23:55
נגמר לכם הסיפור. הקרע כבר כאן. אנחנו מתפצלים מכם למדינת תל אביב, ואתם - מצדנו - תחנקו.
17
נכון. לכן אתה...
"מהות הדמוקרטיה היא שאין הבדל בין מוכר פלאפל מבית שאן, למנכ"ל חברת הייטק גדולה" | 20-03-2023 10:28
נכון. לכן אתה תשאר במדינה שיש בה רק מוכרי פלאפל מבית שאן. הנה, כולה שלך. בהצלחה עם חמאס, חיזבאללה, איראן, אמברגו ממערב ומי יודע מה עוד.
18
מערכת המשפט לא מעניינת אותי
אליהו | 20-03-2023 12:46
הבעיה היא, שבגצ מתערב ופוסל ,כל מה שריח יהדות וזהות יהודית נודף ממנו. חשבתי שהלכנו לבחירות על זהותה היהודית של מדינת ישראל. בפועל, יהדותה של המדינה, לא מעניינת את העסקנים. הסטטוס קוו במדינה, פי מאה יותר גרוע ,ממה שהיה לפני שלושים שנה. בלי יהדות אין תקומה למדינה.
19
פשוט טרגדיה
יאיר | 20-03-2023 16:59
כל מה שנכתב פה הוא הזוי ברמות קיצון