בנט לישראלים שאינם יהודים: מחכה שתתגיירו

ערב חג השבועות עמדו 500 מתגיירים, שנמצאים בשלבים שונים בתהליך הגיור, בכותל ואמרו יחד 'שמע ישראל'. השר בנט קרא למאות אלפי ישראלים שאינם יהודים לקום ולהתגייר: "אנחנו מחכים לכם"

בנט לישראלים שאינם יהודים: מחכה שתתגיירו
  בנט ומאות המתגיירים בכנס ליד הכותל

כ-500 תלמידי ובוגרי אולפני הגיור של עמי מבית אור עציון שהגיעו מכל רחבי הארץ, השתתפו באירוע מרגש שנערך אמש (ב') בסמוך לכותל המערבי לקראת חג מתן תורה וקבלת הגר.

באירוע שהתקיים בסמוך לכותל המערבי למרגלות מדרגות חולדה, השתתפו ונשאו דברים הרב חיים דרוקמן ראש ישיבת אור עציון ורשת ישיבות ואולפנות בנ"ע ומנהל מערך הגיור לשעבר, שר הכלכלה והדתות וראש מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט וסגן שר הדתות הרב אלי בן דהן, אלחנן גלט מנכ"ל המשרד לשירותי דת ומולי יסלזון מנהל אגף הגיור.

את האירוע המרגש הנחו נדיה ואבי, בני זוג שסיפרו את סיפור הגיור של נדיה דרך עמי עד לחתונתם לפני שבועות ספורים. את הערב פתח הרב יוסף אלנקווה בדברי ברכה ותפילה יחד עם תלמידי הגיור.

הרב דרוקמן שראש הממשלה נתניהו ביקש ממנו לאחרונה לקחת על עצמו את המשימה למצוא פתרון למשבר חוק הגיור אמר – לראות את המחזה הזה ולפתוח בשיר באיזו תקופה אנו חיים ולמה זכינו. במקום הזה הסתובבו נביאים ומהמקום הזה עלו אחינו לבית המקדש. זו זכות להצטרף לעם כזה שקם מהגלות הנוראה. ועם ישראל מקבל את כל המצטרפים אליו בזרועות פתוחות.

השר בנט אמר למאות המתגיירים: "אני מעל שנה בתפקיד ואני לא חושב שהיה לי רגע מרגש כמו עכשיו כששמעתי את הסיפורים וכשאני רואה אתכם. אנחנו עומדים 80 מטר מעיר דוד שאוחדה על ידי דוד המלך למדינה ריבונית. הממלכה התפצלה ויצאנו לגלות וזה לא חזר לעצמו עד ימינו אלה. דוד המלך שהתחיל הכל הוא צאצא של רות המואביה שהתגיירה".

20140602_220105

רבנים שרים ומתגיירים בכנס אתמול

"הלקח מסיפורה של רות הוא הנחישות שבה היא התמודדה עם הקשיים. יהדות לא עוסקת בכוונות אלא במעשים, בחיים. ביהדות אתה נבחן בעשיה. כולכם בחרתם בדרך הקשה להיכנס לעם המיוחד הזה שעבר כל כך הרבה והוא מוכן לכך כי יש לו יעוד. להיות מופת ואור לכל העולם. מאחל לכם שתצליחו בדרך הקשה ולא תתייאשו ורק תדעו שאנחנו כל כך רוצים אתכם ואוהבים אתכם אהבה גדולה. אני קורא למאות אלפי ישראלים שאינם עוד יהודים – אנחנו מחכים לכם. הדרך לא קלה אבל באהבה גדולה נקבל כל מי שרוצה ומוכן להתאמץ נקבל כל מי שרוצה."

סגן השר הרב אלי בן דהן אמר: " על המדרגות שאתם יושבים עלו לבית המקדש. אנחנו צריכים לשמוח שאנו זוכים להיות כאן. לפני 700 שנה לא היו כאן יהודים. הרמב"ם מספר שמצא כאן רק צבעי ובנו שהיו יהודים. זכינו לחיות כיהודים בירושלים. חז"ל אומרים שכל נשמותיהם של המתגיירים בכל הדורות היו עם כל בני ישראל במעמד הר סיני. הגיור הוא בר השגה ואתם הוכחה לכך. זו לא מלאכה קשה וכשיש רצון ונחישות זה אפשרי ואנחנו פה כדי לחבק אתכם ולעזור לכם כדי שבזמן הקרוב נראה אתכם חלק בלתי נפרד מעם ישראל."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
מחאה נמרצת
חוכעם | 05-06-2014 0:01
בתצלומים מופיעים הערב רב כולם רק הסודנים חסרים!
2
אם הוא מתכוון לכאלה שעדיין לא התחילו גיור כלל,
טליה | 05-06-2014 0:15
3
בנט, תפסיק להביא מחלות ליהודים!
| 05-06-2014 9:32
אנחנו לא רוצים גרים, אנחנו לא מסיונרים! כל הגיורים האלו סתם מביאים מחלות לעם שלנו, וגם מאמללים את הגרים! אנחו בתקופת המשיח, ובתקופה זו לא מקבלים גרים. יש לך מושג מינימלי על יהדות?
4
הרמב"ן ולא הרמב"ם סיפר על 2 יהודים צבעים בירושלים
ש | 05-06-2014 10:51
הרמב"ן ולא הרמב"ם סיפר על 2 יהודים צבעים בירושלים, ואכן הוא חי לפני 700 שנים.
5
בנט ! ואני חכה שתחזור בתשובה!
מני | 05-06-2014 13:17
מהר
6
בשביל להתגייר, מי שנוח לו להיות ישראלי לא יהודי שישאר
ישראלי ≠ יהודי | 05-06-2014 16:15
למה לכפות על ישראלים את הדת היהודית בה אינם חפצים ?ישראלי לחוד, ויהודי לחוד - אין כל קשר בין העמים השונים הללו. להיות יהודי יש לקבל עול מצוות, להיות ישראלי יש לקבל עול שירות בצה"ל.
7
הבית הבינלאומי
המשפיע מבחוץ | 06-06-2014 11:11
עכשיו בנט הוא גם מסיונר מטיף? היהדות אינה חפצה בגרים. המעוניינים להתגייר הם אלו שאמורים להתדפק על דלתות היהדות ולא ההפך! אין גבול לפופוליזם הזול של בנט. והכי מצחיק, הוא חושב שזה מה שיעזור לו להגיע לכסא רה"מ...