אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חוק הפונדקאות יעבור היום; הרבנים דנו מחדש והורו לא להטיל וטו

ביום חמישי התכנסו רבני הציונות הדתית ודנו שוב בחוק הפונדקאות. למרות דרישה להפלת החוק, החליטו הרבנים שלא להורות על הטלת וטו והוא יעבור בממשלה למרות התנגדות הבית היהודי

חוק הפונדקאות יעבור היום; הרבנים דנו מחדש והורו לא להטיל וטו
  חוק הפונדקאות יעבור. הרב דרוקמן ובנט (פלאש90)

חוק הפונדקאות של 'יש עתיד' יעבור היום (א') באישור רבני הציונות הדתית.

בסרוגים פרסמנו בעבר כי בסוגיות דת ומדינה הקימו בבית היהודי מעין מועצת רבנים המורכבת מראש ישיבת אור עציון הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת בית אל הרב זלמן מלמד, רב העיר קרית שמונה הרב צפניה דרורי וראש ישיבת מעלה אדומים הרב נחום אליעזר רבינוביץ'. מי שמתאם בין הבית היהודי לרבנים הוא סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן שאחראי על חוקי הדת והמדינה שמעלות סיעות 'יש עתיד' ו'התנועה'.

לפני שבועיים התכנסו הרבנים ושמעו סקירה על החוק מהרב אלי בן דהן, בסופה סיכמו את עמדתם לפיה חוק הפונדקאות רע ויש להתנגד אליו, אך אינו מכיל בעיות הלכתיות המצריכות את הטלת הוטו מצד הבית היהודי כדי לטרפד את החוק. מול עמדה זו טען הרב דוב ליאור כי יש לעשות הכל כדי שהחוק לא יעבור עד כדי פירוק הקואליציה.

בבית היהודי לקחו את הוראת הרבנים וסגרו דיל עם יש עתיד, על העברת 'חוק המחבלים' של איילת שקד שתקוע בגלל ערר של השר יעקב פרי בתמורה לחוק הפונדקאות של יעל גרמן שתקוע בגלל ערר של הבית היהודי. שני החוקים אמורים לעלות היום לדיון מחדש בועדת השרים לחקיקה ואמורים לעבור למרות התנגדות שתי המפלגות.

אי אפשר לעשות סיבוב פרסה

ביום חמישי האחרון התקיימה ישיבה מחודשת של רבני הבית היהודי בנושא חוק הפונדקאות שם העלה הרב זלמן מלמד את העניין כי החוק לא מדבר רק על פונדקאות לזוגות חשוכי ילדים ואמהות חד הוריות שאינן יכולות להרות, אלא גם לזוגות חד מיניים (בעיקר גברים), שיכולו בעקבות החוק להשיג אם פונדקאית בארץ במקום לצאת לחו"ל.

בדיון בין הרבנים דרש הרב מלמד להטיל וטו על החוק ובכך לבטל את ההוראה שנתנו לפני שבועיים. אך הרב חיים דרוקמן ורבנים אחרים טענו כי אחרי האישור הקודם לא ניתן לעשות סיבוב פרסה שיוציא רע גם את הרבנים וגם את המפלגה. לסרוגים נודע כי חלק מהרבנים בדיון טוענים כי הסעיף המתיר פונדקאות לחד-מיניים הוצנע בהצגת הדברים בדיון הראשון, אך מסביבתו של הרב בן דהן דוחים את הדברים ואומרים כי כל הסעיפים הוצגו במלואם בפני הרבנים.

בסופו של הדיון החליטו הרבנים לא להחליט, והשאירו את ההחלטה הראשונה לפיה הבית היהודי תתנגד אך לא תטיל וטו על החוק והוא יעבור בתמיכת שאר חברי ועדת השרים לחקיקה.

יצויין כי בשבוע שעבר הודיעו רבני מכון פוע"ה העוסק בפוריות, כי הם מבטלים את ההיתר שנתנו לחוק הפונדקאות וקוראים לבית היהודי לעשות הכל כדי שהוא לא יעבור.

מהבית היהודי נמסר: "החלטת סיעת הבית היהודי היא להתנגד לחוק הפונדקאות ולפיכך הגישה ערר בנושא. הערר יידון במליאת הממשלה ושרי הבית היהודי  יצביעו נגד החוק".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
אין מלים מה עושים בשביל כסף!!!
מרכזניק | 01-06-2014 11:08
2
בית של גויים
עוצמה לישראל | 01-06-2014 11:17
אין גבולות, אין עקרונות, אין הלכה, יש כסף!
3
זהו דבר בנפשנו!
| 01-06-2014 11:20
להתנגד בכל מחיר! גם לחילונים זה צריך להפריע! להתיר זילות גוף האישה פה בארץ? חס וחלילה!
4
"כמעשה ארץ מצרים לא תעשו...ולא תקיא הארץ אתכם בטמאכם
יואל | 01-06-2014 11:20
אותה"-מה יותר חשוב ממה?לאומיות או דתיות?נדמה שהציונות הדתית איבדה את הצפון והציונות בלעה את הדתיות. אל תתפלאו כשיהיה עוד גירוש-התורה מדברת על כך בצורה ברורה ומפורשת,כנ"ל.
5
בושה וחרפה
תומר | 01-06-2014 11:26
רבנים מחליטים ע"פ סברות של פוליטיקאים (לא ניתן לעשות סיבוב פרסה... ) חוץ מהרב מלמד. חבל שגם הוא נכנע. נראה מהכתבה שבן דהן 'סובב' קצת את הרבנים. אולי גם המורשת הזו הוא למד מהרב צבי יהודה?
6
בושה - עושים סחר מכר ביהדות של המדינה
| 01-06-2014 11:28
חילול השם!
7
בנט מוכר את היהדות בפרוסות בשביל ראשות הממשלה
בן הארץ | 01-06-2014 11:50
והרבנים לא רוצים לשבור את הכלים
8
קדושת ישראל
בעילום שם | 01-06-2014 12:03
גם להשתמש ברבנים וגם לפגועה בטהרת וקדושת האומה הישראלית. הבית היהודי היה חייב להטיל וטו, ושלא יספרו סיפורים. הגיע הזמן שהרבנים יאזרו עוז וגבורה ויתנערו מהמפלגה הזו הפוגעת ומחריבה ממש את הסיכוי למדינה תורנית עתידית. מגה פיגוע בלב האומה הישראלית. כל מי שהצביע למפלגה זו בעצת הרבנים שהולכו שולל, שיפסיק לשתוק ויקרא בקול גדול: מי לה' אלי! הורתו של הבית היהודי ברעיון של הקמת מפלגה בשם 'ישראלים', שיחליפו את שם המפלגה ויפסיקו לרמות את שלומי אמוני ישראל. די לשקרים!!!
9
היכן הענווה
אסף | 01-06-2014 12:08
לכל המתלהמים, ישבו רבנים מגדולי ישראל והחליטו מי אתם שתצאו נגד גדולי ישראל או שכל דבר שלא כדעתכם (העניה ביותר) לא נחשב. קצת ענווה למרות "דעתכם"
10
לכל המגיבים המתלהמים
אלי | 01-06-2014 12:23
אני בטוח שאף לא אחד מכם מכיר את החוק לעומקו ויודע להגיד מדוע הוא אסור (ולא "לא ראוי")!!!!!
11
עבודה זרה בשיתוף
אני לא מאמין שהכתבה הזאת נכונה | 01-06-2014 12:24
תצבטו אותי אני לא מאמין שזה נכון. אני לא מאמין שהגענו לימים האלה למכור יהדות בשביל משהו מדיני??!! ועוד מתוך בחירה! ועוד ממפלגה "דתית" כביכול לא אני לא מאמין
12
רבותי בכסף מעבירים את ה-כ-ל!!!!!
בית אל | 01-06-2014 12:45
פתאום מותר לפנות את ארץ ישראל בשביל כסף למוסדות הישיבה פתאום מותר לא להתנגד לחוק הפונדקאות בשביל כסף לישיבות בתמורה לכסף והרבה הכל מותר אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים
13
ועשית ככל אשר יורוך - אני סומך על הפוסקים הגאונים!!!
ארז | 01-06-2014 13:21
ב"ה שזכינו לרבנים גאונים ות"ח שמייעצים לבית היהודי בענייני דת ומדינה. הרה"ג נחום רבינוביץ הוא מגדולי הפוסקים של הדור. לצערי לא מוכר כפי מעלתו. כתב יצירה עמוקה וחדשנית על היד החזקה לרמב"ם. והוא מוערכך בקרב פוסקים ציוניים וחרדים גם יחד. הרה"ג יעקב אריאל ג"כ מבכירי הפוסקים שבדור. הרב ליאור חסר לי בפורום. אך ב"ה שזכינו, צריך להיזהר מעסקנים פוליטיים חרדים ודומינם שמנסים להוציא שם רע
14
המגנים על הרבנים
| 03-06-2014 13:24
מצחיק לראות פה את כל התגובות המגנות ב'יראת קודש' על גדולי ישראל ותוקפות את המתלהמים נד החוק. עכשיו נראה איך אתם ממשיכים להגן עליהם באמת, לא לפי מה שנוח, אחרי שהרב דרוקמן אמר שהדברים בשמו לא נכונים.