אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו ב'מרכז הרב': אני מרגיש פה בבית

ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת יום ירושלים בישיבת מרכז הרב: "אנחנו דואגים לבנייתה, פיתוחה, ושגשוגה של בירתנו ירושלים. אנחנו שומרים על לב האומה. לעולם לא נחצה את ליבנו"

נתניהו ב'מרכז הרב': אני מרגיש פה בבית
  ראש-הממשלה נושא דברים ב'מרכז הרב', אתמול (צילום: לע"מ, קובי גדעון)

ראש-הממשלה בנימין נתניהו השתתף אתמול (שלישי) בעצרת המרכזית בישיבת 'מרכז הרב' לציון יום ירושלים. בדברים שנשא, הדגיש נתניהו את החשיבות בשמירה על אחדותה של ירושלים, ודיבר על דמותו של הרב קוק זצ"ל.

"אני מרגיש פה בבית משום שלרב קוק הייתה השפעה עצומה על סבי, הרב נתן מיליקובסקי ז"ל. הוא שאב ממנו השראה, הוא שאב ממנו כוחות אין קץ, והרב קוק הספיד את סבי בהספד נפלא", אמר נתניהו, "ואני מוצא גם קשר נוסף משום שאביך היקר, הרב אברהם שפירא זצ"ל, היה מספר לי כיצד הוא, כילד קטן בירושלים היה הולך לשמוע את סבי מטיף לציונות לארץ ישראל, לירושלים, לשיבת ציון. הוא אמר לי שהוא היה נואם גדול. אני מרגיש פה בבית, זה הבית שלי".

"הרב קוק, הרוח המיוחדת שלו, שמפעמת בנו, הרוח הזו, היה בה משהו מיוחד. הרב קוק היה ציוני גדול. הוא ראה בהרצל את שליח ההיסטוריה. אני רואה בו כמו התגלמות של נביא תנ"כי שבא בימינו אנו, נביא תנ"כי, שיצא מדפי התנ"ך, אבל הרב קוק האמין שאסור שהציונות תתנתק מן היהדות, כי הוא האמין שללאומיות לבדה, בלי חיבור למעיינות הנצח של עם ישראל, אין זכות קיום ואין היתכנות של קיום. בלי הרוח אין חומר. בלי תורה אין קמח. ועל אותו משקל, זוהי תמצית החיבור בין ירושלים של מטה לירושלים של מעלה".

"בהמשך עבר נתניהו לדבר על הדרך שעברה ירושלים מהיום שבו שוחררה. "ירושלים זה התפתחות עצומה. מי שזוכר אותה אז, מיד אחרי מלחמת ששת הימים, לא בדיוק כפר קטן אבל לא כרך גדול, והיום ירושלים היא כרך גדול. היא עומדת בתפארתה. ירושלים זה בית הכרם, וקרית היובל, והר חומה, שהייתה לי הזכות כראש הממשלה בקדנציה הראשונה להביא לבנייתה, שער הדרום שלנו.

"ירושלים זה מפעלים, כולל מפעלי טכנולוגיה מתקדמים, ו"מציון תצא תוכנה" והיא יוצאת לכל העולם. ירושלים זה כל הדברים האלה, אבל זה גם יד ושם, וקברו של הרצל, והר הזיתים, בו קבור סבי וגם קבורה סבתי, ומנחם בגין ואבותינו. ירושלים זה גם הר ציון, וירושלים זה הר מוריה, וירושלים זה כותל מערב, וירושלים זה נצח ישראל. אנחנו שומרים על הלב שלנו, על לב האומה".

עוד הוסיף נתניהו ואמר: "לעולם לא נחצה את לבנו, לעולם. מכיוון שאנחנו מאמינים שבירתנו היא לב האומה, היא חייבת להיות מחוברת, כפי שאמר הרב כאן, היא חייבת להיות מחוברת לנשמה הגדולה של נצח ישראל, לתורה ולנכסי הרוח שיצרו חכמינו בכל הדורות".

ראש הממשלה סיפר על ביקוריו האחרונים במדינות העולם: "הייתי בסין, מעריצים שם את ישראל. הייתי גם ביפן, גם שם מעריצים את ישראל. שוחחתי עם ראש ממשלת הודו, אני מדבר על המדינות הקטנות, וגם הוא מכבד את ישראל ומעוניין בקשר אתנו, גם רבים אחרים. יש לנו, כמובן, הרבה משטמה והרבה שנאה והרבה אנטישמיות והרבה כזבים שמוטחים בנו, אבל יש גם הערצה גדולה, כי רבים בגויים יודעים שיש פה משהו מיוחד, יש פה ניצוץ של נשמה, יש פה ניצוצות הנצח, עם ששרד אלפי שנים נגד כל הסיכויים, חזר לארצו, הקים את מולדתו, הקים את מדינתו, הקים צבא שאין שני לו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ברור לנתניהו כי הדמות של היהודי הנבחר היא הציונות הדתית
עמוס | 28-05-2014 7:53