אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

רב הכותל לאפיפיור: הילחם באנטישמיות

הרב שמואל רבינוביץ' קיבל את פני האפיפיור פרנסיסקוס שערך ביקור בכותל המערבי. "עם ישראל היושב בירושלים הוא ההוכחה הנעלה לכוחה של האמונה לשנות מציאות", אמר לו

רב הכותל לאפיפיור: הילחם באנטישמיות
  האפיפיור פרנסיסקוס בכותל המערבי, היום (צילום: פלאש 90)

"ברוך הבא לעיר הקודש, ירושלים. ולמקום המקודש הכותל המערבי, למרגלות הר הבית- הר מרום הבית", כך קיבל הבוקר (שני) רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ', את האפיפיור פרנסיסקוס שערך ביקור בהר הבית.

"בספר תהלים כתב דוד המלך, נעים זמירות ישראל: "בשוב השם את שיבת ציון היינו כחולמים". ירושלים שהגעת אליה, אדוני האפיפיור, איננה רק ירושלים המציאותית. זוהי גם ירושלים של חלום. חלומם של מיליוני יהודים במשך אלפיים שנים ארוכות של גלות. ירושלים היא חלום שהתגשם, ואנחנו – עודנו הולכים בו כחולמים. ומצפים להתממשות החלום במלואו", הוסיף הרב רבינוביץ' בנאומו.

רב הכותל דיבר על גלות היהודים, ועל השיבה לישראל: "דרך ארוכה עברנו בדרך חזרה הביתה. היטלטלנו בארבע קצוות תבל. משך אלפיים שנה שבענו בוז, רווינו צער, אך בכל יום ויום התפללנו והאמנו "לשנה הבאה בירושלים". זכינו לנס גדול לשוב לכאן אחרי גלות ארוכה ואחרי שואה איומה. וב"ה עם ישראל חי וקיים בארץ ישראל ויכול להתמודד בכל יום ויום עם הייעוד והאתגר "ואתם תהיו לי ממלכת כהנים וגוי קדוש".

"עם ישראל היושב בירושלים הוא ההוכחה הנעלה לכוחה של האמונה לשנות מציאות. אמונה שהביאה לירושלים מספרד את הרמב"ן, רבי משה בן נחמן, להקים בה מחדש יישוב יהודי לפני מאות שנים. אמונה שהביאה את רבי יהודה חסיד ותלמידיו לעלות לארץ מפולין לפני מאתיים שנה ולקבוע את מושבם בירושלים. אמונה שמכוחה עלו רבבות יהודים לארץ ישראל ולירושלים.

"ירושלים הבנויה היא נס שהתחולל בכוחה של האמונה. ברוך שעשה לנו נס במקום הזה.

"שנים רבות מדי הייתה האמונה שורש למחלוקות, לשנאה ולכאב בעולם כולו. מכאן, מן המקום המקודש לך ולי ולעוד מיליונים רבים בכל העולם, אני מבקש לפנות – יחד איתך – למאמינים בני כל הדתות, להלחם בשנאה ובאנטישמיות הצומחת לאחרונה יותר ויותר, רק לפני יומיים חשנו זאת שוב על בשרינו, והקולות הנשמעים כל העת לא מבשרים טוב. נישא אליהם מירושלים ברכת שלום", חתם רב הכותל את דבריו.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
רק יהדות עממית כחול לבן נטולת פגניות וחרדיות יאה למדינה
חיים | 26-05-2014 11:01
2
רב הכותל? ערב רב..........
| 26-05-2014 19:06
הקב"ה בוכה ואומר... על כבודכם מחיתם על כבודי לא מחיתם - מחאה גלויה נגד שמואליק רבינוביץ שעשה מעשה נבלה שאיפשר לאפיפיור The Pope להתייצב מול הכותל המערבי עם צלב בעודו. הנבלה סרוחה שאיפשר לאפיפיור-pope (אבי אבות הטומאה) להתייצב מול הכותל המערבי עם צלב בעוד שמולו ולא כיסה את הצלב, אם הוא לא היה מכסה את הצלב במקום כלשהו וכך גם בכותל, זה היה כואב לי מאוד על שמאפשרים לו להתייצב ככה מול הכותל המערבי אבל לא הייתי בא בטענות לרב הכותל הרב שמואל רבינוביץ, הוא היה בודאי טוען כי אין בכוחו לעשות כאן דבר. אבל כשמצאנו כי הוא כיסה את הצלב בהר הבית בשל כבוד למוסלמים ואף כיסה את הצלב כשהוא היה מול פני הרב שמואל רבינוביץ ומול הציבור היהודי שם, אבל כאשר התייצב מול הכותל המערבי שם הוא היה עם הצלב ושמואל רבינוביץ לא הבין כי עליו היה למחות מחאה גדולה? מפני שיש בכך חילול ה’ ופגיעה קשה בכבודו של קודשא בריך הוא, כאילו על כבודו של רב הכותל צריך לכסות את הצלב אך על כבודו של הקדוש ברוך הוא כאן זה לא משנה כלל, זה מעשה שחייב לזעזע כל יהודי אם הייתי שם לא רק שהייתי מוחה בכל כחי, הייתי קם ועוזב את המקום תוך גילוי דעת, כי כבודו של הקב”ה קודם לכבודו של רב הכותל-שמואליק, ואדרבה, לכסות היה צריך גם כאן וגם כאן, אי הצבת תנאים מוכיח כי משהו חולה מאוד בכח היהודי. המוסלמים הציבו תנאי קודם למעשה שאם הוא בא להר הבית עליו לכסות את הצלב והוא אכן עשה כך, ואילו בכותל המערבי מותר לו לבא עם צלב על דבר שכזה ציפיתי שנשמע קול מחאה אני כאן מוחה מחאה גדולה: אני רואה בזה מעשה חמור חילול ד’ ופגיעה קשה וגסה בקדושת המקום ובקב"ה, ואעיר כאן לרבה של הכותל, בתפקיד שלך יש הרבה רגעים לא נעימים, ואם אתה רב אמיתי היה עליך להוכיח זאת כאן, כשלא נעים, זה היה מרים אותך ומוכיח כי אתה ראוי לתפקיד, להתחנף להתרפס לשחק מה יפית בפני מבקשי נפשנו בפני עבודה זרה, ככה נהגו מי שגרמו שאלפים ורבבות הובלו לשחיטה. וידוע לנו שאתה (שמואליק) הוא זה שרוצה ששליטת "מירון" דהיינו מקום הקדוש של הרשב"י יעבור למדינה הטמאה - מדינת איזראל ר"ל, לעשות דבר כזה שייך רק לערב-רב. וד"ל!!!!!
3
מצחיק?
| 26-05-2014 21:47
כל הרבנים האלה שלחצו ידו של אבי אבות הטומאה, הם רשעים גמורים, הם עושים חילול השם גדול מאוד מאוד, הם לא רבנים אלא מסיונרים בדיוק כמו האפיפיור הרשע הזה שרוצה את קבר דוד, ועוד מעט ירצה גם מערת המכפלה, קבר רחל, קבר שמואל הנביא, מירון, בקיצור את כל ארץ ישראל אבל השם לא יתן להם את מה שהם מבקשים וה"רבנים" הרשעים האלה מצטלמים איתו הם יתנו את הדין בשמיים הם מתחנפים למסיונר נוצרי ושוב אני אומרת הם לא רבנים הם מסיונרים ממש!!! לצערינו הרב: לגוי הטמא הזה (האפיפיור שהוא ראש הקליפה) יש יותר חן ורוחניות מאשר לרוב הרבנים האלו, שהם נציגי המדינה הציונות. הסיבה שהם כ"כ נמשכים למקומות הקדושים בירושלים ובונים כנסיות באיזורים מקודשים, הר הזיתים, ליד קבר דוד, אין להם קיום בלי הקדושה, הזוהר מדבר על זה, כוחות הסטרא אחרא יונקים את החיות שלהם מהקדושה, אחרת הם נאלמים כי הם בעצם סוג של פאטה-מורגנה, הם פשוט לא קיימים באמת, זה תעתוע, וככל שאנחנו קרבים לאחרית הימים הכוחות האלה נעשים יותר ויותר כבדים ומציגים עצמם כביכול כמוחשיים, זה הכל יעלם כמו אבק פורח כשתבוא הגאולה בב"א.