אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שרי הבית היהודי נעדרו מטקס קבלת הפנים לאפיפיור

שלושת שרי הבית היהודי ושני סגני השרים נעדרו מטקס קבלת הפנים לאפיפיור. מבירור של סרוגים עולה כי בנט עסוק בענייני משרד הכלכלה, אריאל לא חש בטוב ואורבך עדיין מתאושש

שרי הבית היהודי נעדרו מטקס קבלת הפנים לאפיפיור
  האפיפיור בלי הבית היהודי (פלאש90)

האפיפיור פרנציסקוס הראשון נחת בישראל וזכה לקבלת פנים רשמית מנשיא המדינה שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו. יחד איתם עמדו בקבלת הפנים כל סגל א' של המדינה הכוללים שרים, חברי כנסת, רבנים, שופטים ועוד.

מי שנעדרו מטקס קבלת הפנים הם כל חברי הממשלה של הבית היהודי, שלושת השרים ושני סגני השרים. מבירור של סרוגים, יו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה נפתלי בנט, עסוק כרגע בעבודה במשרדו, אך מלשכתו נמסר כי הוא ייפגש עם האפיפיור מחר יחד עם הרבנים הראשיים לישראל. גם, סגנו במשרד לשירותי דת הרב אלי בן דהן נעדר אך יהיה בפגישה מחר.

בלשכתו של שר השיכון אורי אריאל שנעדר גם הוא הסבירו כי "הוא לא חש בטוב", ובניגוד לבנט הוא לא צפוי להשתתף בפגישה מחר ב'היכל שלמה'.

השר אורי אורבך שאושפז בשבוע שעבר בבית החולים, כנראה עדיין מתאושש וגם הוא נעדר. סגן שר החינוך אבי וורצמן גם הוא נעדר מהטקס ונמצא בירושלים.

ביום שישי הבאנו בסרוגים את תשובתו של יו"ר 'דרך אמונה' הרב ברוך אפרתי, שכתב כי האפיפיור הוא "ההגמון של ע"ז, הנציג של עבירה על מצוות בני נח של עבודת אלילים. לפיכך אין להביט בפניו. גם בבגדיו או בפמליה שלו אסור להביט ולהלל את יופיים, משום 'לא תחנם'" ובהמשך דבריו הוסיף: "כשמזכירים אותו, אין לכנותו אפיפיור או לשון כבוד, ומצווה לקרוא לו כינוי שאינו מכובד, כמבואר ביורה דעה סימן קמו 'צריך לשרש אחר האלילים ולכנות להם שם גנאי'. אני ממליץ שתקרא לו הגמון ע"ז, יש בשם זה גם קונוטציה של מה שהנכרים עשו לנו ולנשותינו אשר נבעלו להגמון תחילה, ועוד פרעות, ובייחוד באייר וסיון."

מנגד דעת רבני בית הלל היא  "אנחנו מצפים ליום בו האפיפיור יבקש סליחה על חטאי הכנסייה כלפי היהודים במהלך ההיסטוריה, ישעה את הקדשת פיוס השנים עשר, ויוביל את הוותיקן לאימוץ מדיניות דיפלומטית מאוזנת יותר כלפי מדינת ישראל. ברם, כל זה אינו מונע במאומה את חובתנו לנהוג כלפי האפיפיור פרנציסקוס המגיע לארצנו בדרך ארץ ובדרכי שלום. עלינו לקבלו בסבר פנים יפות."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד לשרי ולסגני השרים של הבית היהודי! כך יאה וכך נ
יוסף | 25-05-2014 18:00
כך יאה וכך נאה. יש קונה עולמו בשעה אחת!
2
ועדיין המשטר הכופר עובר על איסור "לא תחנם" ומאפשר
ניר | 25-05-2014 18:21
למיליוני גויים המהווים סכנה ליהודים לשהות בשטחי ארץ ישראל!
3
ישר כחם של דרך אמונה
חיים | 25-05-2014 18:53
4
רעבלאך
הרב אפרתי עד מתי | 25-05-2014 22:16
כידוע לך הרב אפרתי, הרב שפירא זצ"ל לא אהב את הנוטלים לעצמם עטרת רבנות שאינה הולמתם. אתה עוד קטן, תפסיק להתלהם. גדולים וטובים ממך ידעו את הש"ע וידעו גם להחניף כשצריך ולדבר בדרך ארץ. מציע לך ללמוד את התנהלותו של הרמב"ן שאתה כל כך דוגל בפסקיו (כשנוח לך) מול המומר והמלך בספרד. (כתבי רמב"ן הוצ' מוסד הרב קוק)
5
איזו שטחיות וגסות רוח אפשר קצת יותר עומק...
אברהם | 25-05-2014 23:48
לפעמים אני חושב על אדם שלא כ"כ גדל בתוך הציבור הדתי כשהוא רואה את ההתייחסות השטחית הבלתי מכובדת הוא בטח חושב לעצמו אלו חמומי מוח החברה האלה... אפשר לדון לעומק ולהראות עד כמה הדת הנוצרית היא טומאה וכנגדה את טהרת היהדות אך זה לא אומר שצריך לנהוג בגסות רוח בחצי מהעולם שחלקם באופן פרטי יתכן והם אנשים טובים אני בטוח שגדולים כמו הרב קוק זצ"ל לא היו מגיבים בצורה שכזו. בקיצור תתחליו ללמד תורה ותפסיקו להתפרע וחלל את השם.
6
רבניות בית הלל תמשיכו להשתגע ולהשמיץ
גלעד צ | 26-05-2014 9:19
ודרך אמונה ימשיכו לומר את האמת הברורה לכולם, ולהוביל
7
בניגוד לדרכו של הבית היהודי עד כה
| 26-05-2014 9:21
הידיעה הזו מעוררת תקוה! כך נאה וכך יאה! (לפעמים צריך למצוא תירוצים...)
8
שילמדו מה ד"ר יוסף בורג אמר כשלראשונה הם מינו פה שגריר
בעל שם | 26-05-2014 20:49
אדיוטים. הוא בא אלינו. הוא מכיר בזה שהעם היהודי חזר לארצו
9
ל-7: בנט נפגש אתמול עם האפיפיור ואף פירסם זאת בפייסבוק
קובי | 27-05-2014 16:46
והדגיש ש"יש לו עיניים טובות"... בושה.
10
העיקר בהכתרת הרבנים הראשיים נעדר
שלום | 30-05-2014 17:35
בנט לא נעדר בקבלת פנים לאפיפיור הוא הופיע כשר הדתות בקבלת הפנים לאפיפיור אבל היכן הוא נעדר כשר הדתות בהכתרת הרשל"צ הרב יצחק יוסף שלח את סגנו שישב בהלם .....