נתניהו: הקבינט ידון בפעולה רחבה במזרח י-ם וביו"ש - סרוגים

נתניהו: הקבינט ידון בפעולה רחבה במזרח י-ם וביו"ש

רה"מ נתניהו משיב בפתח ישיבת הממשלה למתנגדי הרפורמה ומתייחס לטרור ברחבי הארץ. עוד הודיע כי הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס היום לאור המצב

נתניהו: הקבינט ידון בפעולה רחבה במזרח י-ם וביו"ש
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לטרור העולה בירושלים ובכלל.

עוד באותו נושא

עמיחי אליהו מבהיר: "נמשיך בלחץ על פעולה הולמת"


19

"בימים האחרונים אנחנו ראינו שוב את ההבדל התהומי בין האכזריות של אויבינו לבין האנושיות של עמנו. אויבינו רוצחים ילדים קטנים בירושלים וצוהלים על רציחתם, כוחותינו מצילים ילדים קטנים בטורקיה ומברכים על הצלתם.

"בשם ממשלת ישראל אני שולח תנחומים מעומק הלב למשפחות הנרצחים בפיגוע הקשה בירושלים ביום שישי האחרון: יעקב-ישראל פלאי ז"ל, בן ה-6. אחיו, אשר ז"ל, בן ה-8. אלתר-שלמה לדרמן ז"ל, אברך צעיר בן 20, שהתחתן רק לפני ארבעה חודשים.

(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

"כולנו מתפללים לשלום הפצועים, ביניהם אביהם של יעקב ואשר ז"ל, שמאושפז בבית החולים. אני משבח את פעולת השוטרים, שחיסלו את המחבל בזירה ובכך מנעו פיגוע קשה יותר.

עוד המשיך נתניהו: "הלילה אטמנו את בית המחבל וביצענו מעצרים נגד משפחתו וסביבתו הקרובה.

"השבוע נעביר בכנסת את הצעתו של ח"כ אופיר כץ לשלילת אזרחות מחבלים ולגירושם. אני אומר זאת שוב כי זו המדיניות שלנו: התשובה ההולמת לטרור היא להלום בו בעוצמה – ולהעמיק עוד יותר את שורשינו בארצנו.

הקבינט יתכנס

"בהתאם לכך, הקבינט יתכנס היום כדי להיערך לפעולה רחבה אף יותר נגד מבצעי הטרור ותומכיו במזרח ירושלים וביהודה ושומרון, תוך הימנעות ככל האפשר מפגיעה בבלתי מעורבים. כמו כן, הממשלה תסמיך היום את הקבינט לחזק את ההתיישבות בארצנו, שאותה המחבלים מנסים לעקור.

עוד באותו נושא

נלחמים בטרור: לוחמים עצרו מבוקשים בחברון

"אני מבקש לחזק את ידי חברות וחברי משלחת החילוץ הישראלית בטורקיה. הם עושים עבודת קודש, הם הצילו חיים רבים, והם מראים לעולם את הפנים האמיתיות של מדינת ישראל.

"אני מבקש לבקר כאן הבוקר בחריפות את הקריאות להפרת חוק, למרי אזרחי, לפגיעה מכוונת במשק, ואפילו לשימוש בנשק, מצד מי שמתנגדים למדיניות הממשלה. הממשלה קיבלה את אמון העם בבחירות דמוקרטיות וקיבלה מנדט ברור מאזרחי ישראל. איש כאן אינו יכול לערער זאת. איש אינו מערער גם על הזכות להפגין, אבל אי אפשר ואסור לקרוא לאלימות, לפעול באלימות, לקרוא למרי אזרחי, לכפות שביתה על רבים שאינם רוצים זאת.

"עם כל הביקורת העצומה שהייתה לנו בזמן ההתנתקות נגד ממשלה שעקרה אלפי יהודים מבתיהם, ואפילו מקבריהם, הימין לא נהג כך. לא השבתנו את המדינה, לא קראנו למרי אזרחי, גינינו בתוקף קריאות להשתמטות משירות צבאי וכל קריאה לשימוש בנשק. הדמוקרטיה היא שלטון הרוב ולא שלטון הרובה.

"אני קורא לאופוזיציה לנהוג באחריות. אפשר להתווכח, אפשר להידבר, אפשר וצריך להציע חלופות – אבל אסור לחצות קווים אדומים. חציית הקווים האדומים בימים האחרונים על ידי גורמים קיצוניים – יש לה מטרה אחת ברורה: להביא במכוון לאנרכיה.

"אני סמוך ובטוח שרוב עצום של אזרחי ישראל, בין אם הם תומכי הרפורמה או מתנגדיה, מתנגד לקיצוניות הזו ולא יאפשר למדינה להידרדר לאנרכיה. אני קורא לכולם להנמיך את הלהבות ולהיכנס לשיח ענייני. יש לנו מדינה אחת, ויחד נשמור עליה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
חזק בדיבורים. בכל...
נורי | 12-02-2023 12:06
חזק בדיבורים. בכל הקדנציות שלך ירי בלתי פוסק מרצועת עזה. אתה עסוק בשחיתות, הסתה ובבתי המשפט ואינך מסוגל לטפל בכלכלה או בביטחון. לך לניבצרות.