אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כאן לא סדום: אסור לאפשר לחוק הפונקדאות לעבור

בחו"ל תעשיית הפונדקאות משתוללת, ומאמללת נשים וילדים כאחד. נשים דלות אמצעים נסחרות בגופן, ילדים נולדים למציאות מבולבלת, ללא הגדרת זהות, ללא משפחה נורמטיבית, ללא סמכות אב וחיבוק אם... למה להביא את זה לכאן?!

כאן לא סדום: אסור לאפשר לחוק הפונקדאות לעבור
  נשים דלות מוכרות את גופן (אילוסטרציה שאטרסטוק)

חוק הפונדקאות עולה לוועדת שרים לענייני חקיקה וזאת לאחר שככל הנראה הוסכם להשמיט מניסוח החוק שהליך הפונדקאות יאופשר ל"זוג-איש ואישה" . (מעבר לכך, ישנם עוד סעיפים הלכתיים הנוגעים לענייני ממזרות ויוחסין השנויים במחלוקת הפוסקים, שצריך לתת עליהם את הדעת.)

משמעות העניין היא, שעם אישור החוק, תיפרץ פרצה חמורה, שתאפשר גם לשני גברים או שתי נשים שיגדירו עצמם כ"זוג", להיכנס להליך פונדקאות כאן בארצנו הקדושה.

מדינת ישראל עד עתה לא אפשרה עניין נורא זה, ולא רק מצד השיקולים ההלכתיים והמוסריים הכרוכים בסוגייא זו, אלא ,מתוך ההבנה, שממילא הנשים המוכנות להיות פונדקאיות הן מעטות, ואם יורחב הביקוש לכל המעוניין, יוקלשו סיכוייהם של "זוגות" אמיתיים שלא זוכים לפרי בטן מפאת בעיות עקרות קשות, לזכות לנחמה פורתא בהליך הפונדקאות הקשה והמורכב.

זה לא סוד שקבוצות ההומו-לסבים מפעילות לחץ אדיר על חברי הכנסת, ועל החברה בישראל בכלל. זוהי מערכת משומנת ואגרסיבית, עם יכולות מימון גבוהות (בין היתר ע"י הקרן לישראל חדשה, הנלחמת בחיילי צה"ל, כגון דו"ח גולדסטון, ופועלת לשינוי הצביון היהודי האורתודוקסי במדינה), שלמרות שהיא מיעוט הבטל במדינת ישראל, היא מצליחה לייצר תודעה של כח משמעותי שאי אפשר להתעלם ממנו.

היא לא בוחלת באף דרך להשגת יעדיה, ובשם הנאורות והשוויוניות והפלורליזם, היא גוררת את מקבלי ההחלטות לשרת את האינטרסים הצרים שלה במקום לדאוג לרצונו וטובתו של הכלל.

הציבור הוא בריא. הישראלי הממוצע לא מתחבר לחבורה הזאת ואף בוחל באורח חיים זה, הסוטה מקדושת המשפחה, ופוגע בבריאות ובנורמליות, ובקדושה של עם סגולה.

המאבק לפרוץ את מסגרת החוק ולאפשר לכל מי שיחפוץ לפנות לפונדקאות, בא במסווה של שוויון ופתיחות, אך, למען האמת הוא מתעלם מבעיות מוסריות קשות ובא בעיקר להכשיר ולתת תוקף חוקי,לקבוצות שוליים בחברה הישראלית העוברות בשאט נפש על חוקי התורה, בעבירות הגורמות לסילוק שכינה וחילול ה'.

פתאום לא מעניינת טובת הילד וזכויותיו. האם ילד כזה שיגדל לשני אבות יהיה מאושר? מה עם זהותו שתבולבל? האין הוא ראוי לחיבוק אם? ואם יגדל לשתי אמהות או לאם חד הורית או לסתם גברת שרצתה לקנות ילד ללא צער עיבור ולידה? האם הוא או היא לא ראויים למשפחה נורמטיבית? לאבא ואמא? זה נקרא חסד? המוסר זועק! הקרן החדשה משתיקה קולו..

ומה עם החמלה לזוגות העקרים? הם לא בחרו באי היכולת להביא ילדים לעולם. אלו שבחרו לסטות מהמסורת ולעשות מעשה תועבה כהגדרת התורה ,יכולים לעקוף אותם בתור ולהצר צעדיהם? בחו"ל תעשיית הפונדקאות משתוללת, ומאמללת נשים וילדים כאחד. נשים דלות אמצעים נסחרות בגופן, ילדים נולדים למציאות מבולבלת, ללא הגדרת זהות, ללא משפחה נורמטיבית, ללא סמכות אב וחיבוק אם..

אסור שהחברה השפויה תיהפך לבת ערובה של חבורה דורסנית וקולנית. יש כאן מלחמת תרבות, ועלינו להיחלץ חושים. כל בר דעת מבין שיש כאן "הפגנה" , שיש כאן אג'נדה של קבוצת קיצון שחוקי התורה מפריעים להם. זהו חלק מהקמפיין להפרדת הדת מהמדינה, והעצמת קבוצות מיעוט הנמצאות בשולי החברה הישראלית. אם החוק יעבור, בעלי האינטרסים האלו, יזקפו לעצמם עוד נצחון מתוחכם על התמימות הישראלית.

כאן זה לא סדום. אסור לאפשר לחוקי כנען החשוכים : "איש נושא איש ואשה נושאת אישה.."(ספרי,ויקרא יח') שעליהם נאמר "ובחקתיהם לא תלכו" (שם), להחקק במדינתנו היקרה, ואף לא לתת לכך לגיטימציה.

רבני ישראל, מחנכי הדור, כל מי שנפש יהודי עדינה פועמת בו, כל שרוח ישראל הנגאלת יקרה לו, עורו! הביעו מחאה כואבת! חברי הכנסת שלנו, אנא אל תתנו להם יד.

==

הרב דרור אריה הוא ר"מ בישיבת שדרות ומרבני 'דרך אמונה'

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
יש רבנים שבשל התקינות הפוליטית מאשרים שלילת אב או אם
תודה | 18-05-2014 17:31
2
לסדוםפ היינו לעמורה דמינו
צחי | 18-05-2014 19:33
פעם היה חוק האוסר יחסי הומו ולצערנו טעינו כשלא נלחמנו על ביטולו עם ישראל סולד ממעשה ארץ כנען