הרב עמאר: "החזרה הזו היא רק התחלה" - סרוגים

הרב עמאר: "החזרה הזו היא רק התחלה"

מרתון חזרה על לימודי קודש הגיע השבוע לסיומו במרכז האקדמי לב, ונחתם עם 1,369 דפי גמרא שנלמדו. הראשל"צ הרב שלמה עמאר הגיע לחזק ולברך את הסטודנטים

author-image
הרב עמאר: "החזרה הזו היא רק התחלה"
  (צילום: מיכאל ארנבורג)

לקראת סיום הסמסטר ותחילת תקופת הבחינות, התקבצו השבוע מאות סטודנטים בבית המדרש של המרכז האקדמי לב, כחלק ממיזם הלימוד 'לחזור להתלהב'. במסגרת  המיזם, הסטודנטים חזרו  על לימודי הקודש לפי בחירתם, כאשר במהלך השבוע החולף נלמדו יחדיו 1,369 דפי גמרא בעיון ובבקיאות, 828 דפים בראשונים, כשבשולחן ערוך נלמדו יחדיו 530 דפים. לרגל סיום המרתון, הגיע הרב הספרדי לירושלים הראשון לציון שלמה עמאר לבית המדרש לחזק את הלומדים בישורת האחרונה.

באירוע הסיום השתתפו בנוסף מאות סטודנטים, רבני בית המדרש, ראש בית המדרש הרב אמנון חרדי, ראש הישיבה וראש בתי המדרש הרב יוסף צבי רימון, נשיא המרכז האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק, חברי סגל אקדמי ועובדי מנהלה. במהלך האירוע עלה הרב מייקל גולדמן, ר"מ תכנית לימודי חוץ והקריא את ההדרן, תוך שהוא מציין את מספר הדפים עליהם חזרו הסטודנטים.

(צילום: מיכאל ארנבורג)

"אהבת התורה מתבטאת בשינון וחזרה" ציין הרב עמאר במעמד הסיום. "הרצון, העשייה בפועל והירידה לפרטי פרטים של סוגיה או סברה, מעידים על חשיבותה ומרכזיותה של התורה הקדושה בחיינו. ישנו יצר הרע גדול בלימוד תורה שבא לידי ביטוי באמירה ובתחושה שהדברים הובנו וכי אפשר להתקדם הלאה, אולם יש להתגבר עליו. אדם שלא חזר על סוגיה עשר פעמים, אינו יכול לטעון שחזר על לימודו, וככל שחוזרים על הלימוד הדברים יורדים לעומק הלב ולעומק ההבנה. יהי רצון שה' יזכה אתכם להמשיך לעסוק בתורה בעמל, יגיעה ושקידה רבה. שתבינו שהחזרה הזו היא רק התחלה".

"לא סתם חז"ל קבעו שאינו דומה מי ששונה את לימודו מאה פעמים למי ששונה מאה ואחת", ציין ר"מ בית המדרש הרב ינון זמיר. "מעבר לעניין הזכירה והחידוש שיש בכל לימוד, הדבר גם מעיד על חשיבות התורה ומרכזיותה בחיינו. במקרה שלנו המטרה היא להעצים את חווית הלימוד לקראת הכניסה אל תקופת המבחנים הלחוצה והאינטנסיבית, מתוך אווירה של קדושה בבית מדרש שוקק חיים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אחח
אנונימי | 23-01-2023 21:05
מתגעגע למקום, לרבנים, לחברים פשוט תענוג
2
שלמה
נועם | 22-03-2023 6:31
שלמה משה עמאר מנהיג היהודים