בחזה נפוח: הלוחמים חגגו 69 שנים לנצחון על גרמני הנאצית

למעלה מ-500 ווטרנים - לוחמי מלחמת העולם השנייה בצבאות בנות הברית הגיעו עם המדים עטורי המדליות לאולם מועצת העיר ירושלים לחגוג את יום הנצחון על הגרמנים

בחזה נפוח: הלוחמים חגגו 69 שנים לנצחון על גרמני הנאצית
  ניצחו את הגרמנים. הווטרנים וברקת (ג'קי לוי)

למעלה מ-500  ווטרנים ובני משפחותיהם מכל רחבי המדינה  קיימו היום (ה') את  חגיגת הניצחון על גרמניה הנאצית באולם מועצת העיר ירושלים, אליהם הצטרפו השרה לקליטה ועליה סופה לנדבר, סגן שר החוץ ח"כ זאב אלקין, ראש העיר ירושלים – מר ניר ברקת, יו"ר ברית ותיקי מלחמת העולם השנייה אברהם גרינזייד,  חיילי צה"ל, נציגי תנועות הנוער ועוד.

הטקס התקיים באולם מועצת העיר ירושלים לאחר שהצעדה המסורתית של הווטרנים שהייתה אמורה להתקיים היום במרכז ירושלים בוטלה בשל מזג האוויר.

שרת הקליטה, סופה לנדבר אמרה לווטרנים:" אנו  מצדיעים לכם על  כל מה שעשיתם ועל המלחמה שלחמתם. מדינת ישראל יודעת מהן מלחמות ואבדן ויודעת מהו אומץ לב וחוזק אותו אתם הפגנתם. אנו מצדיעים לכם הלוחמים ומאחלת לכם שתהיו איתנו עוד שנים רבות ."

סגן שר החוץ,  ח"כ זאב אלקין  ברך את הווטרנים וציין את רצף הימים מיום הזיכרון, יום העצמאות ויום הניצחון על גרמניה הנאצית ואמר: "החיבור אינו מקרי, הנאצים טענו כי היהודים גזע נחות ואינו יודע ללחום, ואילו אתם  האנשים שנתתם את התשובה אתם אלה היהודים שלחמתם בנאצים. יום הניצחון  הוכרז יום חג לאומי על פי חוק, חג בו כולם יוצאים לרחובות ומצדיעים לווטרנים, והדורות הבאים הם אלה שימשיכו את דרככם ויום זה לא ייעלם."

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת ברך את הווטרנים ובני משפחותיהם ואמר: "כלוחם אל לוחמים, אתם הייתם השראה ללוחמי צה"ל ואנו מכירים ומוקירים את פועלכם. יש לנו את הזכות הגדולה לעמוד ולהצדיע לכם ולומר תודה. אתם מסמלים את הניצחון על הנאצים ואנו נמשיך לספר את מורשתכם עוד שנים רבות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו