הרב עמאר לתלמידי ישיבת חומש: "תחזקנה ידיכם"|צפו - סרוגים

הרב עמאר לתלמידי ישיבת חומש: "תחזקנה ידיכם"|צפו

בציון שנה להירצחו של תלמיד הישיבה, הרב עמאר שלח ברכת חיזוק לתלמידי ישיבת חומש: "תחזקנה ידיכם ושומר ישראל ישמור את עמו ישראל וישמור עליכם ויגן עליכם"

author-image
הרב עמאר לתלמידי ישיבת חומש: "תחזקנה ידיכם"|צפו
  חיים גולדברג

רבה של ירושלים, הרב שלמה עמאר שלח ברכת חיזוק לתמידי ישיבת חומש תוך ציון שנה להירצחו של תלמיד הישיבה יהודה דימנטמן הי"ד.

בסרטון מדבר הרב עמאר על מעלותיו של יהודה ומסירותו ללימוד התורה: "השבוע תהיה האזכרה של הרב יהודה דימנטמן הי"ד. הקב"ה לא שותק על שפיכות דם נקיים, בפרט דם בניו וצאן מרעיתו של הקב"ה. יהודה היה עמל בתורה, והיה מוסר נפשו על התורה".

עוד באותו נושא

בג"צ הוציא צו על תנאי לפינוי ישיבת חומש


3

הרב עמאר חיזק את תלמידי הישיבה על מסירותם ללימוד התורה בחומש על אף התנאים הקשים: "חבריו בישיבה בחומש, שעוסקים במסירות בתנאים לא תנאים תחזקנה ידיכם, ותלמדו בעמל התורה".

"תשמרו על עצמכם. ושומר ישראל ישמור את עמו ישראל וישמור עליכם ויגן עליכם. והיגיעה והתורה מתוך צער, מתוך עניות, היא נותנת סיעתא דשמיא מיוחדת להתעלות גדולה ולהתרוממות בלימוד התורה. יהי רצון שתתרוממו ותתחזקו ותהיו לומדי תורה וגדולי יראת ה' בכבוד ובהדר וברוב נחת, אמן ואמן", ברך הרב עמאר.

בתוך כך, בסוף השבוע האחרון ציינו בישיבת חומש שנה להירצחו של יהודה דינמטמן הי"ד בפיגוע ירי סמוך לחומש. בנוסף, לפני מספר ימים הממשלה הודיעה לבג"ץ כי תחוקק בהליך מהיר, תוך 90 יום, את החוק לביטול ההתנתקות מצפון השומרון.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
אני רוצה את...
זאב | 10-01-2023 10:55
אני רוצה את אמא! ארץ ישראל היא האישה והאמא שלנו ותביאו לנו אותה... מישהו יכול לחוקק חוק שאימי אינה האמא שלי? זה מוכח גנטית בתורה, הארץ כולה לנו נקודה. חוקים אינם משנים גנטיקה אלוקית.
מצוין.נמשיך לפורר את סמכויות הצבא והמדינה.
דוס מטומטם | 10-01-2023 13:19
ובעזרת השם עוד נזכה לראות בחורבן הבית השלישי.
יישר כוח....
יעקב נאור | 10-01-2023 11:29
יישר כוח. דברים כהוויתם.
2
הרצח של יהודה...
קוזקים של הקב"ה | 10-01-2023 12:28
הרצח של יהודה דינטמן הוא רצח נתעב. על כך אין מחלוקת. אלא שאין קשר בין הרצח ובין התנהלות תלמידי הישיבה ומקימי חומש בכלל. אין עוררין על כך שמדובר באדמה פרטית. פירוש הדברים - לא רק התיישבות ללא היתר מהשלטונות וללא רכישת האדמה, אלא גזל כפשוטו. זו תורתנו ? למיטב זכרוני, למרות שהקבה הבטיח לאברהם את ארץ ישראל, אברהם לא גזל את מערת המכפלה בחוזק יד, אלא רכש אותה בכסף מלא, עובר לסוחר. הרב עמאר נכשל בעידוד עבריינים וגזלנים. בדומה לתמיכת הרבנים בדרעי שהורשע בדין ובנתניהו שעומד לדין. פשוט לא ייאמן.
"אין עוררין"??? מינית את עצמך לדיין בבית דין?
, דוד | 10-01-2023 14:54
רוב הסיכויים שאני מגיב לשמאלן בתשלום שלא מבין מימינו ומשמאלו בתורתנו הקדושה, ובכל זאת, צריך לחשוף את השקרים הסמויים בתגובה שלך. הערכאות במדינה הן לא אסמכתא ובטח שלא בנושא שנחשב לפוליטי. רוב הטענות של ערבים לבעלות על קרקע הם משוללות כל יסוד של אמת ולכן רוב הסיכויים שגם פה מדובר בשיתוף פעולה מכוער של שונאי ישראל מחוץ עם שונאי ישראל מבפנים. נצח ישראל לא ישקר
3
להביא לחומש רבנים ואנשי רוח שיראו את הישיבה
יהודי | 10-01-2023 13:28
אין ספק שאדם כמו הרבה עמר ורבנים שאינם נמנים על הציבור הדתל שיראו בעניים את התמסרות ללימוד התורה של תלמידי חומש יתמכו בנו ללא סייג.