אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הבית היהודי הציעו 40 מיליון ש"ח; הרב טאו אמר לא לקחת!

לאחד מתלמידי הרב טאו הוצעו ארבעים מיליון ש"ח, לטובת פעילות למען 'זהות יהודית'. כשהתלמיד שאל את רבו, הורה לו הרב טאו חד משמעית לא לקחת פרוטה מהבית היהודי

לפני כמה ימים נחשפתי כמו רבים ל'מבצע החסד' של חברי הכנסת מהבית היהודי. בעוד אחד ממסעות היח"צ, צולמו הללו 'עובדים קשה', בחלוקת קופסאות רסק עגבניות, שמן וחמוצים למשפחות נזקקות באווירת 'קמחא דפסחא' השוטף את הארץ בימים אלו. יש להודות שמדובר בעניין מקובל. מן סוג של 'ירידה אל העם' ממרום העשיה הפוליטית. לא הייתי רואה בכך פסול, אילולא היה מדובר בדוגמה הקלאסית של בעל מכה, הטורח לקנות לאשתו האומללה פרח ליום נישואים.

ההסכם הקואליציוני של 'הבית היהודי', היה כרוך בעסקה מפוקפקת. הללו נתנו ידם לקיצוץ עמוק בקצבאות הילדים וקיצוץ בתקצוב הישיבות, תמורת כשמונה מאות מיליוני שקלים, במה שמכונה 'כספים קואליציוניים'. 'כספים קואליציוניים', לא מתגלגלים ישירות לכיסה של המפלגה שזכתה בהם. הקואליציה שהיא רוב בכנסת ובוועדת הכספים, דואגת 'לצבוע' את הכסף בהתאם למקורביה. כך בכנסת הקודמת הועברו מאות מיליונים לתנועה הקיבוצית כחלק מהאתנן ששולם לאהוד ברק בכניסתו לקואליציה. בהעברת הכסף צוין שהכסף מיועד ליישובים שנמצאים באזורים מסוימים ונבנו לפני שנת 1963, וכו'.

ההטבה למקורבים היא חלק מיחסי גומלין, שבין המפלגה ל'גרעין הקשיח' של מצביעיה. במקרה זה נהגו בבית היהודי, כמו כולם. לקחו המון המון כסף, בתמורה להרעבת מאות אלפי ילדים. ועתה באצטלה של צדיקים, אורזים מזון למשפחות שנחמסו.

בנט ואריאל שולטים בתקציב

יש לזכור שקצבאות הילדים הם לא חסד. משפחות ברוכות ילדים מעשירות את אוצר המדינה בהון עתק, הנכנס דרך 'המס העקיף'. הם רוכשים יותר חלב ונעליים, משתמשים ביותר מים, על הכל הם משלמים מס על גבי מס, מע"מ, ארנונה, מס מעסיקים, המתגלגל מהמוצר הנרכש אל האוצר. משפחות ברוכות ילדים, הם גם של מי ששני ההורים עובדים וזקוקים לעוד 700 ₪ לחודש כאוויר לנשימה. האגדה, כאילו אנשים מרחיבים משפחה כדי להתפרנס מהקצבאות, היא מרושעת וחסרת בסיס. גם התירוץ כאילו זה בא לפגוע ב'ערבים', הוא ילדותי בעליל, וכי יעלה על הדעת, לבטל את מערכת החינוך ולזהם את האוויר רק כדי שנמות נבערי דעת ביחד עם הערבים?!

האתנן שקיבלו בבית היהודי, נועד למסע קניות מתוכנן. התפישה הרווחת שם היא, שכל דבר אפשר לקנות בכסף. רבנים וראשי ישיבות הודו לי, שטענותיי כנגד הניאו רפורמיות של ה'בית היהודי' מדוייקות, ובאותה נשימה פכרו את ידיהם באמירה: "אבל המצב הכלכלי". באופן הזה נלקחו בשבי הטובים שבטובים, שהובטח להם עוד גן ילדים, סיוע לכולל, או תמיכה בגרעין התורני. התמורה הנדרשת מכולם, היא ציות והלל לחבורת בנט, והשתקה מוחלטת של כל בקורת.

באופן הזה הוזהרו הרבנים שהגיעו לכינוס בגני התערוכה לפני כחודשיים. והם הגיעו ושתקו. מי שנחשד שיפתח את הפה נגד 'מסע החקיקה האנטי דתית' (כלשונו של ח"כ שטבון), הוזהר במפגיע שלא יגיע. שום ראש ישיבה לא הרשה לעצמו לסכן את מפעל חייו. בצנרת, הרבה כספים קואליציוניים – רק לממושמעים, רק לנכנעים, רק לאילמים. כסף שנלקח מבסיס התקציב של הישיבות, מוחזר עתה דרך ידם 'הנדיבה' עד זרא, של בנט ואורי אריאל.

הרב טאו אמר לא

אך השבוע נפל דבר. מסע הקניות וההשתקה של רבני הציונות הדתית, באמצעות האבסתם במיליונים, שנחמסו מקצבאות הילדים, נתקל בחומת ברזל מפתיעה. לאחד מתלמידי הרב טאו הוצעו ארבעים מיליון ש"ח, לטובת פעילות למען 'זהות יהודית'. כשהתלמיד שאל את רבו, הורה לו הרב טאו חד משמעית לא לקחת פרוטה מהבית היהודי. בנט שקד ושות' הגיבו בבהלה. הפעילו רבנים ומערכת של לחצים ואיומים כלפי אותו אחד שהוצע לו הכסף. איימו עליו: "אם לא תקח את הכסף, הכסף יעבור לקלדרון". תגובת הרב טאו: "שתקח קלדרון, הם לא רוצים לתת כסף ליהדות, הם רוצים לקנות אותנו, את שתיקתנו".

סביבתו של בנט מבינה שדרכו של הרב טאו, מחוררת את הבלון שהם מנפחים. הם פועלים לבודד אותו, להכפיש אותו, לתייג אותו, לגמד את כוחו, לקנות את תלמידיו ומקורביו. הם חייבים למחוק את כל כיסי ההתנגדות. בנט לא מסתיר, הוא בדרכו למרכז המפה הפוליטית, גם מבחינה דתית וגם מבחינה לאומית ('מפלגת ישראלים'). הוא רוצה ללכת לשם, כשהגרעין הקשיח של הציונות הדתית שבוי בידו. על פי יועציו הוא חייב למחוק כל אפשרות לאיום מצד הימין האידאולוגי. הוא עשה כבר העלה אחוז החסימה כדי להצמית את תקומה של אורי אריאל ועתה נפתח מסע הקניות של 'הציונות הדתית'; הישיבות, הרבנים, העלונים, העיתונים וערוצי האינטרנט המגזריים. המון כסף נשפך שם. אך רק במקום אחד, 'הכסף' נדחה במיאוס.

מדיניות של ירבעם

הפעולה של רכישת אידאולוגיה תמורת 'מתת', מחזירה אותנו לפרק י"ג בספר מלכים א'. ירבעם שהומלך על ידי נביא, מבקש לחזק את מלכותו באמצעות 'רפורמות דתיות', הנדרשות לקיום הממלכה. כל כיסי ההתנגדות נרכשים שם בכסף, קוראים לזה: 'כוהני הבמות'. כשמגיע הנביא מיהודה להוכיח את ירבעם וכוהני הבמות, מבין ירבעם את הנחיתות שלו ומבקש לרכוש את הנביא בארוחה טובה ו'במתת'.

הנביא מסרב נחרצות: "אם תיתן לי את חצי ביתך לא אבוא עימך, ולא אוכל לחם ולא אשתה מים במקום הזה" – המקום בו קונים את הכל, בארוחות, מינויים ובמתת. מסתבר שגם שם המאבק הזה נגמר בכניעתו של הנביא מיהודה. לא למלך, אלא לנביא אחר, נביא שנכנע ובקש שאחרים ילכו בדרכו. הוא מדבר על ליבו של הנביא מיהודה, משכנע אותו שזה יותר טוב שיאכל וישתה. ייתכן שטען בפניו שאם יאכל וישתה, המאבק שלו בעבודה זרה יהיה תקיף ועוצמתי יותר. הנביא נכשל באכילה, ונגזר דינו למוות בהכאת האריה.

זו התשובה לשאלה: כיצד שוררת שתיקה, כש'מנהיג הציונות הדתית' הכיר בקונסרבטיבים, שלא שמעתם מילה מההנהגה הרוחנית על אמירתו של השר אורבך: 'יש לשקול הרחבת התחבורה הציבורית בשבת'! אך מסתבר שבתוך מכירת החיסול האידאולוגי, נמצא מעט שמן טהור, הדוחה הרבה כסף מאוס והרבה מן החושך.

==

ד"ר מיכאל בן ארי הוא ח"כ לשעבר מטעם מפלגת עצמה לישראל.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
27 תגובות - 27 דיונים מיין לפי
1
הכל בגלל בנט הרפורמי! כנסו דחוף....
| 10-04-2014 14:10
מודה שזרק את הכיפה בשרות , אשתו חילונית , שומע שירת נשים בבין המצרים ועוד והוא שמנהיג את ציבור "היראים" ומטיף על שילוב בין צבא ליהדות מה גם שהוא לא אקדמאי וכל היום מנפנף בכל מיני אתרים שהקים אולי תפרט קצת מההישגים שלך ?? מה הפינוי הקרוב זה הישג ? הגזרות הכלכליות ? הרבנים הראשיים ? שנאת ישבות ההסדר ? הצטרפות החרדים לשונאינו ? איכס איכס איכס
2
גם אני שמעתי מתלמיד הרב טאו
מתניה | 10-04-2014 14:38
שהוא אמר לא לקחת כספים מהבית היהודי.
3
ל-1 יישר כח
חרדי | 10-04-2014 14:48
צבי שיימן שונא חרדים.
4
צריך לנקוט מידה כנגד מידה ולא לקחת גם מילה מתורתו של
| 10-04-2014 14:58
הרב טאו. (אם למישהו ברור מהי)
5
למה הרבנים בשקט? כנראה כסף
מני | 10-04-2014 15:09
עושה את שלו טוב שיש צדיק כמו הרב טאו
6
לידיעת הקבצנים החרדים - לפי הפסק אסור לקבל ממני צדקה
עמוס | 10-04-2014 15:11
ומצידי אשתדל להמנע מלתת לפני עוור מכשול
7
מזל טוב, ד"ר בן ארי הוליד ברווז
שפיפול | 10-04-2014 15:36
גע גע גע
8
תנו לי, אני מסכים לקבל את הפרוייקט.
דוד | 10-04-2014 15:40
9
וְאַף אֲחִיָּה הַשִּׁילוֹנִי טָעָה וְחָתַם
אחד שיודע | 10-04-2014 16:06
כדאי הם דברי התלמוד כתוספת לדברי ד"ר בן ארי, איך ירובעם הצליח להקים את העגלים, ולשטות ברבנים בלי פוצה פה ומצפצף: "אָמַר רַב יְהוּדָה, (אמר רב), שֶׁהוֹשִׁיב רָשָׁע אֵצֶל צַדִּיק, אָמַר לְהוּ, חַתְמִיתוּ עַל כָּל דַּעֲבִידְנָא? אָמְרוּ לֵיהּ, הֵן. אָמַר לְהוּ, מַלְכָּא בָּעִינָא לְמִיהֲוֵי. אָמְרוּ לֵיהּ, הֵן. כָּל דַּאֲמִינָא לְכוּ עַבְדִיתוּ? אָמְרוּ לֵיהּ, הֵן. אֲפִלּוּ לְמִפְלַח לַעֲבוֹדַת כּוֹכָבִים? אָמַר לֵיהּ צַדִּיק, חַס וְשָׁלוֹם. אָמַר לוֹ רָשָׁע לַצַּדִּיק, סַלְקָא דַּעְתָּךָ, דְּגַבְרָא כְּיָרָבְעָם פָּלַח לַעֲבוֹדַת כּוֹכָבִים? אֶלָּא לְמִינַסְנְהוּ הוּא דְּקָא בָּעִי, אִי מְקַבְּלִיתוּ לְמֵימְרֵיהּ (או לא): וְאַף אֲחִיָּה הַשִּׁילוֹנִי טָעָה וְחָתַם, דְּהָא יֵהוּא - צַדִּיקָא רַבָּה הֲוָה, שֶׁנֶּאֱמַר, (מ"ב י) "וַיֹּאמֶר ה' אֶל יֵהוּא יַעַן אֲשֶׁר הֱטִיבֹתָ לַעֲשׂוֹת הַיָּשָׁר בְּעֵינַי" וְגוֹ', וּכְתִיב, (שם) "וְיֵהוּא לֹא שָׁמַר לָלֶכֶת בְּתוֹרַת ה' אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל" וְגוֹ'. מַאי גָּרְמָא לֵיהּ?... רָבָא אָמַר, חוֹתָמוֹ שֶׁל אֲחִיָּה הַשִּׁילוֹנִי רָאָה, וְטָעָה,( מסכת סנהדרין קא: -קב.)
10
עלילת דם שקרית
נעם | 10-04-2014 16:16
את הנושא לפני ולפנים . הנתונים שקריים ומהכותב נוטף ארס של שנאה.
11
ירבעם בן נבט-כנסו
דוד | 10-04-2014 17:19
ירבעם בן נבט=בנט, בהיפוך אותיות
12
כמו תמיד בן ארי צודק
ד"ר | 10-04-2014 17:21
עכשיו מתגלה שוב הפרצוף האמיתי ש בנט וחבריו!!!
13
חשיפת השקר של בן ארי. כנסו!
חבוב | 10-04-2014 19:28
כל תקציב מנהלת הזהות היהודית הוא 14 מיליון. אז איך בדיוק הציעו 40?! בן ארי שקרן.
14
ל-13
| 10-04-2014 21:06
זה לא משנה 14 מליון או 40 מליון משנה עצם הרעיון שבנט מעביר כספחם מקצבאות הילדים לדברים אחרים
15
החכמים הגדולים
דתי שפוי | 11-04-2014 0:04
מה היה שווה הבית היהודי בלי בנט 3 מנדטים במקרה הטוב וכל השאר לליכוד ש"ס יש עתיד וכו.. כל הכוח הפוליטי שיש עכשיו למגזר הדתי לאומי הוא בזכות בנט ושקד שהצליחו לאחד את הפלגים ולהביא עוד 4 מנדטים של מסורתיים אז על מה אתם מתלוננים בכל מקרה המצב כיום לא היה נשאר כמו שהוא הקיצבאות היו מקוצצות וגם תקציבי הישיבות השתנו הזמנים. די עם הטהרנות הזאת של החרדים לאומים האם הכלל והאומה הישראלית מתרכזים במרכז ובהר המור שם כל הצדק ואמת. בנט הפיח חיים בציבור הדתי לאומי ופעם ראשונה הוא בעמדת כוח אז תפסיקו עם הבדלנות הזאת
16
די ל"מגיע לי"
אברך מירושלים | 11-04-2014 8:57
גם אני לא מרוצה מהבית היהודי, אבל אני יותר לא מרוצה מבכיינות (ובכלל הכתבה מלאה שנאה, בלי רצון להבין צד שני). תרבות (או: תת תרבות) ה"מגיע לי" אין מקורה ביהדות. כותב הכתבה חושב משום מה, כמו חרדים רבים, שחובתה של המדינה לשלם קיצבאות ילדים. מאיםה זה הגיע? למה המדינה צריכה להיות שותפה בגידול ילדיך?המדינה יכולה לעשות זאת אם הממשלה תרצה, כמו שהיה בעבר (להזכיר: עקב דיל של החרדים והערבים), ויכולה לבטל זאת. הקיצבאות היחידות שמדינה מתוקנת חייבת לתת הן קיצבאות למי שאין לו כלל אפשרות להתפרנס שכר מינימום, כגון קשישים נכים ומפגרים, וגם זה - בכל מדינה - אין מספיק. לעצם העניין, מקוממת הטענה המגוכחת הנשמעת גם מפי חרדים, שמשפחות ברוכות ילדים מכניסות הרבה כסף למדינה מהקניות שלהם. טענה זו היא פשוט בושה לאינטילגנציה. ההכנסות למיסים לא תלויות במספר הילדים כלל אלא בהכנסה למשפחה. משפחה עם 15 ילדים שההכנסה היא 6000 שח, עם כל החלב שהם יקנו, לא יוכלו להכניס למדינה כמעט כלום, שהרי על כל הוצאה שלהם לצורך הילדים הן מוכרחים לצמצם בהוצאה אחרת. לעומתם, משפחה של זוג ילד וכלב, שמשתכרת 30000 בחודש, מכניסה הרבה מאוד. הם לא יוציאו הרבה על לחם וחלב, אבל על רכב, קולנוע ביתי, טיסה לחול, דירה יקרה, כל מה שירצו. אף אחד לא שומר את ה-30000 שלו בבנק, הרוב הגדול מתבזבז, דהיינו נותן מיסים.
17
שנאה
ניסים | 11-04-2014 14:14
נראה יותר ויותר שישנם שני גופים ששנואים על מיכאל בן ארי : החרדים והבית היהודי. שום טיעון לא מנומק , הכל מתוך נקמנות ושנאה צרופה. חבל שכך מתנהל בן תורה. האם אין שום דבר מועיל שהבית היהודי עשה השנה?. כמעט בכל תוכנית של הצמד בגלי ישראל כשמזכירים את הבית היהודי זה רק לשלילה. לגבי הרב טאו, אחרי שהביע דעתו בבחירות בבית שמש בלי להכיר כלל את המועמד השני, כשמקורביו לא מאפשרים להפגש איתו, אני אומר והמבין יבין.
18
בין אם זה נכון או לא, הכותב לא כותב למטרה טובה...
| 12-04-2014 21:44
חבל שזה מה שהשנאה גורמת לך, בן ארי. דווקא היית בחור טוב!
19
בן ארי
| 13-04-2014 12:16
לא קראתי את הכתבה, אבל אם בן ארי אומר זאת, זה כנראה נכון. אחרי הכול, מי יורשו הרוחני של הרב כהנא זצוק"ל?
20
קצבאות ילדים הן ודאי חסד
| 16-04-2014 0:12
"יש לזכור שקצבאות הילדים הם לא חסד. משפחות ברוכות ילדים מעשירות את אוצר המדינה בהון עתק, הנכנס דרך 'המס העקיף'. הם רוכשים יותר חלב ונעליים, משתמשים ביותר מים, על הכל הם משלמים מס על גבי מס, מע"מ, ארנונה, מס מעסיקים, המתגלגל מהמוצר הנרכש אל האוצר." שגיאה- מי שקונה בכס]ו מותרות ישלם מס לפחות כמו מי שקונה חלב ונעליים.
21
לא מכיר מי יודע מה את הרב טאו, אבל....
דוד | 16-04-2014 11:32
להגיד לא ל40 מליון?! מברוק, אותי זה מרשים. ממש לא משנה לי מה הסיבה
22
לדתי השפוי ממס' 15: אילו הייתי מחפשת כוח
סתם אני | 17-04-2014 15:10
הייתי הולכת לליכוד, שם כרגע מתרכז הכוח. לך לשם. אני לא מזלזלת אך כוח הנרכש ברמיה לשם כוח בלבד הוא כוח משחית, וזה מה שמתרחש בבית היהודי המיוחצן עד לזרה.
23
הרב טאו חושב בראש חרדי
קלינה | 18-04-2014 10:37
עדיין לא יצאתם מהבועה המדינה לא צריכה לפרנס מי שהחליט ללדת הרבה ילדים. כל אחד יעשה את השיקולים שלו. כל שאר הכתבה אוסף של שקרים ושטויות. בנט עושה למען עם ישראל בעוד שרבנים כאלו עושים למען הבועה שלהם ולא יותר. זהו סגנון חשיבה חרדי שסופו לעבור מן העולם.
24
הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות
דוד | 18-04-2014 22:24
אחרי בזבוז הקולות המשווע שעשית בבחירות האחרונות מוטב שלא תשמיע את קולך ברבים. הטהרנות שבשמה כמעט וסיכנתם את ארץ ישראל היא אותה הטהרנות שבשמה אתם עכשיו מסכנים את לומדי התורה.
25
לא אצביע לך יותר
מצביעך לשעבר | 19-04-2014 22:41
בן ארי למד לשונך לכתוב בדרך ארץ.
26
החרדלים הולכים ומתקרבים לחרדים וכך צריך לראות את הפרשנו
| 23-04-2014 0:08
ב
27
בן ארי גבר
אביתר | 24-04-2014 1:11
כל האמת על בנט השפל