עזרא פתחה חודש ארגון: "מגדלור של עם ישראל" - סרוגים

עזרא פתחה חודש ארגון: "מגדלור של עם ישראל"

תנועת עזרא פתחה את אירועי חודש הארגון בנושא תורה עם דרך ישראלית. "המשימה שלנו היא לחבר את התורה לחיי היום-יום ולבנות אותה כמגדלור של עם ישראל"

author-image
עזרא פתחה חודש ארגון: "מגדלור של עם ישראל"
  תנועת עזרא פתחה חודש ארגון (תנועת עזרא)

בתנועת הנוער עזרא ציינו בשבת האחרונה את פתיחת אירועי חודש ארגון תשפ"ג בסניפי התנועה ברחבי הארץ. השנה, החניכים והמדריכים יקיימו את פעילות החודש תחת הכותרת "תנועה עם דרך ארץ ישראלית", שמבקשת להנגיש לעשרות אלפי החניכים של התנועה את ההבנה שתורת ישראל מחוברת בקשר הדוק לכל תחום ומשימה בחיי המעשה- מצה"ל, דרך התרבות, הטכנולוגיה, ההתיישבות בארץ ישראל וכמובן בלימוד התורה.

במהלך החודש הקרוב יתקיימו בסניפים פעילויות הקשורות למפגש של התורה עם חיי המעשה, כשהמדריכים והמדריכות יציפו בפניהם דילמות וסוגיות הקשורות לחיי היומיום של כולנו, וכיצד התורה מחוברת אליהן.

צילום: תנועת עזרא

בנוסף, במחלקת הדרכה של התנועה הפיקו ערכה ייחודית למדריכים ובתוכם עזרים לחודש הארגון הקרוב, כשהראשון הוא מחברת העמקה ולימוד שחולקה לכל המדריכים והמדריכות בתנועה, והכלי השני הוא אקורדיון פעילות שמאגד בתוכו הסברים ופעילויות לחניכים על הנושא הנבחר, ובו דילמות שונות באמצעותן הם נדרשים להנגיש את החיבור בין התורה לחיי המעשה.

המקרים מחולקים לאירועי מאקרו ואירועי מיקרו במטרה להנגיש את המסרים ולחבר אותם ליום-יום של החניכים. כך לדוגמא, בחוברת ישנה התייחסות תחת פרק הצבא לטרור מתוך אוכלוסיה אזרחית בהסתכלות מאקרו, ובהסתכלות המיקרו – התייחסות לענישה קולקטיבית, כשבחלק הזה החניכים נשאלים כיצד הם מרגישים כאשר מענישים את כל הכיתה לא לצאת להפסקה, ומתוך כך לומדים על הנושא הרחב יותר שבסוגיה, מתוך ראייה הלכתית, מוסרית וחברתית.

הרעיון המסדר של החוברת הוא להעמיד בפני החניכים סוגיות שלכאורה נתפסות כגדולות מהם, אך בעצם לחבר אותם לחייהם שלהם – כך בנושאי טכנולוגיה, תרבות, צבא, אדם ואדמה, יחסים בינלאומיים, ארץ ישראל ועוד. בימים האחרונים קיימה התנועה ימי עיון כהכנה לכל המדריכים על הנושא בכל רחבי הסניפים בארץ.

עוד באותו נושא

רב קהילה מונה למזכ"ל של תנועת עזרא


6

הרב יאיר בינשטוק, מזכ"ל תנועת "עזרא": "כתנועה שמבקשת לגדל דור של הנהגה עם בסיס מוצק, העיסוק בסוגיות לא יכול להישאר רק ברמת המאקרו – וכיצד הן משפיעות על מדינת ישראל ועם ישראל, אלא צריך להוכיח לחניכים שאותן הסוגיות ממש יפגשו אותם בכל שלב ושלב בחייהם ועליהם להתמודד איתם מתוך עומק והרחבה. אנחנו אנשי תורה, מגדלים לחיים של תורה, אבל התורה לא יכולה להישאר רק בספרים, מחובתנו לחבר אותה לחיי המעשה, ועל כן הבחירה בנושא החשוב כל כך- 'תורה עם דרך ארץ ישראלית', מתוך הבנה שהיא המגדלור של חיינו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו