אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

למרות החלטת הרבנים: 3,100 חרדים צפויים להתגייס השנה

ועדת השוויון בנטל התכנסה לראשונה מאז עבר בכנסת חוק הגיוס. הנתונים מוכיחים כי למרות ההפגנות וההחלטה שלא שלא להתגייס, מספר החרדים שמתגייסים לצה"ל ולשירות הלאומי עולה

למרות החלטת הרבנים: 3,100 חרדים צפויים להתגייס השנה
  3,100 העדיפו להתגייס (פלאש90)

ועדת השרים לשוויון בנטל בראשות השר יעקב פרי, התכנסה היום (א׳) לראשונה מאז חקיקת חוק השוויון בנטל בכנסת.

בדיון נכחו: שר הביטחון משה יעלון, השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, שר השיכון אורי אריאל ונציגי צה״ל ומשרדי הביטחון, האוצר, החינוך והכלכלה. במסגרת הדיון ניתנו סקירות על ידי צה״ל והרשות לשירות לאומי-אזרחי בנוגע למספר המתגייסים בשנת הגיוס שתחילתה ביולי 2013 ובנוגע לפעולות העתידיות אשר נועדו לעודד את גיוס החרדים לצה״ל ולשירות האזרחי-לאומי.

תא״ל גדי אגמון, רח״ט תומכ״א בצהל אמר בדיון כי מיולי 2013 ועד היום גויסו 1,650 חרדים, וכי להערכתו צה״ל יעמוד ביעדי הגיוס העומדים על 2,000 חרדים לשירות צבאי בשנת הגיוס הנוכחית.

ראש הרשות לשירות אזרחי-לאומי, שר שלום ג׳רבי, אמר בדיון כי מיולי 2013 הצטרפו 817 חרדים לשירות האזרחי-לאומי וכי ההערכה היא שעד סוף שנת הגיוס יצטרפו 1,100 חרדים. מהנתונים עולה כי עד סוף שנת הגיוס הנוכחית, צפויים להתגייס 3,100 חרדים, זאת לעומת 2,642 חרדים שהתגייסו בשנת הגיוס שעברה. בחודש יולי 2014 תתכנס הוועדה בשנית ותדווח לגבי כמות המתגייסים הסופית והעמידה ביעדי הגיוס.

בנוסף, מיכל צוק, המשנה למנכ״ל משרד הכלכלה, סקרה את הפעולות אשר כבר בוצעו בחודשים האחרונים ואלו אשר יבוצעו בחודשים הקרובים, בכדי לעודד את שילוב החרדים בשוק העבודה, וקבעה כי משרד הכלכלה ערוך לקליטת החרדים לשוק העבודה.

בהמשך הדיון סקר משרד החינוך את פעילותו בנוגע לקביעת מבחן התמיכות בישיבות, בהתאם להחלטת הממשלה מספר 638, אשר יהווה מודל של תמריצים כלכליים- שליליים וחיוביים, במקרה של אי עמידה ביעדים ב-3 השנים הקרובות.

במהלך דיון הוועדה הבהיר השר פרי כי הצלחת החוק תלויה באופן יישומו על ידי הגורמים השונים, וכי ועדת המעקב בראשותו תוודא כי החוק ייושם: ״החוק ביצע שינוי היסטורי והחיל לראשונה חובת גיוס על הציבור החרדי, כעת עלינו לוודא כי החרדים יתגייסו לצה"ל, ישרתו בשירות אזרחי וישתלבו בשוק העבודה״, אמר פרי והוסיף: ״אני קורא למשרדי הממשלה ולציבור המעסיקים בישראל לקלוט חרדים לשורותיהם ועל ידי כך לסייע למשק הישראלי ולהצלחת התהליך כולו״

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
כן ירבה וכן יפרוץ!
חרד"ק | 30-03-2014 18:37
2
שקר וכזב
חילוני שפוי | 30-03-2014 22:20
בענין השירות הלאומי הנתונים מראים אחרת כמו שאמר שר שלום גרבי וגם בענין הצבאי אני בטוח שזה ככה אם נסתכל לפי נתונים של החודשים האחרונים חוצמזה לפחות הפנאטים האלה שומעים למישהו ואל תשכחו שהם ישמעו להם גם כשתרצו עזרה כשתהיו תחת שלטון המדינה הפלסטינית
3
דו"ח עדכני ממנהלת השירות
יוסי | 31-03-2014 0:35
ירידה של 70% מתגייסים גם בשירות אזרחי קחו זאת לתשומת לבכם ערלי לב
4
למגיב 2
דויד | 31-03-2014 10:52
אם מדברים על שקר וכזב, אני מפקפק בהיותך חילוני ושפוי בהחלט. ה-"פנאטים האלה" כפי שאתה קורא להם, רצו מלכתחילה להישאר תחת מדינה פלסטינית. הם התנגדו מאז ומעולם למדינה יהודית ציונית. אז מה אתה מקשקש?
5
אתר סרוגים אתם ממש מפחדים!!!
אבי | 02-04-2014 2:32
אני רואה שהציבור הדתי ממש מפחד מהחרדים הרי פעם ביום הוא חייב לעלות כתבה על חרדים האמת שאני מבין אותכם !!! אתם מסכנים אין לכם כלום יותר מאשר ערבי שתל עץ זית