פרשת העוברים באסותא: זו החלטת משרד הבריאות - סרוגים

פרשת העוברים באסותא: זו החלטת משרד הבריאות

הנהלת משרד הבריאות החליטה שלא לחייב הורים שטופלו ביחידת הפוריות באסותא ראשון לציון לבצע בדיקה לזיהוי קשר גנטי לעוברים שלהם. ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות עם נציגי משרד המשפטים

author-image
פרשת העוברים באסותא: זו החלטת משרד הבריאות
  אילוסטרציה: שאטרסטוק

בתום סדרת התייעצויות עם גורמי מקצוע וכן היוועצות שהתקיימה אתמול (שני) עם נציגי משרד המשפטים, החליטה הנהלת משרד הבריאות שלא לחייב הורים שטופלו ביחידת הפוריות באסותא ראשון לציון לבצע בדיקה לזיהוי קשר גנטי לעוברים שלהם.

מאז התגלה הכשל שאירע ביחידת הפוריות של אסותא ראשון לציון, קיימו שלושה צוותים שונים בדיקות לאיתור מטופלות ו/או זוגות שקיימת סבירות גבוהה יותר לקשר שלהם לאירוע.

עוד באותו נושא

הלם: עברה הפרייה וגילתה כי העובר שייך לזוג אחר

משרד הבריאות הנחה את הנהלת אסותא להודיע על כך בתוך זמן קצר למטופלות ו/או הזוגות שאותרו בבדיקות הללו, והם יוזמנו על ידי אסותא לשיחה שבה יוצגו להם כלל האפשרויות העומדות לרשותם.

בהתאם להחלטת משרד הבריאות, המטופלות ו/או הזוגות הרלוונטיים לא יחויבו בביצוע בדיקה לאיתור קשר גנטי, אולם הם יוכלו לבקש ביצועה של בדיקה מסוג זה, ככל שירצו בכך.

מטופלות ו/או זוגות שכבר מצויים בהיריון וכן מי שכבר נולד להם ילד, ויהיו מעוניינים לבצע בדיקה, ידרשו על פי חוק לקבל אישור מקדים מבית המשפט לשם ביצוע הבדיקה.

בנוגע למטופלות ו/או זוגות שטרם בוצעה החזרה של העובר שלהם, בוחנת המדינה האם יש סמכות חוקית לאפשר להם לבצע את הבדיקה לזיהוי קשר גנטי מבלי לבקש את אישורו של בית המשפט. הכרעה בנושא תתקבל עוד השבוע.

עוד הוחלט במשרד הבריאות כי ועדת הבדיקה שהקים נציב קבילות הציבור למקצועות הרפואה, ד״ר בעז לב, תמשיך לבצע בדיקה מקיפה שמטרתה לאתר את מקור הטעות שגרמה להעברת העוברים השגויה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו