אימת אחוז החסימה | הצעד הנואש של מנסור עבאס - סרוגים

אימת אחוז החסימה | הצעד הנואש של מנסור עבאס

החשש מאחוז החסימה צפוי לגרום למנסור עבאס לקרוא לציבור היהודי להצביע למפלגת רע"מ. על פי ההערכות של אנשי המפלגה, חסרים להם אלפי קולות כדי להיכנס לכנסת הבאה

author-image
אימת אחוז החסימה | הצעד הנואש של מנסור עבאס
  (צילום: אבשלום ששוני / פלאש90)

בעקבות החשש מאחוז החסימה, יו"ר מפלגת רע"מ מנסור עבאס, צפוי לנקוט בצעד קיצוני ולקרוא לציבור היהודי להצביע לו.

עוד באותו נושא

סקרים פנימיים חושפים: זה מצבן של המפלגות הערביות


65

על פי הדיווח של כתב חדשות 12 מוחמד מג'אדלה, במפלגה מעריכים שחסר להם כמה אלפי קולות כדי להבטיח את מעבר אחוז החסימה ומתקשים לעלות בחברה הערבית בגלל הקמפיינים הסמויים לדיכוי ההצבעה.

כאמור, החידה הכי גדולה של הבחירות הקרובות, שככל הנראה תכריע את התוצאות, היא אחוז ההצבעה במגזר הערבי. על פי כל ההערכות, אחוזי הצבעה נמוכים יעניקו לגוש הימין נצחון עם מעל ל-61 מנדטים, כאשר לפחות מפלגת אחת לא תעבור את אחוז החסימה.

הפרשן לענייני ערבים מוחמד מג'אדלה, מדווח כי ישנו תרחיש ששלוש המפלגות לא תעבורנה את אחוז החסימה ולא יהיו חברי כנסת ערבים בכנסת הבאה.

בראיון לרדיו 'קול חי' אמר מג'אדלה: "מה שיתרחש בחברה הערבית יכריע את הבחירות. אם יהיו אחוזי הצבעה נמוכים, יכול להיות מצב שלא יהיו בכלל ח"כים ערביים בכנסת הבאה. אם יהיו 40 אחוזי הצבעה, שלוש הרשימות הערביות לא תעבורנה".

עוד באותו נושא

3 התנאים של טיבי ועודה להמלצה אצל הנשיא


13

מג'אדלה הוסיף כי "לפי האווירה בציבור הערבי, יש אחוזים לא קטנים שאף מפלגה ערבית לא עוברת את אחוז החסימה. יש אחוזים גבוהים שחלק ייכנסו וחלק לא. במצב הזה, נתניהו מקים ממשלת ימין בממשלה של יותר מ-61".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
35 תגובות - 21 דיונים מיין לפי
1
עבאס ה"מתון" משדר "תקייה" לבוחריו!
א | 30-10-2022 23:07
מנסור עבאס, שאיתו בנט, שקד וסער כרתו ברית והעלו לשלטון למען כיסאותיהם כשהם דואגים להציג אותו כשותף רק לעניינים אזרחיים - חושף מטרתו הפוליטית האמיתית - מחיקת הציונות באמצעות התקייה!! אתר הקול היהודי חשף את נוסח אמנת רעמ שניסחו עבאס ומפלגתו, ובה נאמר שהחזון ותוכנית פעולה למאבק בציונות צריך להיות באמצעות השתתפות פעילה מבפנים, במערכת הפוליטית של המדינה!! ובה נאמר, שכוונתם, ציטוט:לתמוך בסוגיה הפלסטינית ולהתעמת עם התזות, המדיניות ותוכניות הפרויקט הציוני בלב מוסדות המדינה!! ולשם כך הם צריכים לחדור עמוק לכל מוסדות המדינה - ציטוט: השותפות הפוליטית שלנו בכל הרמות שלה במועצות המקומיות, ברשות המחוקקת בפרלמנט ובמוסדות האזרחיים הרשמיים!! ובפרסומת בחירות של עבאס בשפה הערבית הוא מציג את תפיסת השלבים לקידום יעדיהם, ואומר, ציטוט: ''בכל צעד נהיה קרובים יותר ליעד''!! וזאת בנוסף להכרזות הטרור שלו ונגד המדינה בעבר!
אין ספק שהכיפות הסרוגות
עמדין | 31-10-2022 1:06
אין ספק שאוהבי ישראל הידועים חובשי הכיפות הסרוגות ינהרו בהמוניהם להצביע למנסור עבאס, הרי הם כרתו ברית אחים עם החמאס ,דעאש ,והאחים המוסלמים,הם הרי עובדים ולא פריזיטים ,ועלוקות ,ומוצצי דם, כמו שרבניהם ומנהיגיהם של הכיפות הסרוגות מכנים את החרדים ,הם הרי נשמעים לדברי הרמבם שאברכים צריכים להתפרנס מיגיע כפיהם,הרי זאת המצווה היחדה שהסרוגים שומרים עליה בפאנטיות ואדיקות עד לזרא ,לאחר שהתירולעצמם את שלושת העברות החמורות ,של גילוי עריות, ובעקר משכב זכר ,עבודה זרה ,ושפיכות דמים ,לאחר שהתירו לעצמם להתגעל בנבלות וטרפות ,לאחר שהם לוחמים במסירות נפש להרבות חילולי שבת בפהרסיא ,אז על מה הם שומרים?על הרמבם שממליץ לצאת לעבוד,לא משנה שהכסף משנה[מרן הבית יוסף]מעיד במקום שרוב רובם של גדולי ישראל שהיו לפני הרמבם ואחריו חלקו בעוז ובתוקף על הרמבם,את הסרוגים זה לא מעניין ,כאן הם עוזבים את בית הלל ודבקים בבית שמאי ,אז מכיוון שמעמדו הפוליטי של מנהיניגם בנט שייך להסטוריה, אין צל של ספק שהם ינהרו בהמוניהם להצביע למנסור עבאס,אנא מנסור עבאס ,האחים המוסלמים ,חמאס דעאש וחסאן נאסראללה ,שימרו על רוגע המיזרחיסטים לא יבגדו בכם,הם לא יאכזבו
2
עוד מהתקייה של עבאס לחיסול הציונות!
א | 30-10-2022 23:08
עוד משיטת התקייה של עבאס, שבנט, שקד וסער כרתו איתו ברית והעלו אותו לשלטון עבור כיסאותיהם - בראיון עכשיו לרדיו א-נאס הכריז עבאס המתון שלפי בנט, שקד, לפיד וגנץ הבוגדים הוא שותפם רק בעניינים אזרחיים - הוא יביא בעזרת הבוגדים בממשלתם הבאה עם המשותפת - לביטול חוק קמיניץ ולהקמת מדינה פלסטינית עם ירושלים כבירתה! בעזרת הבוגדים, עבאס מכריז שיבטל את כל כל הבנייה הבלתי חוקית של ערבים במדינה! וזאת כדי להביא להשתלטות ערבית על המדינה, מה שכבר קורה יותר משנה בנגב לאחר שבנט ושקד ביטלו את האיסור על בנייה בלתי חוקית בו, והעבירו את חוק החשמל! עבאס - מתפאר בראיון ה, שהוא, בנט, שקד, לפיד וגנץ העבירו את המשילות בהר הבית לעבדאללה כעניין אסטרטגי - ציטוט:! החזרנו את החסות הירדנית לחזית וממשלת ישראל הבינה שעניין זה אסטרטגי. יש חסות ואחריות האשמית (ירדנית) על מסגד אל-אקצה שהוא אדמה כבושה! הוא מתפאר בכך שבניגוד לנתניהו, בנט, שקד, לפיד וגנץ, ציטוט: אף פעם לא סגרו למוסלמים את התפילה באל אקצה, ציטוט: בעודי בקואליציה מסגד אל-אקצה לא נסגר ולו לתפילה אחת כפי שפעל נתניהו בעבר! א
עבאס הוא...
ב | 31-10-2022 6:14
עבאס הוא נציג של ערבים ישראלים בכנסת לא של מתנחלים. ביבי הרבה יותר מזיק ומסוכן לישראל מעבאס כי ביבי מפרק את עם ישראל מבפנים. אובדן המשילות בדרום לא נבנה המהלך השנה האחרונה. ההיפך.
3
עבאס מתפארתבהעברת המשילות בהר הבית לעבאדללה
א | 30-10-2022 23:09
עבאס מרעמ, בני בריתם של בנט, שקד וסער שהעלו אותו לשלטון - מתפאר בראיון השבוע לרדיו א-נאס, שהוא, בנט, שקד, לפיד וגנץ העבירו את המשילות בהר הבית לעבדאללה כעניין אסטרטגי - ציטוט:! החזרנו את החסות הירדנית לחזית וממשלת ישראל הבינה שעניין זה אסטרטגי. יש חסות ואחריות האשמית (ירדנית) על מסגד אל-אקצה שהוא אדמה כבושה! הוא מתפאר בכך שבניגוד לנתניהו, בנט, שקד, לפיד וגנץ, ציטוט: אף פעם לא סגרו למוסלמים את התפילה באל אקצה, ציטוט: בעודי בקואליציה מסגד אל-אקצה לא נסגר ולו לתפילה אחת כפי שפעל נתניהו בעבר!
4
תנועתו של עבאס התקיפה את נתניהו בהסכם הימי!
א | 30-10-2022 23:10
הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית, שאותה מייצג עבאס המתון מרעמ, מגן עכשיו על ההסכם הימי וטרור חיזבאללה!! ולמרות הוויתור המוחלט של לפיד וגנץ הבוגדים על שדה הגז הישראלי קאנא ששוויו מאות מיליארדים, הפלג הדרומי במקתפת זעם על חיזבאללה, ועבאס המתון, ותקשורת השמאל הרקובה - שותקים!! עוד עדות לפרצופו האמיתי של עבאס, תומך הטרור, שלו הכרזות טרור רבות בעברו!! חבר הכנסת לשעבר איבראהים צרצור, לשעבר ראש הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית, וחבר מועצת השורא, המיוצגים בכנסת עי עבאס - יוצא במתקפה חריפה ביותר נגד נתניהו על רקע התנגדותו להסכם על תיחום הגבול הימי עם לבנון!!נבציוץ בטוויטר כתב צרצור, כי הצהרתו של נתניהו כי כל הסכם עם לבנון על הגבול הימי בין שתי המדינות אינו מחייב את ממשלתו אם יצליח להקים אותה לאחר הבחירות, היא סימפטום למחלת הפרה המשוגעת או העז העיוורת שייתכן שהאיש סובל מהפרעותיהן!
אתה קראת...
דוד | 31-10-2022 23:25
אתה קראת את ההסכם ויודע הכל
הסכם הגז...
גז | 31-10-2022 6:25
הסכם הגז עם ירדן מעולה וטוב לשני הצדדים. (חוץ מביבי ונסראללה) הלבנונים לא קיבלו שלוש מאות מיליארד דולר ולא גז בשווי דולר אחד. שדה הגז שאותר נחקר נקדח הוקמה אסדה ומופק בצד שלנו הוא שלנו להפקה מיידית. שדה הגז בצד שלהם טרם אותר טרם נחקר ונמצא כלכלי. ככל שיימצא שדה כלכלי בר הפקה ויופק גז יום אחד בצד שלהם, אנחנו שותפים ונקבל אחוזים, בערבות החברה הצרפתית בעלת הזכויות וכן צרפת וארהב
5
עבאס אפילו הערבים...
שמעון הגלילי | 30-10-2022 23:37
עבאס אפילו הערבים כבר לא מאמינים לך. לך הביתה אתה ומועצת השורא שלך. כאן זה מדינת היהודים. בנט ולפיד הרימו לך את הראש ואנחנו נוריד לך אותו. לגודל הטיבעי.
שתצטרך...
שמעון הגלילי | 31-10-2022 8:21
שתצטרך לאסוף לאחר שלפיד לכלך בכל פינה. עאבס מדבר בשני קולות. לתקשורת היהודית ולערבית. תקרא את מצע מועצת השורא ותחכים. לפיד שם את ביבי בכיס הקטן בהרס הדמוקרטיה. דבר אמת אחד לא יוצא מפיו. אתם העבדים התמימים המטומטמים. לא אנחנו.
בכיר ערבי...
שנאון הגללים | 31-10-2022 6:03
בכיר ערבי שמכיר בכך שמדינת ישראל היא מדינה והודית וככה היא תישאר הוא יהודי יותר ממך שמאמין שישראל שייכת לעבדים הביביסטים.
6
הסתירו את הסכם...
גמד בחליפה | 31-10-2022 1:14
הסתירו את הסכם הגז וקיבלו גיבוי מלא מערוצי הנדסת התודעה כדי לרמות את האזרחים שמשלמים את מחיר כשלונות הגמד חסר ההשכלה שלבוש בחליפה. ממש עטיפה יפה לסוכריה רקובה.
שתצטרך...
שמעון הגלילי | 31-10-2022 10:50
שתצטרך לאכול. כנס לגוגל מהונדס תודעה. מעוות את האמת. כמו המנהיג שלך חמור גרם. נטול השכלה.
אתה רוכש...
קשקשן גללים | 31-10-2022 10:34
אתה רוכש השכלה מהסרטונים של ביבי השקרן לכן לא מחובר. בדוק בעצמך. הרמטכלים המוסד והשבכ צידדו בהסכם עם לבנון. ההתנגדות של הביטחוניסטים? עמותת הבטחוניסטים זו עמותה לתמיכה בהתנחלויות. מי שתומך בה זו העמותה האמריקאית - הקרן המרכזית לישראל, בראשות מרכוס האמריקאי, המשפחה חברים של ביבי. בקיצור העמותה הזו היא עמותת ימין שבה 13 חברים ולא 14,000.....
לכאורה...
שמעון הגלילי | 31-10-2022 9:26
לכאורה היועץ המשפטי של לפיד. שאחותו סמנכלית בחברה המפעילה את כריש. הרמטכל ראש המוסד וראש השבכ לא אמרו מילה טובה על ההסכם. כן התנגדות היתה מיצד 12000 בטחוניסטים. ההסכם הינח בכנסת אבל לא אושר על ידי הריבון. למרות המלצת 2 היועמשיות. הבין אדם הזה דיקטטור חלול וסתום שדבר אחד של אמת לא יצא מפין.
ראש הממשלה...
גנב במשפחה | 31-10-2022 5:57
ראש הממשלה הציג את הסכם הגז בכנסת לפני שנחתם. החתימה בהמלצת ראשי המלל השבכ המוסד צהל מערכת הבטחון הרמטכל היוצא והרמטכל הנכנס. הפוך מביבי ושטייניץ שהסתירו את מתווה הגז! מושחר משך שנים! שיקרו בהבטחות לקרן העושר עובדה שבניגוד למובטח נותרה ריקה שנים והעשירו את 'חבריו' של ביבי תשובה ונובל אנרג'י
7
אין שום סיכוי...
רוני | 31-10-2022 6:11
אין שום סיכוי שכל המפלגות הערביות לא יעברו את אחוז החסימה. מה שכן סביר שיקרה זה שכל 3 המפלגות הערביות יעברו את אחוז החסימה ויגיעו ל12-13 מנדטים קמפיין געוואלד מדומה
כל תומכי הטרור...
יניב | 31-10-2022 8:58
כל תומכי הטרור בכנסת מבינים שבן גביר יממש את התחייבותו לגרש אותם מהכנסת לכן הם מעדיפים בכלל לא להכנס מאשר להזרק ממנה בבושת פנים ובהשפלה כי זו השפלה קשה לדת האסלם!
8
אם יהיה יהודי...
שמואל ג | 31-10-2022 8:15
אם יהיה יהודי אחד שיצביע למחבל עבאס או לכל מפלגה ערבית אחרת, לשלול ממנו את האזרחות ולזרוק אותו מהארץ.
אתה לא...
שלמה נתן | 31-10-2022 15:20
אתה לא מגיע לסוליית הנעל של בן גביר
צודק עדיף...
Rdzl | 31-10-2022 11:39
צודק עדיף להצביע למשתמט תומך טרור נוער הגבעות נגד חיילי צהל הערבי-יהודי בן זבבביר
9
לך. הבית...
משה | 31-10-2022 8:19
לך. הבית
10
בייה. טוב....
משה | 31-10-2022 8:20
בייה. טוב. מאד. הבית
11
בייה. ביבי ...
משה | 31-10-2022 8:21
בייה. ביבי
12
ילה עבאס רוח...
עודא | 31-10-2022 9:29
ילה עבאס רוח מנאלדוניה ואלבס לבס
13
חחחח קניבליזציה על...
משה | 31-10-2022 10:06
חחחח קניבליזציה על מרצ. גדול.
משה ביביסט...
משה משה | 31-10-2022 12:20
משה ביביסט בלחץ מציף כי לא רוצה שתקראו את הטוקבקים שלמטה
14
אל דאגה. יהיו...
בוחר | 31-10-2022 10:53
אל דאגה. יהיו חברי כנסת ערבים ממרץ. וגם ממפלגת העבודה אפילו אם הם כאילו יהודים
15
בה המפלגות הערביות...
יהודיה ישראלית גאה | 31-10-2022 11:46
בה המפלגות הערביות מרץ העבודה=לא יעברו את אחוז החסימה. ויהיר לפיד ירד מטה מטה גנץ=בה!
16
בעזרת השם איך...
אשר מלכה | 31-10-2022 14:26
בעזרת השם איך שאמר מגאדלה כל מפלגות הערביות בחוץ לכנסת ומרץ בפנים
17
ימנים צאו להצביע...
ישראל | 31-10-2022 16:49
ימנים צאו להצביע לימין על מלא . תראו מה קרה כאן רק שנה אחת - אינפלציה, אין ביטחון, נזק מדיני, ויתור על שטחים. ימין על מלא והמדינה חוזרת לתפקד ולהיות יציבה 4 שנים
18
לא צעד קיצוני ולא נואש, אני מצביעה עבורו
כדיה | 31-10-2022 17:06
הצבעתי לרעמ במרץ 21, ואני מתכוונת להצביע להם גם מחר. זה בגלל מנסור עבאס והאישיות המיוחדת שלו. אני מקווה שעוד יהודים רבים יצביעו עבורו.terrella1000@gmail.com
19
המפלגות הערביות יעברו...
לבלי כהן | 01-11-2022 0:27
המפלגות הערביות יעברו בגדול לפחות ב-5 עד 6 מנדטים כל אחת ואת זה אני אומר חודשים רבים.כל השאר שקרים מכל מיני אינטרסים.
20
הערבים לא יוצאים...
א.ב. | 01-11-2022 4:30
הערבים לא יוצאים להצביע. אין להם מוטיבציה עד שלא ימגרו את הירי בערים הערביות. זאת אמרו לי השבוע מספר צעירים בשנות ה 20 תושבי כפרים באזור נצרת. הם מפחדים להפגע להפצע או לההירג מירי תועה. הם לא מרגישים מוגנים וחשים הזנחה מוחלטת מצד יכ הערבים. ובעיקר מטיבי ועבאס.
21
עבאס צוחק ...
יויו | 01-11-2022 13:12
עבאס צוחק על כילם אין על מנסור עבאס מבובב את כולם