רבני צהר: לשחרר את טבעת החנק החרדית שלפתה את 'מערך הגיור'

אחרי שרבני הציונות הדתית תקפו אתמול את חוק הגיור של שטרן, ארגון רבני צהר מביע תמיכה בחוק ואומר כי מטרפדיו ישאו באחריות להמשך שיתוקו של 'מערך הגיור"

רבני צהר: לשחרר את טבעת החנק החרדית שלפתה את 'מערך הגיור'

בניגוד לדעתם של הרבנים הראשיים לישראל, הרב חיים דרוקמן ורבני דרך אמונה, קורא היום ארגון רבני צהר לשר הדתות נפתלי בנט ולסגנו ח"כ הרב אלי בן דהן לפעול למען חוק הגיור.

בהודעה שהוציא הארגון היום הוא קורא להבין כי סוגיית הגיור היא אחת הסוגיות החשובות והדחופות העומדות לפתחה של מדינת ישראל, והמשך דחיית הטיפול בה מסכן את עתידו.

בנוסף דורשים רבני הארגון מהשר בנט ומחברי הבית היהודי לגלות מנהיגות ולהתמודד עם הקשיים שעמדו בפני 'מערך הגיור' עד הלום. "על השר בנט כשר הדתות, ועל מפלגת 'הבית היהודי', ליטול את האחריות הלאומית שהונחה על כתפיהם, ולשחרר את  טבעת החנק החרדית שלפתה את מערך הגיור, המצב הנוכחי, בו במדינת ישראל מתגיירים 2,000 איש בלבד בשנה, לא יכול להמשיך!" נאמר בהודעה.

"אנו מזהירים כי אם מפלגת הבית היהודי לא תגלה מנהיגות ותפתור את הבעיה היא תישא באחריות להמשך שיתוקו של 'מערך הגיור", מוסיפים בארגון. בצהר מברכים את יוזם החוק, ח"כ אלעזר שטרן, את יו"ר ועדת חוקה ח"כ דוד רותם ואת יו"ר הקואליציה ח"כ יריב לוין, שמקדמים את החוק.

בצהר מבהירים כי "מטרת החוק המוצע היא לגייר על פי ההלכה, על ידי רבני ערים ודיינים מוסמכים. אנו רוצים להזכיר לשר בנט את הפסילה הגורפת של גיורם של אלפי המתגיירים שגוירו על ידי הרב דרוקמן ואת עיכוב אישורם של מתגיירי צה"ל על ידי הרבנות הראשית".

אתמול הבאנו בסרוגים את ההתקפות הקשות של רבני הציונות הדתית נגד חוק הגיור, בהם דבריו הקשים של הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת אור עציון, שתקף את החוק באומרו: "חוק הנוגע בענייני הלכה שיאושר על ידי הכנסת ללא הדרכתם והסכמתם של מורי ההלכה, קרי הרבנות הראשית מהווה גיחוך ובדיחה ואין לו שום תוקף ואינו שווה את הנייר שעליו נכתב. הכנסת אינה יכולה לקבוע דבר שקשור בענייני הלכה ללא אישור הרבנות הראשית לישראל, וחשוב שהדבר יובן ללא כל קשר להסכם קואליציוני כזה או אחר".

גם הרבנים הראשיים לישראל דרשו מנתניהו לבטל את החוק: "עמדתם של הרבנים הראשיים ושל הרבנות הראשית כי החוק בנוסחו כיום הוא הרסני למערך הגיור כולו, זהו חוק שעלול להוביל לאובדן האימון של רבים במדינת ישראל בתהליך הגיור הממלכתי באם ייכנס החוק לתוקף."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
14 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
אחוזי אמוק
מתן | 19-03-2014 9:44
זה נהיה קטע כזה, כל דבר שאפשר לומר הפוך, אז אומרים. ואני נורא סקרן לדעת, עם כל הארגונים החדשים מכל הצדדים, מי זה בדיוק 'רבני צהר'? עד היום שולטת שם חבורה משני שנתונים ספציפיים ממרכז.. הכי מצחק שיש שם רבנים שלא נושאים במשרה משמעותית כבר מס' שנים והם מכהנים בתפקידים בכירים.... בקיצור, בטח יחצן הוציא את ההודעה הזו באישור שני השליטים הבלעדיים של הארגון. אין כבר אף אחד רציני שעומד מאחוריהם...
2
סליחה מהכותב, דווקא צוהר הם רבני הציונות הדתית
יאיר | 19-03-2014 9:47
הכותרת המוטה משקפת את השקפת עולמו החרדלית של הכותב
3
ככל הנראה, מי שיהרוס את העם היהודי
| 19-03-2014 10:01
(לא היהדות) הם היהודים הדתיים, כולם. מפחיד ומדאיג. תארו לכם כלי שהעטיפה החיצונית שלו שבירה ואף מרוסקת, וגם הגרעין הפנימי שלו משתבר ומרסק את עצמו בששון, מה הסכויים שישרוד?
4
מה כל כך בוער ל"צוהר" לגייר גויים?
שיודע לשאול | 19-03-2014 10:10
כלום יש מצווה לגייר גויים? האם "צוהר" לא מתנהגים כמיסיונרים הנוצרים הרוצים להעביר כל אדם לדת שלהם?קשים גרים לישראל כספחת. אז מה הלהיטות הזו של "צוהר" לספח כל כך הרבה גוים לעם ישראל?
5
צוהר והקרן החדשה הרפו ידיכם ממדינת ישראל
אוהד רחמני | 19-03-2014 10:19
אחרי שהשקעתם מליוני שקלים בביזוי שמו של מרן הרב קוק ז"ל כדי לסדר גו'ב ושררה לרב סתיו ולא הצלחתם, זה מראה שהציבור לא מעוניין בכם ובדעותיכם, הציבור בישראל הוא שומר מסורת אורטודקסי, מעוניין בדת ובמסורת על פי ההלכה, אתם מייצגים קבוצת שוליים הזויה וסהרורית, שמשליטה את דעותיה בעזרת יחצני"ם בשכר אתם ממש לא משקפים את רצון העם, ואל תנסו לעשות זאת שוב!! חבל על הכסף, תשקיעו את זה במחסום ווטש וברופאים למען זכויות אדם, שם אולי תצליחו
6
מסתבר שצוהר הם ערב-רב! נקודה!
גימי-יהודי מיהודה | 19-03-2014 10:55
7
ממתי אנחנו ששים ושמחים לגייר כל מאן דאפי' לא בעי?
אליאב תורגמן | 19-03-2014 11:23
זה לא הגיוני, גם במציאות שיש בה קשיים, לגייר את מי שלא רוצה. כך גם שיטת כל הפוסקים הגדולים בדור האחרון ובכללם מרן הרב זצ"ל שצהר התאדרו באיצטלה שלו. יעויין בשיעורו החשוב של הרב מיכה הלוי "הרבנות במסורת הגיור " "גיור במסורת הרבנות" שהועבר בכנס בעטרת כהנים שנה האחרונה, ויצא בחוברת עיטורי כהנים "גיור במסורת הרבנות"
8
טבעת חנק חרדית?
האחד | 19-03-2014 11:31
מי שמנהל את הגיור בארץ (או לפחות היה עד לאחרונה) הוא הרב דרוקמן איזה חרדי? מה האובססיה לגייר גויים? עם הרב דרוקמן המקל יחסית חושב שהחוק הוא בדיחה ואסון...... גדולה שנאה של עמי ארצות את חכמי ישראל......
9
כל ההודעות מטעם 'צוהר' - מצג שווא
צעירה | 19-03-2014 12:10
הארגון כולל כשש מאות חברים שמסתופפים בצלו למטרה אחת ויחידה: השאת זוגות באופן מקרב לבבות ועל פי ההלכה. צוהר משמש להם פלטפורמה ארגונית לעניין זה. כל שאר ההודעות מטעם ארגון צוהר הן פרי דעותיהם הפרטיות של קומץ חברי הנהלה שלא נבחרו מעולם בבחירה דמוקרטית.
10
רבני צהר
גדעון פרל | 19-03-2014 12:47
שלום רב אני רב הנמנה על מועצת רבני צהר, ולא נשאלתי כלל, כמו רוב חברי הרבנים בסוגית חוק הגיור. וכל מה שמתפרסם אינו על דעת רבני צהר אלא על דעתו היחידה של מי שמפרסם את ההודעה התומכת בפריקתה של הסמכות של הרבנות הראשית ביחס לחוק הגיור. ובזה אני וחברי מוחים על ההודעה הזו. נא לפרסם זאת ברבים, כפי שפורסמה ההודעה הנ"ל.
11
לשחרר את היהודות מטבעת החנק של ליצני בית הלל וצהר
אבי וורצברגר | 19-03-2014 23:47
כאשר הוקענו את הציבור החרדי שאיננו מכיר בסמכותה של הרה"ר לא ידעו כי ברבות הימים יקומו מתוכנו ליצני דור שכל מטרתם לקעקע את מוסד הרבנות הראשית ולסכן את קיום הדת בישראל כליצני בית הלל וצהר, הגיע הזמן להוקיע את החרפה הזאת. כמה טוב שסתיו איננו הרה"ר שלנו.
12
לצהר
המצליף | 20-03-2014 8:52
לא יודע מי מחזיק מכם הרי בהיסתכלות על רב הרבנים בעולם אתם כמו קרח ועדתו ושאלה לתומכים שלכם נגיד שמה שאתם רוצים יעבור בארץ שאלתם את עצמיכם אם בשמים מקבלים את זה
13
צמד הרבנים
מאן דהוא | 20-03-2014 21:49
סתיו ופויירשטיין.. דיקטטורים בהנהלת רבני צוהר
14
יופי- עכשיו נותר רק לקלוט עוד מליון גויים ולחלל את בית
דנינו | 22-03-2014 23:14
ישראל בשיטת בית הלל