אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

החוק הראשון של שקד: החמרת ענישה על פשיעה חקלאית

חוק החמרת ענישה לפולשים לשטחים חקלאיים עבר הערב בקריאה שנייה ושלישית במליאה, לפיו עונשים של הגנבים יעלה לששה חודשי מאסר וסוג העבירה תוגדר כ'עוון'. שקד ברכה: "מחזקים את החקלאות ושומרים על הציונות"

החוק הראשון של שקד: החמרת ענישה על פשיעה חקלאית
  החוק הראשון שלה. שקד (יח"צ)

הצעת חוק 'החמרת ענישה לפלישה לשטחים חקלאיים' של ח"כ שקד, עברה כעת בהצבעה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. זהו חוקה הראשון של חברת הכנסת שקד שעבר במליאה במלואו.

חוק החמרת הענישה יחמיר את עונשם של פולשים לשטחים חקלאיים. עד היום פלישה לשטחים חקלאיים נחשבה ל "חטא" על פי מדרג העבירות הפליליות ואילו מהיום תחשב עבירה זו ל "עוון". עם שינוי הגדרת העבירה ישתנה עונשה בהתאמה.

על פי הצעת החוק החדשה יוכל בית המשפט להחמיר את ענישתו ולגזור עד חצי שנת מאסר על פורצים שיפלשו למשקים חקלאיים על מנת לחבל ובהם. עד היום עמד העונש על פשיעה שכזו על שלושה חודשי מאסר בלבד.

הצעת החוק נולדה מתלונות רבות של חקלאים אשר הביעו מורת רוח מחוסר הטיפול בתלונותיהם בגין השגות גבול ופלישות לשטחם. רוב התלונות במשטרה נסגרו בתואנה של "חוסר עניין לציבור". האזרחים המיואשים מן הרשויות פנו לגורמים אזרחיים בבקשה לעזרה, ואלו מגנים על שטחי המרעה והשדות במו ידיהם.

 שינוי דרגת העבירה במדרג העבירות הפליליות יוביל לטיפול מקרים אלו על ידי המשטרה ביתר שאת. "החמרת הענישה תשקף ותבהיר את האינטרס הציבורי ותוביל לפעולות איתור וענישה של אותם עבריינים ", אמרה שקד.

עלייה בהיקף הפשיעה בפלישה לשטחים החקלאיים מהווה איום של ממש על החקלאות הישראלית ועל מדינת ישראל, שכן קרוב לחמישה וחצי מיליון דונם משטחי מדינת ישראל מוחזקים ונשמרים בידי ענפיה השונים של החקלאות, אי לכך תופעה זו מסכנת את שליטתה של מדינת ישראל באדמות מדינה אלו. נוסף לכך, גורמת התופעה להורדת המוטיבציה של אזרחים לבחור במקצועות החקלאות.

שקד:" משנים את החוק כדי לשנות את המציאות. מחזקים הרתעה כדי להביא למיגור התופעה ולחזק את ידי המשטרה בטיפולה עם מקרים שכאלו. חשוב להגן על החקלאים הישראלים ועל החקלאות הישראלית, שהרי היא מהווה בסיס איתן לחברתנו לכלכלתנו ולמדינתנו. החוק יעזור להגן על אחד מסמלי הציונות המובהקים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
זה יעזור? היה צריך לחוקק עונש מינימום
דליה שוורץ | 18-03-2014 22:58