אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרבנים נגד הבית היהודי: "למפלגה שמסוגלת להעביר את חוק הגיור אין זכות קיום!"

בכנס רבני הציונות הדתית תקף הרב אליקים לבנון את הבית היהודי שמסייעת לקידום חוק הגיור. "במידה וחוק הגיור יעבור חובה על הבית היהודי לצאת מהממשלה" אמר הרב

הרבנים נגד הבית היהודי: "למפלגה שמסוגלת להעביר את חוק הגיור אין זכות קיום!"
  הרב לבנון (פלאש90)

מילים קשות נגד הבית היהודי בכינוס רבני הציונות הדתית.

כפי שפרסמנו בסרוגים, התכנסו הערב (ה' רבני הציונות הדתית באכסניית בית וגן בירושלים ודנו בשורת החוקים האחרונים בענייני דת ומדינה ובמגמת הכרסום בזהות היהודית של מדינת ישראל. בכנס השתתפו הרב דב ליאור, הרב מרדכי שטרנברג, הרב אליקים לבנון, הרב משה גנץ, הרב חיים גנץ, הרב ברוך אפרתי, הרב אריאל בראלי, הרב דרור אריה ורבנים נוספים. בנוסף, הופיעו בפני הרבנים, מנהל אתר האינטרנט "עין פקוחה", עודד איתם, משפטנים וגורמים מקצועיים.

מארגני המפגש, הרב אריאל בראלי, הרב דרור אריה והרב משה שחור מציינים כי מקבץ החוקים מגלם בצורה ברורה את המגמה הנסתרת לפגוע בזהותה היהודית של המדינה. ביחס לחוק הגיור ציין הרב אריאל בראלי כי: "מטרת החוק לאפשר לדיינים לקבל גרים ללא קבלת עול מצוות".

הרב דב ליאור שפתח את הכנס אמר כי: "התכנסנו כאן כדי למחות ולהתריע כנגד הדבר הזה ולקרוא לכל נבחרי הציבור שלא לשתף פעולה וללחום לתיקון החוקים. אנחנו עדים למתקפת טילים שכוללת חוקים הפוגעים שמגמתם לפגוע במעמדה של הרבנות ובצביונה הדתי של המדינה".

הרב משה שחור הוסיף כי: "המלחמה על זהותה היהודית של המדינה לבשה צורה חדשה; לא רק פגיעה בחבלי ארץ ישראל אלא פגיעה באושיות ההלכתיות של המדינה. לא קשה לזהות שמאחורי מגמה זו עומדים גופים אנטי דתיים ואנטי ציוניים". עוד מציין הרב דרור אריה כי: "גופים אלה הבינו שפגיעה בעוגנים ההלכתיים וביזור סמכותה של הרבנות הראשית ימצאו את מבוקשם. לצערנו חוקים אלה זוכים לתמיכה ולו חלקית על ידי אנשים טובים בכנסת. הרבנים מבקשים להסב את תשומת לב חברי הכנסת ולפעול בכל הכוח לעמוד בפרץ כנגד חוקים אלה. לפיכך, יש להשתמש בכל האמצעים כולל בזכות הטלת וטו כנגד החוקים".

כנס רבנים

כנס הרבנים הערב בירושלים

ראש ישיבת הר המור הרב מרדכי שטרנברג אמר: "יש תורה בישראל, יש רבנות בישראל. אין חקיקה דתית אחרת בשום פנים ואופן. משרד הדתות כפוף לרבנות הראשית ולא הרבנות הראשית למשרד הדתות. לא צריך להתייעץ עם הרבנים צריך לשאול! ".

הראשל"צ, הרב יצחק יוסף שלח מכתב תמיכה לבאי הכנס בו נכתב כי: "הרבנות הראשית לישראל היא הסמכות הרוחנית העליונה ומתפקידה להתוות את הקו בענייני תורה והלכה. תפקיד המחוקק הוא לסייע בידי הרבנות להוציא לפועל את הנחיותיה ההלכתיות ולא להיפך".

רב השומרון הרב אליקים לבנון שרק בשבוע שעבר תמך בבית היהודי על חוק הגיוס נשמע תקיף מאוד: "למפלגה שמסוגלת להעביר את חוק הגיור אין זכות קיום ובמידה וחוק הגיור יעבור חובה על הבית היהודי לצאת מהממשלה. בינתיים, אנחנו צריכים להתעורר ולעשות קרב בלימה כדי למנוע את אותם חוקים אזרחיים, וחייבים ללחוץ בכנסת על החברים כדי לעצור את המהלכים. אני קורא לעצירה של אותם חוקים אזרחיים דרקוניים".

 יו"ר ארגון דרך אמונה, הרב ברוך אפרתי ציין כי: "החוקים מהווים את הסימפטום והשורש הוא הבעיה בזהות הדתית. לצערי, ישנם שאינם רואים את התורה כמקור לכל החיים ולתרבות. לכן, אותם חוקים בעיתיים מתיישבים עם תפישת עולמם".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו