אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט: "כואב לי על מה שנעשה לרב חיים דרוקמן, אבל אסור להשיב אש"

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, נפגש בצהרים עם ראשי ישיבות הסדר והתייחס לפגיעה ברב דרוקמן: "אנחנו צריכים להיות מעל זה, לא להשיב אש ולא לריב"

בנט: "כואב לי על מה שנעשה לרב חיים דרוקמן, אבל אסור להשיב אש"
  בנט נושא דברים בפני ראשי הישיבות, היום (צילום: דוברות הבית היהודי)

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, נפגש בצהרים עם ראשי ישיבות הסדר. במהלך הפגישה הוא חיזק את ידי הרב חיים דרוקמן שהותקף בתקשורת החרדית. "אני כואב כשאני רואה את מה שנעשה לרב דרוקמן", אמר. "אנחנו צריכים להיות מעל זה, לא להשיב אש ולא לריב".

בנט סקר בפני ראשי הישיבות את המערכה ההסברתית שקיים השבוע בארצות הברית נגד הדה לגיטימציה על מדינת ישראל, והתייחס גם לחוק הגיוס. "טוב שהחוק בא לעולם. הוא לא בדיעבד, הוא מלכתחילה", אמר. "עוד שלושה שבועות כל צעיר חרדי יהיה חופשי להחליט מה שהוא רוצה למשך ארבע שנים. היתר פחות חשוב, וזה יענה על הצורך שאמרנו: מי שלומד תורה יבחן להמשיך ללמוד תורה, אבל מי שלא – להערכתי יבוא לעולם התעסוקה. וזה הסיפור: תעסוקה תחילה. שירות זה חשוב, אבל זה יהיה מאוד תהליכי. התעסוקה יכול להיות יחסית מהיר, בטווח של שנתיים-שלוש".

השר סיפר על פגישה עם 60 מעסיקים חרדים בשבוע שעבר, שהבהירו לו כי החוק הוא הצלה והדבר הנכון וכי המצב הנוכחי הוא קשה שאף גורם למתחים במשפחה, כאשר לא מעט שאין להם יכולת ללמוד תורה כלואים. "נוצרה תרבות של אי משמעת עצמית בעבודה. גם אני התחלתי ב- 22 שקל לשעה ב- 4 שנים הראשנות בעבודה. ככה זה. היה כבר דור וחצי שהתרגלו לא לראות את אבא הולך לעבוד, וזה לא מושרש. יש כאן עבודה גם אצל המעסיקים גם אצל העובדים. זה המהלך היחיד יגרום באמת לעולם התורה להיות בר קיימא. הוא לא יכול להיות בר קיימא בצורה שהיתה עד עכשיו. כל הדבר הזה איים להתמוטט".

אלא שלדבריו, הפוליטיקה פגעה בדימוי של החוק, בעקבות שילוב אינטרסים בין שני הקצוות. "היה שילוב אינטרסים מושלם בין עסקנים חרדים לבין עסקנים מנגד של יש עתיד", הסביר. "אלה רצו להראות שהם רומסים את החרדים ואלה רוצים להראות שנרמסים, אז הכותרת היא רמסו את החרדים. אבל האבק ישקע. מחר לא קורה כלום, וגם בעוד ארבע שנים ברור כשמש שאף לומד תורה חרדי לא ייעקר מספסלו. כולם יודעים את זה מיש עתיד עד החרדים".

IMG-20140306-WA0001

הרב דרוקמן ובנט במהלך כינוס ראשי ההסדר

בנט מתח ביקורת על פוליטיקאים חרדים שנפגשו איתו ובמקום לדבר על סנקציות פליליות או כלכליות – שעל כך הם בעיקר נאבקו ציבורית – הם ביקשו שיעלה את גיל הפטור המיידי מישיבה מגיל 22 לגיל 24, למרות שהדבר יגביל את הצעירים החרדים לצאת לעבוד אם יחפצו בכך. "למה אתם עושים את זה לציבור שלכם?", תהה. "אתם לא סומכים עליו? היתה סיבה: הם רוצים לעמוד ביעדים. במובן הזה זה נכון. אבל בסופו של דבר היעדים שלהם הם כל כך ברי השגה. כבר יעדי 2014 כמעט הושגו ואנחנו רק בתחילת השנה האזרחית. אנחנו נותנים את זכות הבחירה והנציגים שלהם נאבקים לקחת את הזכות הזאת . חשבתי שידברו איתי על כלכליות או פליליות. לא דיברו איתי. רק על זה דיברו איתי".

מצד שני, בנט מתח ביקורת גם על יש עתיד שבשיחות שכנוע דיברו על כך שאין סנקציות פליליות אלא חובת גיוס, ולאחר אישור החוק כתבו בפייסבוק שאושרו סנקציות פליליות. "בינינו, האמת היא שזו באמת חובת גיוס ולא סנקציות פליליות, אבל היתה את הפוליטיקה שלהן ואת הפוליטיקה בצד השני. מי שפעל כל הזמן לשם שמים זה החברים אצלנו, ובראשם איילת שקד".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
מציע לכם להכריז על:
האחד | 06-03-2014 15:48
שבוע הפגיעה ברב דרוקמן. יהיה הפנינג המוני
2
לאחר שזרקתם פצצת אטום על שומרי התורה והמצוות
העקביות היחידה שלכם היא הצביעות | 06-03-2014 15:52
אתם עדיין מצפים לכבוד לראבייס האנטישמיים שלכם בנט פירון ודרוקמן פרחחים עם חיוך על השפתיים וגלגול עיניים לשמיים עברנו את פרעה, נבוכדנצר והיטלר נעבור גם את האויבים הללו. צדיק מצרה נחלץ ויבוא ציוני תחתיו ולה' התשועה.
3
רוע אינסופי עטוף בסמרטוטים סרוגים וזקנים משופצים
כינוס ראשי אויבי התורה | 06-03-2014 16:03
רק העיניים לא משקרות. מי יתן לי ת"ח ואנשכנו כפירון, הם משדרות.
4
הפוליטיקאים קובעים במגזר-לא רבנים-כרגיל
חחח | 06-03-2014 16:22
5
אין מוקדם ומאוחר
נועם | 06-03-2014 17:33
נהלכה כתוב שכל המרחם על האכזרים, סופו שמתאכזר על הרחמנים, ואצל בנט זה התחיל הפוך, קודם התאכזר על הרחמנים, ועכשיו הוא מרחם על האכזרים...
6
אתם חייבים לצנזר תגובות של אנשים
| 06-03-2014 21:17
יש פה תגובות שמבזות באופן חמור תלמידי חכמים וגדולי דור
7
לא להשיב אש??! גמרת עלינו ארגז תחמושת שלם
חרד | 06-03-2014 23:32
ואנחנו רק התחלנו,..
8
מר בנט, "הרב" דרוקמן, מה הוא בכלל
חרדי | 07-03-2014 0:33
בשבילך ? מתי אתה כיבדת אותו ואת דעתו ? האם אתה שומע לו או משתמש בו רק כשצריך !!! אתה הוא זה שצריך לבקש ממנו סליחה על הזלזול בו. תשאל את הרב דרוקמן, ואני בטוח שהוא יחתום על הדברים שכתבתי... אתה תטיף מוסר ??? צבוע !!!
9
לבן הארמי לא הגיע לרמת השקרים שלך!
משה | 07-03-2014 1:28
לחבור ללפיד ולתמוך בכל מטרותיו להיות שותף לקיצוץ אכזרי בתקציבי הישיבות החרדיות לדאוג רק לאג'נדה שלך ומוסדותיה באגואיסטיות אופינות להיות שותף בקיצוץ קצבאות חסרי יכולת להיות חלק מכפיה על מערכת החינוך החרדית ולהתמם שכל מה שחרדים מדברים אתך זהו השויון בנטל אין לרמאות מעצורים, אין לנוכלים בושה.
10
חשוב לזכור ולהזכיר איך הכל התחיל
בנימין | 07-03-2014 11:14
כבר במהלך הקמת הממשלה לפני יותר משנה ראו גדולי ישראל בעיני קודשם כי זה מה שהולך להיות ( גם מר"ן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל הבין לאן זה הולך וכבר אמר מה שאמר) ומתוך אמונה באחדות המחנות הזמינו גדולי ישראל לפגישה גם את ראשי הישיבות ורבני הציונות הדתית לטכס עצה נגד המזימות שהם כבר ראו אז אבל היו רבנים מן הציונות הדתית (בודדים לא כולם אבל אחד מהם נחשב מזקני הרבנים וראש ישיבה) שראו בזה השפלה שגדולי ישראל מזמינים אותם וחשבו לתומם שהיה מן הראוי שגדולי ישראל יבוא אליהם בקיצור הגאווה שלהם גרמה לקרע וניתוק אמנם הרבנים האלה מדברים הרבה על אחדות אך האחדות מהם והלאה ואפילו בחצר הקרובה אליהם הפילוגים השנאה והמחלוקות שוכנים בדרך קבע וראוי לפרסם להודיע ולהזכיר מי התחיל בפילוג גם שהייתה לו הזדמנות להוביל אחדות תודה לסרוגים שנותנים להביע דעות כי באתר חדשות אחר של הציונות הדתית התגובה הזו מצונזרת בדרך קבע כדי שח"ו לא יעלה איזה שהוא פקפוק או תמיהה כל שהיא במהלכים של הבעלים של התחנה ודי לחכימא ברמיזא ואכמ"ל
11
תראו מי דורש לראשי ישיבות..
חהחה | 09-03-2014 23:13
חילוני עם כיפה שקורא לעצמו דתי. ואשתו הולכת עם מכנסיים... תתבייש לך מר בנט. תעוף מארץ ישראל. אתה לא שייך כאן!!!