אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יוגב: "יש עתיד מגייסים את החרדים להפגנות ולא לצה"ל"

ח"כ מוטי יוגב שישב בדיוני ועדת שקד סבור כי הסעיפים עליהם התעקש עופר שלח בועדת שקד מזיקים לצבא: "שמים את ערך השוויון לפני ערך בטחון המדינה"

יוגב: "יש עתיד מגייסים את החרדים להפגנות ולא לצה"ל"
  חוק שיפגע בבטחון ישראל. יוגב (פלאש90)

בבית היהודי ברכו על חוק השוויון בנטל שההצבעות עליו הסתיימו אתמול בועדת שקד. "החוק מיטיב עם כל קבוצות האוכלוסיה בכך שהוא מקטין את חוסר השוויון בנטל ומאפשר לאוכלוסיה החרדית הזדמנות להשתלבות בחברה הישראלית."

מי שלא מתרשם מקריאות השמחה הוא ח"כ מוטי יוגב, שישב בדיוני הועדה, כממלא מקום וסבור כי מדובר בחוק מסוכן, שמטרתו איננה כלל שוויון בנטל. לאורך כל הישיבות עמד יוגב מול חברי הכנסת עפר שלח ואלעזר שטרן שניסו לפגוע במסלול ההסדר ואף הגיע איתם לעימותים סוערים ולחילופי גידופים. בסופו של דבר מסלול ההסדר אושר והשינוי היחיד הוא הארכתו בחודש. אך שתי סוגיות מרכזיות, לדעתו של יוגב אושרו בחופזה בלי לתת עליהן את הדעת.

הסעיף הראשון הוא קיצור אורך שירות הבנים בארבעה חודשים משלוש שנים ל-32 חודשים. חבר הועדה מטעם 'יש עתיד' ח"כ עפר שלח התעקש על הסעיף כדי להקטין את חוסר השוויון בין חייל חרדי שמשרת 24 חודשים, הסעיף, אכן אושר ויכנס לתוקף החל ממחזור הגיוס של מרץ 2015, כשראשוני החיילים החרדים יתגייסו לצבא. יוגב טוען כי מדובר במהלך שיפגע בצה"ל, משום שצה"ל לא יוכל לוותר על מכסת הלוחמים בגדודים, ויצטרך להחתים את החיילים המיועדים לשחרור ל-4 חודשי קבע.

"מאיפה יאיר לפיד יביא לצה"ל את הכסף לחודשי הקבע האלה?!" שואל יוגב ומוסיף, "אם יש רזרבות מיותרות בתקציב המדינה, אז כדאי לתת אותם למשפחות העוני להם קיצצו באכזריות את הקצבאות". על פי יוגב "יש עתיד שמים את ערך השוויון בנטל לפני ערך בטחון המדינה".

הסוגיה הנוספת נגדה מתקומם יוגב היא סעיפי הסנקציות הפליליות והכלכליות שיוטלו על החרדים במקרה של אי עמידה ביעדי הגיוס. יוגב הגיש את הרביזיה על הסעיף, וביום הדיונים האחרון נדחתה הרביזיה והסעיף אושר סופית.

לדברי יוגב סעיפים אלה אינם ישימים וכל מטרתם היא שלפיד יביא אותם לבחוריו כהישג לקראת הבחירות הבאות. "יש עתיד יגייסו את החרדים רק להפגנות ולא לצבא" אומר יוגב בהתייחס לעצרת המיליון בתחילת השבוע.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו