אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב שטיינמן הורה להזמין לעצרת את הרבנים הדתיים; העסקנים התעלמו

"הרב שטיינמן ביקש ממזכיר מועצת גדולי התורה להתקשר לרבנים מהציונות הדתית שיבואו להשתתף בעצרת, ממזכירות מועצת גדולי התורה לא התקשרו עד עכשיו", יוסי בן עטר בחשיפה

הרב שטיינמן הורה להזמין לעצרת את הרבנים הדתיים; העסקנים התעלמו
  הוראתו להזמין את רבני הציונות הדתית לא קוימה. הרב שטיינמן (פלאש90)

"אני קורא לכל המאזינים מחר לבוא ולהשתתף בעצרת התפילה בירושלים. כי כשאנחנו באחדות התורה תמיד מנצחת. לא ייתכן שבמדינת ישראל יחשבו אפילו על עונש וסנקציות פליליות עבור לומדי התורה. בהוראת הרב שמואל אליהו וחלק גדול מרבני הציונות הדתית אני קורא לכל המאזינים מחר לבוא ולעשות קידוש ה' ביחד עם החרדים למען עולם התורה".

ככה סיימתי את תכנית הרדיו שלי במוצאי-השבת האחרונה המשודרת ברדיו 'גלי ישראל' וב'רדיו דרום'. התגובות לא איחרו לבוא, ומייד בסיום השידור אני מקבל טלפונים מאנשים בכירים בציונות הדתית שכעסו ואף איימו להפסיק להאזין לתכניות שלי ברדיו. בהתחלה הייתי מופתע. "האם חופש הביטוי אינו קיים? האם תורתנו הקדושה שייכת רק למגזר אחד?" שאלתי את אחד המתקשרים.

אותו דובר הוא מקורב מאוד לאחד מבכירי הרבנים בציונות הדתית והוא סיפר לי משהו מפתיע: "הרב שטיינמן ביקש ממזכיר מועצת גדולי התורה להתקשר לרבנים מהציונות הדתית שיבואו להשתתף בעצרת וגם לקחת חלק נרחב מהתפילה בבמה המרכזית. אבל ממזכירות מועצת גדולי התורה לא התקשרו עד לרגע זה להזמין אפילו רב אחד. הזמנו אוטובוסים לישיבות ההסדר שיגיעו לעצרת ואנחנו עדיין לא יודעים אם לבטל אותם. עדיין מקווים שעד מחר בבוקר (א') נקבל את שיחת הטלפון המיועדת".

הדובר היה נסער מאוד, ונשמע שהוא מתקשה להרגע. יצאתי לבדוק את הנושא והתקשרתי לידידיי מיכאל בן ארי וברוך מרזל (שהיו שותפים פעילים לארגון העצרת ביחד עם שלוש המועצות של חכמי וגדולי התורה) ושניהם אישרו לי את הפרטים.

אחר שגילתי את המידע הזה, הדבר היחיד שעוד משך אותי להמשיך ולתמוך בעצרת, זו רק תמיכתו של הרב שמואל אליהו שליט"א.

תמונה יחצ - יוסי בן עטר- צילום-אבי פלח

רציתי לעזוב את העצרת באותו רגע. בן עטר (אבי פלח)

מה יגיד הרב שטיינמן?

יום ראשון, השעה 15:15.

אני מגיע ומתחיל לסקר את העצרת עבור רדיו "גלי-ישראל", רואה את כל המשתתפים ובתוכם גם הרבה תלמידי ובוגרי ישיבות הסדר. ניגשתי לכמה מהם ושאלתי אותם מה באמת הביא אותם לתמוך ולהגיע לעצרת?. "באתי להתקומם על דבר שכל יהודי צריך להתקומם. על החוק הנוראי שאומר שלומדי תורה זה דבר פסול", כך אומר לי מנחם נוביק אבא ל 5 ילדים המשתתף בעצרת.

ניגשתי לעוד בחורים מישיבת הסדר ושאלתי אותם מדוע הם הגיעו לעצרת אחרי מה שכתבו על הרב חיים דרוקמן ב'יתד נאמן'. הם אפילו לא ידעו. הראיתי להם את הכתבה ובאותו רגע הם יצאו ועזבו את העצרת במחאה על ביזוי תלמידי חכמים.

הבנתי אותם. האמת, אם לא הייתי צריך לסקר את האירוע הייתי גם אני עוזב את העצרת באותו רגע.

מה שמטריד אותי עד עכשיו הוא אותם "חכמי חלם" מחצרו של הרב שטיינמן: לא יכולתם להרים טלפון לרבני הציונות הדתית כמו שביקש מרן ראש הישיבה שליט"א? איפה "ועשית ככל אשר יורוך"? איפה האחדות שהתפארתם בה?

לפני שאתם באים ומאשימים את הציבור הדתי-לאומי בחוסר שיתוף פעולה אולי תעשו בדק בית? מעניין איך יגיב מרן הרב שטיינמן שליט"א כשהוא ישמע שאותו "מזכיר" לא הזמין ולו רב ציוני אחד לעצרת.

==

יוסי בן-עטר הוא שדרן ברדיו "גלי-ישראל". הכתוב הינו מאמר דעה

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
וזה רק קצה הקרחון
יוסף המספר | 05-03-2014 16:44
כל הסכסוך הזה - זה תוצאה של השועלים המחבלים בכרמים הללו. כל ה"בית של גויים" של מרן - זה בגלל העסקנים הבזויים הללו שלחשו למרן על האוזן. חלאות.
2
מקווה שיש לך עו"ד טוב
האחד | 05-03-2014 16:52
אתה חוקר, שופט ומוציא להורג........ על סמך שמועה של שמועה של שמועה.........
3
בית המשפט כבר אמר את דברו בעניין מידע הידוע לשעתו
דוד | 05-03-2014 17:18
ועכשיו לעניין. אני בטוח שאף רב לא קורא בעיתונות דברים שעושים הבית היהודי אחא לוחשים לו על אוזנו ומסבירים לו מה היה לפי דעתם ולא לפי המציאות. את הרב עובדיה כבר לא נוכל לשאול ישירות ולדעת את דעתו האמיתית ולא של חצרו. אבל אני אשמח אם העסקנים וכל הסובבים יתנו לדתיים להגיע לדבר עם הרב שטיימן ואז נשמע כולנו מה האמת שלו ולא האמת של העסקנים.
4
מחאה
רק רב אחד התבטא בבירור | 05-03-2014 18:49
מכל רבני הציונות הדתית שהתפתלו בדבריהם. קם הרב דוד מנחם רב השכונה שלי וכתב באתר ווינט דברים ברורים נגד ההפגנה והשקר הגדול שבה. זכיתם לפחות לאיש אמת אחד.
5
מפתיע שעד היום לא הבנת שאין רבנים רק עסקנים.
| 05-03-2014 20:13
6
שקר דל"י שקוף
גולן רוב | 05-03-2014 20:41
גדול הדור הרב שטיינמן לא קרא ח"ו לאף רבאי דל"י להשתתף בעצרת של שומרי התורה והמצוות בארץ, יתר על כן הרב שטיינמן הוסיף ואמר כי רק על יהודים עם זכויות להשתתף בעצרת ולא אנטישמים דלי"ם עם מסכת צביעות מזוקנת.
7
עוד ילד כפות שנהיה לי הוגה דעות
יהודי | 06-03-2014 0:56
יוסי החמוד ממש ילד חכם כל הכבוד!
8
6 אם הרב באמת אמר למה לא שמענו אותו אומר?
דוד | 06-03-2014 1:12
אתה מבאי ביתו של הרב? או ששמעת מפי השמועה ששמעה מפי....? הנה עוד שועל קטן מאוד שמחבר הרבה בכרם ישראל.
9
שקר, אף אחד לא קרא לכם.
חיים | 06-03-2014 1:24
וזה גם לא משנה אם תבואו או לא. זה היה גיבושון לאלה הזומרים על יהדותם. מי שרוצה בא, ומי שלא רוצה שילך ללפיד ויהנה ממנו.
10
תגובה ל 3 חייבים להכנס !!!!!!!!!!
יוסי | 06-03-2014 5:29
אתה טוען שחבל שלא נותנים לרבנים הדתיים להכנס לרב שטימן אז אני יביא עובדות ! כאשר לפני הקמת הקואליציה ביקשו מרבני הציונות הדתית להכנס לרב לא היה מכבודם לעשות זאת וחלקם שלא מגיעים לקרסולו בתורה אמרו שהוא יבוא אלינו עכשיו אתם מתפעלים למה לא מכניסים את אותם רבנים ?????? הרב שטיימן יודע שכל מה שחשובלהם זה הם עצמם וממש לא התורה וכבודה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
11
ל 6
| 06-03-2014 7:44
אחי צא מהסרטים שלך דחוף!!!!!
12
ההיפך הוא הנכון, תפסיקו לפנטז
שלומי | 06-03-2014 9:18
איך יזמין לעצרת תפילה להנצל מגזירת הגיוס, את אלו שתומכים בפה מלא או בחצי פה בגיוס בחורי ישיבות, איך??
13
האם הרב אמר או לא
אריק | 06-03-2014 11:00
האם הרב שטיינמן אמר לא יודע אבל דבר אחד אני כן יודע שלא הייתה במה שישבו עליה רבנים וכל ישיבה עמדה ברחוב עם ראש הישיבה שלה
14
בשביל מה לטקבק
איזה קטע כולם מדברים על משהו שהם לא יודעים | 06-03-2014 11:49
לכל הטוקבקיסטים. האם משהו יודע אם הסיפור נכון או לא? אז למה לכתוב ספקולציות?
15
שאלה
יוסי | 08-03-2014 20:37
אני שואל את כל אלו שאמרו על הבית היהודי שלא שומע לרבנים האם אתם שומעים לרבנים ולכל מי שיגיד לי שהרב שטיינמן לא אמר את זה אז אני אענה לו אם היה אומר את זה סתם עיתונאי אז הייתי מאמין אבל אישרו את זה מיכאל בן ארי וברוך מרזל שלא חשודים על אהבת הבית היהודי
16
ל12 דווקא משום כך זה פועל לטובתם
| 09-03-2014 0:02
שגם המכירים בגודל ערכו של הצבא תומכים בהם כאן.לא?