אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ארגון רבני הקהילות מחרים; הרב שמואל אליהו ישתתף בעצרת

איגוד רבני הקהילות בנשיאות הרב שמואל אליהו הודיע על ביטול השתתפותו בהפגנת החרדים בשל ביזוי כבודו של הרב חיים דרוקמן, אולם הרב אליהו עצמו מסר כי הוא מתכוון להגיע

ארגון רבני הקהילות מחרים; הרב שמואל אליהו ישתתף בעצרת
  יגיע לעצרת התפילה. הרב שמואל אליהו (פלאש90)

איגוד רבני הקהילות בנשיאות הרב שמואל אליהו החליט לבטל השתתפותו בהפגנת החרדים הערב בירושלים. הארגון, המונה למעלה ממאה רבני קהילות בכל רחבי הארץ, היה מתוכנן להגיע עם רבניו וחברי קהילותיו להפגנה תחת הכותרת "כבוד לתורה וכבוד למדינה". אולם, כעת נוכח הפרסום הבוקר (א') בעיתון החרדי "יתד נאמן" אשר תקף את הרב חיים דרוקמן וביזה את כבודו כתלמיד חכם, החליטו בארגון להתנות השתתפותם בהתנצלות בפני הרב חיים דרוקמן.

 "לא נעבור לסדר היום כאשר מבזים תלמידי חכמים. ההתבטאות אינה מכבדת לא את אומריה ולא את נאמריה", אמר הרב עמיחי אליהו מנכ"ל האיגוד והבהיר כי "לא נשתתף בהפגנה החרדית עד אשר ביתד נאמן יתנצלו בפני הרב חיים דרוקמן על הדברים".

עוד הדגיש הרב עמיחי אליהו כי "כוונתינו הייתה להשתתף בעצרת במטרה לתבוע עלבונה של תורה, לא ייתכן שבשם כבוד תורה יבזו תלמידי חכמים. הרב דרוקמן שליט"א הוא מגדולי ישראל ממש, גם ביתד נאמן צריכים לכבד זאת. הפה שאסר לא יהפוך לפה שיתיר, כבודה של תורה זה קודם כל כבוד תלמידי חכמים".

עם זאת נשיא הארגון, רבה של צפת הרב שמואל אליהו, מסר לסרוגים כי הוא מתכוון להגיע לעצרת. ביום שישי האחרון פרסם הרב מאמר ארוך בו הוא מנמק את הסיבות להגעתו לעצרת התפילה.

בתוך כך עוד אחד מהרבנים החתומים על הקריאה להגיע להפגנה, הרב חגי לונדין, הודיע על ביטול השתתפותו בעצרת. בהודעה שמסר בצהריים נאמר: "חשבתי שהעצרת תפילה של החרדים תישא אופי אחר ותחבר בינינו לבינם."

"מסתבר שטעיתי. היו יותר מידי ביזיונות של תלמידי חכמים סביב העצרת הזו ולצערי נראה לי שבמקרה הזה המטרה הוחמצה. אני עדיין חושב שצריך ואפשר להסדיר את גיוס החרדים לא בדרך של כפייה אלא בתהליך פנימי שלהם ובוודאי שאנו יכולים לעבוד ביחד בהפצת תורה ויש עתיד (!) גדול לפנינו. אבל ברמה האישית אני לא יכול להשתתף בעצרת הפעם. חבל".

כפי שפורסם ב'סרוגים' הודיעו רוב ישיבות ההסדר על ביטול הגעתם להפגנת החרדים, ואמש ביטל יו"ר ארגון 'דרך אמונה' הרב ברוך אפרתי גם הוא את הגעתו לעצרת.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
את תבואו - אף אחד לא ביקש ממכם להגיע !
איש | 02-03-2014 14:37
איך אמר אליהו הנביא, אם ה' הוא האלוהים לכו אחריו, ואם הבעל הוא האלוהים לכו אחריו. אנו נלך אחר ה', ואתם תלכו אחרי הבעלים לפיד ובנט. באמת הם מתאימים לכם ואתם מתאימים להם. ולך אדון בנט, לך תרקוד טנגו עם אהוב לבך לפיד, רק תזכור כי מי שישן עם כלב, קם עם קרציות. וגם לרב דרוקמן, לך תהנה עם לפיד אוהב ישראל, אולי תשכנע אותו לאהוב גם אותך.
2
כל הכבוד לרב אליהו
סיגל | 02-03-2014 14:41
שעומד איתן בדעותיו ולא "מתקפל" ברגע האחרון כמו רבים מחבריו.
3
מה לנו הדתיים הלאומים לרב שמואל אליהו-טוב שחשף את השקפת
ירושלמי | 02-03-2014 14:55
4
למה אתם חושבים שמעניין מישהו אם הם יגיעו? לא ביקשו מהם!
אבי | 02-03-2014 15:16
תאמינו לי שגדולי ישראל לא מצפים ולא ציפו ממגזר שחלק מהמייצגים שלו בכנסת לא שומרים נגיעה וכל מיני איסורים אחרים חמורים ! כדוגמת בנט ועוד ... מה אתם חושבים שהמגזר החרדי מצפה ממגזר כזה את דעתו בעינני השקפה טהורה..? מה לסרוגים ולהשקפת החרדים שהיא השקפה ללא פשרות ... לא מצאו להם תורה חדשה ועשו אותה איך שנוח להם.. אלא יש שולחן ערוך אחד . יש מותר ויש אסור אין באמצע.. ! אז נו באמת... לא מעניין את החרדים והם גם לא ביקשו או ציפו ממכם שתבואו.. ועוד דבר אגלה לכם.. זה גם לא מעניין אותם..
5
האם לא מסתתרת מאוחרי ההודעה של הרב רצונו להיבחר לרב
שיודע לשאול | 02-03-2014 15:23
האם לא מסתתרת מאוחרי ההודעה של הרב שמואל אליהו רצונו להיבחר לרב הראשי של ירושלים? אז למה לו להרגיז את החרדים?
6
חבל שיתד צריך לפרסם מאמר היום בשביל שיכירו אותם...
ak | 02-03-2014 15:27
הרי כל יום יש מאמר יומי כמה הדתיים לאומיים הם דלי"ם, ועוד רבים על זה הדרך תוך ביזוי כל תורה שאינה מבית המדרש של החזון אי"ש. אז מה התחדש? שהבוקר הביאו להם יתד... רצוי מראש להסתכל ביתד כל פעם שנתקפים ברצון עז לחבק את החרדים הנרדפים, ולהבין קצת פורפורציות. לצערי, ולכאבי, אם החרדים היו מכבדים את המקומות שמחוצה להם, ושמנסים לכבד אותם, הם כבר היו מזמן במקום אחר. לצערי ולכאבי הם לא רוצים לעשות זאת!!
7
אי רבנות ירושלים
יסכה | 02-03-2014 15:38
התפקיד הנחשק ביותר,
8
הרב דרוקמן לא היה להתחנחן לתקשורת החילונית בדבריו על ה
אלי | 02-03-2014 16:06
הציבור החרדי ומה זה גרם אני שמעתי את שאמר וזה היה מקומם כל חרדי וזה לא מעניין אותי יתד נאמן או מישהו אחר זה לא היה צריך להאמר
9
אל תתרגשו ממה שכתוב ביתד מטונף. הם מורגלים בביזוי
חרדי אבא לחיילים | 02-03-2014 22:28
תלמידי חכמים. הרב דרוקמן שליט"א נמצא ב"חברה טובה" ביחד עם גדולי ישראל שבוזו ע"י העיתון המטונף הזה.
10
ציונות
| 03-03-2014 16:52
בזיון של רב בריח