ישיבות ההסדר הגדולות יגיעו להפגנת החרדים - סרוגים

ישיבות ההסדר הגדולות יגיעו להפגנת החרדים

ראשי ישיבות ההסדר שדרות וכרם ביבנה קוראים לתלמידיהם ובוגריהם להגיע להפגנת החרדים ולעמוד מתחת לגשר המיתרים. ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי עדיין מתלבט אם להשתתף

author-image
ישיבות ההסדר הגדולות יגיעו להפגנת החרדים
  ישיבות ההסדר יגיעו להפגנה (פלאש90)

ראשי ישיבות ההסדר הגדולות שדרות וכרם ביבנה יגיעו ביום ראשון להפגנת החרדים בירושלים.

ראש ישיבת שדרות הרב דוד פנדל וראש ישיבת כרם ביבנה הרב בן ציון אלגאזי, קראו לתלמידיהם ובוגריהם להשתתף בעצרת התפילה שתתקיים ביום ראשון בכניסה לעיר. בנוסף אליהם חתמו עוד עשרות מרבני הציונות הדתית על קריאה להשתתף בתפילה.

בין השאר חתמו על הקריאה: רב העיר רחובות הרב שמחה הכהן קוק,  רב העיר פ"ת הרב מיכה הלוי, רב השומרון הרב אליקים לבנון, רב העיר צפת הרב שמואל אליהו, ראש ישיבת הר המור הרב מרדכי שטרנברג, ראש ישיבת רמת גן הרב יהושע שפירא ועוד.

מחאה-page-001

קריאת רבנים בציונות הדתית להגיע להפגנה (סריקה)

בהודעה נפרדת נמסר כי בני הישיבות של המגזר הדתי נקראים להתקבץ מתחת לגשר המיתרים בסמוך למוסד הרב קוק.

מוטי יוגב מתלבט

בבית היהודי לא מסרו עמדה רשמית של הסיעה בקשר להפגנה, אך ח"כ מוטי יוגב, פרסם היום הודעה לפיה הוא עדיין מתלבט האם להגיע לעצרת או לא.

בטיעונים בעד הגעה לעצרת כתב יוגב, המשמש כחבר בועדה לשוויון בנטל: "דחיקתם של החרדים על ידי "יש עתיד", בצמצום דרסטי של קצבאות הילדים ותקציבי הישיבות, בהדרתם מהממשלה, במאמצי פגיעה בחקיקה אנטי דתית רחבה ובהתעקשות להביאם למצב בו תלמידי ישיבות יהיו בגדר עבריינים פליליים, תוך ניסוח חוק כפייתי הפוגע בעצם תכלית החוק לגיוסם של החרדים – אלו מקצת הסיבות מדוע כן להיות שותף עם החרדים ולהביע בכך מחאה על נסיונות חקיקה כפייתיים שאולי יגייסו את החרדים להפגנות אך לא לצבא.

ובטיעונים נגד: "ישנם כוחות שונים המנסים לשוות להפגנה אופי אנטי ציוני נגד המדינה וצה"ל. זו לא דרכנו. אנחנו אוהבים את עם ישראל, את תורת ישראל, את ארץ ישראל ואת מדינת ישראל. חשים שותפים לתהליך שיבת ציון וראשית צמיחת גאולתנו ורואים בגיוס לצה"ל זכות ומצוה."

לדבריו "קיימים עוד צדדים בעד ונגד, אחליט אם להשתתף ביום ראשון.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
יד אחת מצביע "הבית היהודי" -ויד אחת מפגינה נגד.
דוד | 28-02-2014 13:14
"בהסכם של "הבית היהודי" יש סעיף שיש להם זכות וטו בכל ענין בעל אופי דתי . הרי בידם לעשות וטו , בשביל מה צריך הם צריכים להפגין?
2
יוגב אל תתלבט אל תבוא לא רוצים לראות אותך
מאוכזבי הבית היהודי | 28-02-2014 13:39
3
זו הזדמנות לאחד כוחות של שומרי התורה והמצוות
חיים לוי | 28-02-2014 13:40
הקירבה של נו לחרדים גדולה לאין ערוך מהקירבה לאחינו החילוניים גם אם יש לנו וויכוחים אידיאולוגיים מרים עם אחינו החרדיים. אני א-ג-י-ע יחד עם ילדיי לעצרת ההמונים. נפגין אהבה לתורה
4
מוטי יוגב עדין לא קיבל את רשותו של בנט והוא עדיין לא
יוסי | 28-02-2014 15:01
יודע מה הוא יצביע בכנסת או ימנע בעצם הוא לא יודע למי הוא מחויב לקב"ה או לביבי מהזן הסרוג של חצי כיפה וחצי מחורר
5
קראו מאמרו של רהט במצב הרוח
| 01-03-2014 19:33
מה גם שהפגנה זו בעייתית,כאשר ישנם שלטים נגד מדינת ישראל-ואיך ר"י חשובים כמו ר"י הר המור אומרים ללכת?!
6
כדי שתבואו
מאיר - חרדי | 01-03-2014 22:11
כדי שתבואו לקבל שיעור על עמידה איתנה. אנחנו הולכים לשבור את הכלים במאבק הזה וכדי שתבואו ללמוד עמידה על עקרונות מהי. אם אצלכם היו מוכנים לשבור את הכלים ולהחזיר את כל פנקסי החוגר של כל חובש כיפה בצה"ל יתכן שגוש קטיף עוד היה קיים היום. אבל אתם העדפתם לחבק את השוטרים ואלו התוצאות. בכלל היה כדי שבתקופה הקרובה תלמדו מהחרדים איך לנהל מאבקים על עקרונות ותיישמו אותם בניסיונות הפינוי הקרובים שלא יבואו ח"ו. אם כי אני מוקף באנשים שהיו מאוד רוצים לראות היום את כל יהודה ושומרון על קונטיינרים וזו עוד אחת מהטעויות הפוליטיות של המנהיגים החדשים שבחרתם לעצמכם, מקווה באמת שלא תשלמו על כך את המחיר כי ביום פקודה יאיר לפיד ימכור גם את אמא שלו ובטח את האחים החורגים וכל שכן וקל וחומר את הבני דודים... בהצלחה
7
סליחה, ישיבות ההסדר הגדולות, האומנם?
אליעזר | 02-03-2014 0:00
איפה ישיבת הר עציון, מעלה אדומים, הכותל, אור עציון, ועוד רבים וטובים מהישיבות הותיקות ואף החדשות, יש בס"ה הסכמה של כמה ישיבות חלקם גדולות יותר וחלקם גדולות פחות, חשובות אבל לא להגזים.
8
מוזר. אני זוכר שב'הר המור' אסרו ללכת להפגנה נגד השמאל
| 02-03-2014 9:28
בזמן שברק היה בשלטון משום חשש בזיון ראש ממשלה שהוא כידוע כמלך. האם 'הר המור' שינתה את דעותיה או שאין חשש שהחרדים יבזו את ראש הממשלה?
9
ישיבות ?! פקולטות!!!!!!
לא תודה | 02-03-2014 10:50
ישיבות זה רק של חרדים.,! הראשון שישב בישיבה זה יעקב אבינו "זקן ויושב בישיבה" בלי צבא בלי בני עקיבא ובלי ערבוביה ואת הישיבות כמתכונתם הנוכחית יצר ר’ חיים מוולוז’ין וכך ניראת ישיבה בלי הסדר ובלי שטויות.......
10
בושה
לא צריך אתכם.אתם בושה לעם | 02-03-2014 11:04
לא צריכים אותכם!אתם עם הבית היהודי מזה שווה שתבואו להעיד נגדנו??? לכו לבנט ותורידו את הכיפה!! בושההה!!!
11
ליכוד או פירוד
שוקרון | 03-03-2014 22:57
פשוט כואב הלב שאין איחוד בדעה גם ככה יש הרבה מחלוקות בציבור שלנו ......אנחנו חובשי הכיפות הסרוגות היא הדרך המושלמת ולצערי הדעות והמחלוקות הורסות לנו את דור העתיד הילדים שלנו שגדלים בגנים בבתי ספר בישיבות.......רבנים תפסיקו לבלבל אותנו מספיק עים זה תיתלכדו כבר . בכאב ובתפילה לבורא עולם .
12
הרבי
נועם | 20-11-2020 17:01
הרבי מלובביץ' ישו מוחמד הנביא מואפק טריף סטטיק נאנסי עג'רם מוחמד עסאף שריף