אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הבד"צ הכריע: גפני אינו נושא באחריות על ההתנתקות

שתי משפחות מגורשים תבעו את ח"כ משה גפני לדין תורה על אחריותו להתנתקות בשל הצבעתו בעד תקציב המדינה של 2005. הבד"צ פסק היום כי מדובר בתביעת סרק ו"אין בהצבעה תקציבית עילת תביעת נזיקין"

הבד"צ הכריע: גפני אינו נושא באחריות על ההתנתקות
  הבד"צ קבע כי אינו אחראי להתנתקות. גפני (פלאש90)

שתי משפחות מגורשי גוף קטיף תבעו לדין תורה את ח"כ משה גפני בבתי דין שונים – לאור תמיכתו יחד עם חברי סיעת "יהדות התורה" בתקציב המדינה לשנת 200, בתואנה כי בעקבות תמיכתם בתקציב המדינה, יכולה הייתה הממשלה לפנות אותם מביתם.

ההתדיינות נמשכה לאורך חודשים ארוכים וכללה סירובים מצידו של גפני להתדיין בירושלים ובשבוע שעבר בית הדין של הרב ניסים קרליץ בבני ברק פסק כי מדובר בתביעת סרק, ודחה את התביעה על הסף.

בכתב ההחלטה שנתנו הדיינים שדנו בתיק, נכתב כך "הצדדים חתמו בבית הדין על שטר בוררין ולאחר שמיעת טענות הצדדים וקבלת השלמות בכתב משני הצדדים, בית הדין קובע כי התובעים אינם משלחיו של הרב גפני. משלחיו הם גדולי הדור באמצעות ציבור נאמניהם והמוסמכים היחידים לשפוט האם נהגו בנאמנות למשלחיהם הם גדולי הדור, ובהיעדרם, גדולי הדור שאחריהם".

פסק דין-page-001

גפני זכאי. פסק בית הדין של הבד"צ (סריקה)

עוד נכתב ע"י הדיינים בכתב ההחלטה כי "גם מכתבי הטענות שהגישו התובעים, בשום הצבעה לא תמך ח"כ הרב גפני בהתנתקות, לבד מן ההצבעה על חוק התקציב הכללי של המדינה שבין סעיפיו היה גם מימון ביצוע ההתנתקות. גם אילו התובעים היו משלחיו ואילו הייתה ההכרעה בנושא ברורה באופן חד משמעי, אין בהצבעה תקציבית עילת תביעת נזיקין בשל המעשים שנעשו ע"י אותו תקציב כמובן".

עוד קובע בית הדין כי "הטענות כי בידי הרב גפני היה להשפיע בעקיפין על הנושא, משוללות יסוד עובדתי והלכתי, ומסקנת בית הדין היא כי יש לדחות את התביעה על הסף, וכן יש לדחותה מבחינת גוף התביעה עובדתית והלכתית".

את שורת הסיכום מסכמים הדיינים החתומים על פסק הדין הם הגאון רבי יהודה סילמן שליט"א, הגאון רבי שריאל רוזנברג שליט"א והגאון רבי יעקב פרבשטיין שליט"א, חברי בית הדין של מרן הגר"נ קרליץ שליט"א, כי "ניתן לקבוע כי מדובר בתביעת סרק".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
290M
מפוקח | 27-02-2014 8:43