חתן פרס ישראל בתחום הספרות התורנית: הרב אהרן ליכטנשטיין

שר החינוך הודיע היום על זכייתו של ראש ישיבת הר עציון, הרב אהרון ליכטנשטיין בפרס ישראל בתחום הספרות התורנית "יצירתו מסתמכת על פני כל המרחב התורני"

חתן פרס ישראל בתחום הספרות התורנית: הרב אהרן ליכטנשטיין
  חתן פרס ישראל. הרב ליכטנשטיין (פלאש90)

שר החינוך, הרב שי פירון, הודיע היום (א') על זכייתו של חתן פרס ישראל  בתחום ספרות תורנית – יצירה – לרב ד"ר אהרן ליכטנשטיין וברך אותו.

בועדת הפרס בראשות פרופ' אליאב שוחטמן שימשו פרופ' יעקב בלידשטיין, גב' מלכה פיוטרקובסקי והרב משה רזיאל.

בנימוקי הועדה ציינו חבריו את יצירתו התורנית רבת האנפין המתאפיינת בעומקה, בהיקפה, בהגיונה המפותח, בחדות השכל ברגישות ומעוף. יצירתו של הרב ליכטנשטיין מסתמכת על פני כל המרחב התורני, מקרא ומשנה תלמוד והלכה מדרשי הלכה ומדרשי אגדה, ספרי הלכה ופסק ראשונים ואחרונים.

יש ביצירתו של הרב ליכטנשטיין שילוב מופלא של בקיאות בכל חדרי התורה, העמקה בדרך החשיבה העיונית התלמודית עם מחשבה מקורית ויצירתית תוך התאמתה לציבוריות הישראלית והתמודדות עם אתגרי הזמן והמקום.

הרב עומד בראש ישיבת "הר עציון" מרביץ תורה לרבים בארץ ובחו"ל והעמיד דורות של תלמידים ההולכים בדרכו למאות ולאלפים.

הרב ליכטנשטיין שחגג בקיץ האחרון את הגיעו לגבורות, שוחרר לאחרונה מאשפוז ממושך בעקבות ניתוח מורכב שעבר בעמוד השדרה. בבואו לבית המדרש התקבל בשירה ובריקודים על ידי תלמידיו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
אכן מגיע לרב ליכטנשטיין פרס ישראל ועוד מעבר לו!!!
יוסף | 23-02-2014 17:38
2
יום אבל על מדינת ישראל
אסון במדינת ישראל | 23-02-2014 22:54
לומדי תורה יושלכו לכלא בעוון לימוד תורה כך קבעו הבית היהודי
3
פרס ראוי, שיקולים פסולים
אלי | 24-02-2014 8:39
הרה"ג אהרון לכיטנשטיין בהחלט ראוי לפרס, הוא אחד הבקיאים והגדולים בדור בנושא סדר קדשים וטהרות. עם זאת קצת מתמיהה שדווקא הוא קיבל פרס לספרות תורנית. אני לא מכיר ספרים שהוא חיבר, יצאו ספרי שיעורים מעמיקים עם חידושים מפליאים שכתבו תלמידיו, גם את הספר הפופולרי מבקשי פניך כתב הרב סבתו. ברור שנטיותיו הפוליטיות סייעו לו. הרה"ג נחום רבינוביץ, לעומתו ראוי מזמן לקבל פרס ישראל לספרות תורנית, הוא כתב את הסדרה המופלאה יד פשוטה על הרמבם שמלאה בחידושי תורה מופלאים. כתב ספרי שו"ת וספרים נוספים. פרסם מאות מאמרים. משום מה הוא לא זוכה? בגלל דעותיו, אנשי ימין מודרים מן הפרס!
4
ל-3
| 24-02-2014 13:45
זה לא קשור לדעות פוליטיות, אם היית מתלמידיו של הרב והיית מכיר את גדולתו וחכמתו (למרות שגם זה, רוב תלמידיו לא מכירים בכלל אותו מרוב גדולתו), היית חושב אחרת. ואל דאגה, גם זמנו של הרב רבינוביץ' שליט"א יגיע.
5
ל-4
גדי | 24-02-2014 15:56
ללא קשר לכך שהרב ליכטנשטייין ראוי לפרס ישראל על מפעל החיים שלו יצירותיו והדרך שסלל. אי אפשר להתעלם מההסבר לשיקולי הפרס, שם כתוב בפירוש שהשיקולים לבחירתו, היותו סובלני (שמאלני?) והעובדה שהנחה את תלמידיו להתנגד לכל סוג של סירוב פקודה (בנוגע לשיתוף פעולה בעקירת ישובים) אלו שיקולים פסולים לא מקצועיים ולא רלוונטיים המסר למועמדים ברור, אם תיישרו קו עם האג'נדה הרצוייה תתוגמלו.
6
הצבא חשש מסרוב המוני לבצע את גרוש קטיף,ורצה להימנע
מיכאל שטיין | 24-02-2014 20:47
שרון רצה להוציא לפועל את התוכנית השטנית לגרש את היהודים מגוש קטיף וצפון שומרון כדי שימשיך להלך חופשי מחוץ לכלא. בצבא היה חשש כבד ייהיו הרבה חיילים בעלי רמה מוסרית גבוהה שיסרבו לבצע את הפשע . הרב ליכטנשטיין יחד עם ה"רבנים" גלעד, שי פרון, אמנון בזק, שרלו , בן-נון , עמיטל, ריסקין ועוד כאלה פרסמו גלוי דעת "יום פקודה" שלמעשה אומר לצה"ל שאין מה לחשוש , וקדימה לגרש ... זה לא מפעל חיים. זה מפעל מוות ![
7
נו שוין
עוד מישהו רוצה להתלהב? | 24-02-2014 22:31
הרב ליכטנשטיין אמנם רב חשוב אבל יש עוד עשרות כמוהו בעלי השפעה וספרים נפוצים פי כמה. אם נהיה כנים, ישיבת הגוש די מתמחה באנשי תקשורת שבמהלך השנים עושים יחצנות תת-הכרתית לראשיה על מנת למצב את הזרם הליברלי כבעל סמכות תורנית (ראה הביגורפיה התמוהה על הרב עמיטל וכדומה). הרב ליכטנשטיין כידוע תמך בהסכם אוסלו ובהתנתקות באותה נחרצות והחלטיות שמאפיינת אותו ובינתיים לא שמענו ממנו את המילה ´טעיתי´. ברור שבאג´נדה הקיימת היום במשרד החינוך של פירון ינסו למנף אותו, אבל שום דבר לא ישנה את המציאות - ישיבת הגוש היא ישיבה מפרפרת והקו הרוחני שהרב ליכטנשטיין ניסה להוביל (מודרן אורתודוכס) קיימת בעיקר בעולם הוירטולאי של התקשורת הלייטית שמקיפה כמה מאות אנשים ותו לא. הציבור הדתי לאומי על זרועותיו השונות ובטח ובטח הציבור החילוני והחרדי לא נמצאים שם בכלל. אבל אדרבה, שיקבל פרס. למה לא? מזל טוב
8
יותר משנתינת פרס ישראל לרב ליכטנשטיין נותנת לו יוקרה
| 26-02-2014 21:31
היא נותנת יוקרה לפרס ישראל!!!