אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אושרה הצעת שר הפנים: למנוע העלאת ארנונה רטרואקטיבית

הצעת החוק שיזם שר הפנים גדעון סער אשר מבטלת הפרקטיקה של העלאת רטרואקטיבית של ארנונה. מטרת החוק החדש היא למנוע את המצב של קביעה רטרואקטיבית של ארנונה, כפי שהיה עד כה, היוצרת חוסר וודאות בתכנון הוצאות של משקי בית ועסקים

אושרה הצעת שר הפנים: למנוע העלאת ארנונה רטרואקטיבית
  שר הפנים, גדעון סער (כנס ירושלים)

הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) פה אחד את הצעת החוק שיזם שר הפנים גדעון סער אשר מבטלת הפרקטיקה של העלאת רטרואקטיבית של ארנונה.

על פי החוק המוצע יחויבו הרשויות המקומיות להקדים את בקשתם לשינוי בתעריפי הארנונה עד ה-1 ביולי של השנה הקודמת לשנת התקציב, ומשרדי הפנים והאוצר ישיבו לבקשה עד אמצע חודש דצמבר של אותה השנה.

מטרת החוק החדש היא למנוע את המצב של קביעה רטרואקטיבית של ארנונה, כפי שהיה עד כה, היוצרת חוסר וודאות בתכנון הוצאות של משקי בית ועסקים.

על פי המצב כיום, החלטת מועצת הרשות על שינוי הארנונה מתקבלת עד 1 בדצמבר של השנה הקודמת לשנת הארנונה, אך בקשה זו מוגשת למשרדי הפנים והאוצר רק בסוף פברואר של השנה אליה מתייחס השינוי. מכיוון שתהליך הבחינה והאישור של הבקשות לאישור חריג בשינוי ארנונה הוא ארוך ומורכב, קרה לא אחת כי האישורים ניתנו רק בסוף השנה אליה התייחסה הבקשה לשינוי, והאזרחים ובעלי העסקים ברשות צריכים לשלם את העלאה רטרואקטיבית מתחילת השנה.

בנוסף, קובע תיקון החקיקה כי הרשות המקומית תפרסם באתר האינטרנט שלה את עיקרי הצעתה לשינוי בארנונה. זאת, על מנת להגביר את השקיפות מול התושבים והעסקים בשטחה.

עתה תובא הצעת החוק לאישור הכנסת במאמץ להשלימה בהקדם.

שר הפנים גדעון סער אמר עוד בישיבה כי בכוונתו להקשיח את הקווים המנחים לרשויות המקומיות לשנת 2015 בבקשות חריגות להעלאה בארנונה. זאת, כחלק מתפיסה לפיה יש להקל בנטל המס המושת על אזרחי המדינה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו