אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מזכ"ל אריאל: שמירה על הסביבה היא "ערך דתי, יהודי וציוני"

תנועת הנוער "אריאל" פתחה בפרויקט שנתי שנועד לקדם את המגמה הירוקה. במסגרת הפרויקט, במספר סניפי התנועה הצטיידו בפחי אשפה למחזור בקבוקים, קרטונים וניירות. הסניפים המובילים יזכו בתואר 'סניף ירוק'

מזכ"ל אריאל: שמירה על הסביבה היא "ערך דתי, יהודי וציוני"
  בקרוב בסניפי אריאל. פחי מיחזור (ויקימדיה)

תנועת הנוער "אריאל" פתחה בפרויקט שנתי שנועד לקדם את המגמה הירוקה. במסגרת הפרויקט, במספר סניפי התנועה הצטיידו בפחי אשפה למחזור בקבוקים, קרטונים וניירות, גובש תקנון ירוק עבור הסניף עם נהלי אכיפה שונים, והחל איסוף סדינים שאינם בשימוש עבור תיחום מקום הלינה במחנה הקיץ, במקום קניית סדינים חדשים.

בנוסף לכך, בסניפים – בשדרות, צפת, מצפה רמון וקרית שמואל – הוחלט על שימת דגש על פעולות המעבירות את נושא החשיבות בשמירה על סביבה נקייה ומטופחת לרווחת התושבים ולשימור הטבע. כמו כן התקיימו מבצעים לעידוד מחזור, ובהם אספו חניכים חומרים ויצרו מהם יצירות אמנות שונות שבהמשך יכנסו לתחרות פרסים. חולקו "צ'ופרים" ומתנות למדריכים ומדריכות, אשר עשויים מחומרים ממוחזרים בלבד.

סניף מצפה רמון אף יזם פעילות חוץ-סניפית אשר במסגרתה סיירו חניכים בכל רחבי העיר ובטיילת הצופה אל המכתש, ואספו אשפה אל תוך שקיות זבל אקולוגיות. החניכים סיפרו, כי במהלך הפעילות הם עניינו עוברים ושבים בנושא חשיבות השמירה על ניקיון כדור הארץ.

בתנועה מודים למועצת תנועת הנוער (מת"ן) בשיתוף המשרד לאיכות הסביבה על הסיוע בקידום הפרויקט ומקווים כי סניפים נוספים יצטרפו למהלך ויהפכו לסניפים ירוקים. לשם כך, פעילי "אריאל" מכינים כבר 'סל הפתעות' עבור החניכים שיעמדו בקריטריונים לקבלת תעודת "סניף ירוק".

מזכ"ל התנועה יוסי ורדי מסר כי שמירה על הסביבה היא "ערך דתי, יהודי וציוני".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
שכל יהודי שיושב ועוסק בתורת השם יתברך
| 23-02-2014 21:22
יסוד היסודות וחכמת החכמות לדעת: שכל יהודי שיושב ועוסק בתורה, כל רגע שהוא לומד הוא עושה על ידי לימודו הרבה יותר ממה שכל הצבאות בעולם ביחד לא מסוגלים לעשות לעולם ועד. כשמשה רבנו קיבל את התורה בהר סיני מהקב"ה, קיבל את תורה שבכתב ותורה שבעל פה, בתורה שבעל פה נאמר, שיהודי שעוסק בתורה, שתורתו אומנותו, הוא פטור ממיסים ומכל עבודות העם, כגון ללכת לצבא בימנו, לכן אם יש לחרדים מספר קטן של תלמידי ישיבה לא כ"כ מוצלחים, זה לא אומר שכל בחורי הישיבה הם כאלו, ושצריך לסגור את הישיבות ולגייס את בחורי הישיבה לצבא השמד הציוני העמליקים, בגלל כמה תלמידים לא כ"כ טובים אי אפשר להכליל את כולם, ועוד גם לחרדים מותר מידי פעם לצאת מהישיבה ואו מבתיהם, ולהלך מפעם לפעם ברחובה של עיר, כמובן רק במקומות שיש הצניעות הנכונה, בדיוק מה אתם הרשעים ההטלריסתים רוצים מהם, שכל היום הם יהיו סגורים בתוך ארבעה קירות? למה? אין שום סיבה לכך. התורה היא חיינו. עם ישראל חייבים שיהיה בהם תלמידי חכמים אמיתים. וזה יותר חשוב מהצה"ל בא"י, בגלל מיעוט דמיעוטא של בחורים לא כ"כ מוצלחים אין צורך להעניש את כל בחורי הישיבה. עם ישראל חייבים חיילים רוחניים וזה מספיק להגנת ארץ ישראל. הלוואי וכל עם ישראל ישבו ויעסקו בתורה יומם ולילה ואז יבוא המשיח מיד. עם ישראל, חייבים שיהיו בהם תלמידי חכמים. חלק גדול מאלו הרוצים לגייס את תלמידי הישיבות היקרים, עושים זאת מתוך שנאה עמליקי והמן שיש להם לאנשים השומרים תורה ומצוות, הם לא מזרע ישראל, הם אינם יכולים לראות בני אדם ששומרים תורה ומצוות ומצליחים בחיים של אושר ועושר, בית המקדש השני חרב בשל שנאת חינם כידוע לכם, עם ישראל, היום גם חייבים שיהיו בהם הרבה תלמידי חכמים. תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם. האמירות של שונאי ישראל, באים מתוך שנאה, שנאה משום שהם לא מזרע ישראל, הם גילגולים מרשעים גדולים מדור המבול ומדור הפלגה וכו', כופרים גמורים בשם ובתורתו, אין להם שום שמץ של נשמת ישראל, גילגולים של גוים גמורים, גילגולים מאותו איש ימ"ש, ומתוך ליצור עוד שנאה והרס בעם ישראל, לגרום למלחמת אחים, ולא מתוך רצון להוכיח. משה רבנו גאל אותנו מפרעה, מי יגאל אותנו מהממשלה הארורה הזו? רק הלומדי תורה!!! יש דין ויש דיין, העולם אינו הפקר כפי שאתם חושבים, אלקים משמים משקיף על כולם, הוא אוהב את לומדי התורה, אין להקב"ה בעולמו אלא ארבע אמות של הלכה. ואתם מנסים לקעקע את אהבתו של הקב"ה. אין לכם אלא להכלם ולהתבייש ולחזור בתשובה. ואם לא מידת הדין תפגע בקרוב בכל מי שאחראי לזה. בשביל כל השטויות שהם רוצים המדינה שופכת ים של כסף לאשפה, אבל להוריד את יוקר המחיה? מה פתאום. תאכלו את הלב, אלו שנמצאים בממשלה, יש להם הכל, הם לא מרגישים חוסר כל שהוא, שהאזרחים יעבדו, אבל לקבל משהו בחזרה מהמדינה, חחחחחחח, אתם רק תעבדו ורק תעבדו, אתם עבדים בלבד, ולא תקבלו כלום בתמורה מהמדינה. הממשלה ושריה חושבים שיחיו על חשבונכם עם התנאים הכי טובים שיכולים להיות. אבל תראו בסוף שהקב"ה מצילינו מידם.......