אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יש דין: שילמו לפרקליט השמאל ב-50,000 מטבעות של 10 אג'

ועד מתיישבי השומרון הגיש ערער כנגד עקירת מטע זיתים בגבעת הרוא"ה. בית המשפט הטיל על המערערים הוצאות משפט בסך 5,000 שקל. השבוע הגיעו פעילי הוועד למשרדו של עו"ד ספרד, שהגיש את העתירה, עם מלוא הסכום בעשרות אגורות

יש דין: שילמו לפרקליט השמאל ב-50,000 מטבעות של 10 אג'
  סופרים את המטבעות (ועד מתיישבי השומרון)

שמונה נערים מהשומרון הגיעו השבוע למשרדו של עו"ד מיכאל ספרד, פרקליט ארגוני השמאל הקיצוני, עם שמונה דליים מלאים בעשרות אגורות. הנערים, פעילים בוועד מתיישבי השומרון, העבירו לעו"ד ספרד את התשלום שהטיל עליהם בג"צ בגין הוצאות משפט. "עו"ד ספרד מייצג את שונאי ישראל וככזה ראינו לנכון להעביר לו את התשלום בעשרות אגורות כדי שלפחות יתאמץ לממש את הכסף", מסביר שגיא קייזלר, מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון.

הכל התחיל כשעו"ד ספרד עתר לבג"צ, יחד עם פלסטינאי הטוען לבעלות על החלקה עליה ניטעו עצי הזית. עו"ד ספרד ביקש מבית המשפט להטיל על המינהל האזרחי לממש את הצו שימוש מפריע, לעקור את עצי הזית ולסלק מהחלקה את יונתן רוטשילד – החקלאי שנטע את המטע.

כשנודע לעו"ד דורון ניר צבי, המייצג את ועד מתיישבי השומרון, על העתירה, ועל כך שעו"ד ספרד לא טרח ליידע את החקלאי כי הוא עותר כנגדו לבית המשפט, ביקש עו"ד ניר צבי להצטרף כצד לעתירה.

בעקבות פניית הוועד הפנה בג"צ את עו"ד ניר צבי לועדת הערר, ששם, לטענת השופטים, יוכלו לדון במהות העתירה ולוודא מי בעל הקרקע. כשהבינו בוועד מתיישבי השומרון שאין סיכוי לעתירה הם משכו אותה. אך למרות משיכת העתירה הטיל בית המשפט על החקלאי הוצאות משפט של 5,000 שקל.

"החלטנו להירתם לעזרת החלקאי ולשלם לעו"ד ספרד את הוצאות המשפט שהטיל עלינו בג"צ", מסביר קייזלר. עם זאת, בוועד החליטו כי לא יעבירו את התשלום לפרקליט של השמאל הקיצוני באמצעות העברה בנקאית או המחאה וביקשו מבנק ישראל לפדות 5,000 שקל בעשרות אגורות.

"לאחר כמה שבועות של המתנה ניגשנו לבנק ישראל ומשכנו 5,000 שקל בעשרות אגורות. 50 אלף מטבעות", מוסיף קייזלר ומציין שמדובר בעשרות קילו גרמים. "שישה נערים סחבו את המטבעות השבוע בדליים למשרדו של עו"ד ספרד". במשרדו של עו"ד ספרד הופתעו מהתשלום וביקשו ארכה של כמה ימים בכדי לספור את הכסף לפני שהם מנפיקים חשבונית.

"אנחנו מכבדים את בית המשפט ולכן שילמנו את מה שהטילו עלינו בזמן", מדגיש קייזלר, "יחד עם זאת חשוב לנו להבהיר לעו"ד ספרד כי מלחמתו בהתיישבות לא תצלח ואנו נפעל בכל דרך חוקית להצר את צעדיו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
תגובה ילדותית .חסמבה חסמבה חסמבה
אריאל | 18-02-2014 19:56
2
שמוק עכשיו
שלום עכשיו | 18-02-2014 20:05
בוגד עכשיו
3
ילדותי?
מרים | 19-02-2014 9:40
1. הם ילדים אז המושג ילדותי מיותר. 2. לכבד החלטת בית משפט ולמלא אותה במחאה סימלית זה דווקא ביטוי לבגרות! תגובה ילדותית זה לבטא התנגדות בלשבור ביצים על הדלת או שטויות מהסוג הזה. 3. כל הכבוד, אהבתי!!!
4
למה הבינו בוועד מתיישבי השומרון שאין סיכוי לעתירה ?
ע | 24-02-2014 22:18
למה הבינו בוועד מתיישבי השומרון שאין סיכוי לעתירה ?