אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בגלל הכסף מהנוצרים: מינה פנטון התפטרה מ'אמונה'

חברת מועצת עירית ירושלים לשעבר ויו"ר סניף 'אמונה' בבירה מינה פנטון, הודיעה על התפטרותה מהתנועה בגלל הקשרים של 'אמונה' עם הקרן לידידות: " זהו ביס קטן מנתח חזיר"

בגלל הכסף מהנוצרים: מינה פנטון התפטרה מ'אמונה'
  אין אמונה ב'אמונה'. פנטון

בעקבות הפרסום ב'סרוגים' בשבוע שעבר על כך שתנועת האשה הדתית 'אמונה' קיבלה מילוני שקלים מהקרן לידידות, הודיעה יו"ר סניף אמונה בירושלים לשעבר מינה פנטון על התפטרותה מהתנועה.

פנטון פעלה ב'אמונה' במשך למעלה מ-30 שנה בהם שימשה כיו"ר סניף 'אמונה' בירושלים, חברת הנהלה ארצית של התנועה, ובין השאר כיהנה כחברת מועצת העיר ירושלים מטעם המפד"ל במשך למעלה מעשור, במקום המשורין לנציגת 'אמונה'. במכתב ששגרה פנטון ליו"ר התנועה, ליאורה מינקה, ולחברות ההנהלה הארצית, והגיע לידי 'סרוגים' וכותרתו: "אין אמונה ב'אמונה' – מכתב התפטרות" היא תוקפת בחריפות את ההחלטה לקבל את הכסף מהקרן לידידות. על פי הפרסום בסרוגים, קיבלה התנועה תרומה בסך 5 מיליון שקל מהקרן בנשיאות הרב יחיאל אקשטיין. 4 מיליון שקלים יועדו לשיפוץ "בית ידידות" חדש בכפר הילדים "נווה מיכאל" בפרדס חנה המשתייך לרשת ומיליון שקלים נוספים יועדו למרכז חירום לבנות הכפר.

"אמונה כרתה ברית דמים, תרתי משמע עם קרן נוצרית. IFCJ "קרן האחווה הבינלאומית לנוצרים ויהודים" השם בארץ קוצר "הקרן לידידות" מבלי להזכיר את הנוצרים האוונגליסטים. כאישה יהודיה, דתית לאומית המאמינה בתורה ובהלכה ובמחויבות שלנו לתורה ולהלכה, וכמי שנלחמת על שמירת הערכים היהודיים והזהות היהודית מכל חדירה נוצרית בכל דרך שהיא- לא אוכל להמשיך להיות חברה בארגון נשים הפוגע בעיקר עיקרי אמונתנו היהודית, בחיבור לעובדי עבודה זרה, בשותפות עמהם ובהעצמתם עלינו. אני מבטלת את חברותי באמונה ומתפטרת מתפקידי. אני רואה בשותפות הזו עם הנוצרים בגידה לאומית ובוודאי דתית."

ביס קטן מנתח חזיר

לדבריה חברי הנהלה ובעלי תפקידים בכירים בקרן לידידות הם נוצרים אוונגליסטים, אנשי כמורה והכספים מגיעים מכמרים, מכנסיות ומנוצרים אוונגליסטים. "התרומות הן מתוך צוו דתי אמוני נוצרי "לעשות טוב לתת תקווה לישראל", ליהודים המסכנים בה. "התקווה לישראל" היא האמונה בישו. זאת אמונת הנוצרים האוונגליסטים." כותבת פנטון ומצטטת מתוך ספרו של נשיא הקרן הרב יחיאל אקשטיין שכתב: "בכמה היבטים זה בדיוק מה שנהייתי, יהודי למען ישו".

פנטון מוסיפה כי רוב רבני בציונות הדתית ומחוצה לה פסקו כי אסור לקבל כסף מהקרן והוסיפה כי "יו"ר 'אמונה' ליאורה מינקה, קבלה מכתבים אישיים משני רבנים בכירים להימנע מקבלת כספים מהקרן הנוצרית הקרן לידידות, הרב אברהם שפירא זצ"ל והרב צפניה דרורי שליט"א, שאף פרסם במשך השנים כתבות בנושא, הסביר והתריע. אך יו"ר אמונה בחרה להתעלם מגדולי רבני הדור, רבני הציונות הדתית. בקבלת הכספים מהנוצרים, נשות 'אמונה' יוצאות נגד גדולי הפוסקים."

"לא משנה בקיומם של מפעלים מפוארים, הדבר משול לבנין מפואר שפגעו ביסודותיו.כמו כן, לא משנה שמדובר בסכום קטן (4 מיליון שקל) מתקציב אמונה, זהו ביס קטן מנתח חזיר." כותבת פנטון ומסמיימת את המכתב במילים: "אנו הנשים הדתיות לאומיות במדינת היהודים, מדינת ישראל, לא נרצה להיות מזוהות עם מעצימי עובדי העבודה זרה במולדתנו ומטשטשי הזהות היהודית."

מתנועת 'אמונה' נמסר בתגובה: "אנו מביעים הסתייגות מחלק ניכר מהניסוחים המופעים במכתב, אשר יש בהם פגיעה ביו"ר "אמונה" ובחברות ההנהלה הארצית. "אמונה" קיימה מספר דיונים בהנהלה הארצית בסוגיית קבלת תרומות מקרן הידידות. בדיונים השתתפו גם המתנגדים לקשר עם הקרן, ובכללם גם הגב' פנטון. ההחלטה התקבלה באופן דמוקרטי ולאחר דיונים מעמיקים. "אמונה" היא תנועה חברתית שמתנהלת באורח דמוקרטי ומשתף, תנועה שמצליחה ב"ה, לשנות את החיים של אלפי ילדים שבסיכון ולהוציאם ממעגל המצוקה, והופכת אותם לאזרחים נורמטיביים וחיוניים בישראל. צר לנו על אופי דבריה של הגב' פנטון, אנו מודים לה על תרומתה רבת השנים לתנועה ומאחלים לה המשך עשייה מתוך בריאות ושמחה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
מינה כל הכבווווווווד!!!
ישראל | 13-02-2014 10:30
2
מורתי היקרה אני מצדיע לך
ילד משנות ה-70 | 13-02-2014 10:43
היתה לי הזכות ללמוד אצלך בבית הספר "דוגמא ע"ש הרב עוזיאל לבנים" בירושלים. למדנו איתך גאוגרפיה ולא הסטוריה אזרחות או מוסר. חבל. אבל השלמת את החסר. גאה בך מורתי.
3
מה לגבי העזרה הצבאית האמריקאית גם זה פסול?
חי | 13-02-2014 10:59
מדינת ישראל מקבלת עזרה צבאית בשווי מיליארדי דולרים מזה שנים רבות ממשלות ארה"ב, גם זה פסול? תגידו לי, לא זה שונה...במה שונה? אם ארה"ב עוזרת לישראל זה בגלל אותה תפיסת עולם של הקרן לידידות, מתוך אמונה דתית שצריך לעזור לעם היהודי. דעת הקהל האמריקנית אוהדת לישראל כי היא בחלקה הגדול נוצרית אוונגלית. די לצביעות, אם לא מפריע לכם שכיפת ברזל ו"חץ" ממונות מכספי נוצרים מדוע כפר נוער כן? די לצביעות.
4
תודה על אנשים שהכסף לא מעוור ומסמא אותם.
כל הכבוד. | 13-02-2014 11:51
(למס' 3 המשל שלך לא דומה כלל למשל. תחשוב שנית).
5
כל הכבוד !
משה | 13-02-2014 16:35
חזק וברוך כיף לקורא כתבה כזאת, חבל ש'אמונה' מתנהלת ככה, בושה לציונות הדתית.
6
כל הכבוד!
| 14-02-2014 14:16
יישר כוחה של אשת אמונה אמיתית שיודעת חומרת הפגיעה מכמה בחינות בלקיחת כסף מהנוצרים.זו חרפה.
7
לזכותנו!
הלל ויס | 14-02-2014 14:48
בזכות המעשה הנאצל של מינה פנטון יעמוד לעם ישראל קידוש השם בקהילות שו"מ אותו אנו מזכירים בכל שבת לפני הספר וכל מי שבחר לעלות על המוקד בספרד ובפורטוגל ולא כרע לבעל ולא עבד לעגל הזהב ויפדה עם ישראל מכל צרותיו.
8
אמונה זה גוף פמיניסטי כוחני דתילייט
עינת | 15-02-2014 20:42
וככזה אין לצפות מימנו ללכת בעקבות רבנים והלכה כי הלכה ורבנים ...ופמיניזים דתילייט זה כמו יהדות מול רפורמים
9
נו די כבר באמת
שמואל | 16-02-2014 0:42
מספיק כבר עם הצביעות. מזל שיש תנועה אחראית שרואה את טובת הילדים מול עיניה ולא רק הצהרות חסרות בסיס. כמי שהכיר דרך בת שרות לאומי את ההצלה של ילדים בבית ילדים של אמונה, אני מצדיע לכל מה שתורם להצלתם. אגב מידע אישי רבים מישובי הציונות הדתית נעזרים בקרן הידידות. מספיק עם הצביעות הזו
10
כספי קרן ידידות -כספי נוצרים
מרסל עדן | 16-02-2014 16:36
ישר כח יקירה...יהודייה גאה... בשם השם עשית ותצליחי..".הוא זן ומפרנס לכל..."ואין לנו לסמוך רק על אבינו שבשמים....אנו כיהודים לא צרכים להם "לא מעוקצם ולא מדובשם... איך שכחנו את השואה....אין אמונה ...לא אכנע..אשריך
11
גב' פנטון ממלאת את ליבנו גאווה על החוסן והעמידה הגאה!
בעל המאה הוא בעל הדעה! | 16-02-2014 17:35
זכורני כי נוצרים רצו לתרום כסף לתושבי גוש קטיף לפני הפינוי; הרב טוויל סרב מתוך עמידה נחושה וגאה. אין מה לעשות: מי שמממן מצפה שתקבל את דעותיו. וכפי שאנו רואים, גם תתקפל מארץ ישראל (סמנכ"ל הקרן החדשה: "אם מדינת ישראל תעלם - זה לא יהיה אסון גדול לאנושות" הקרן החדשה לישראל, הקרן לידידות, ה-CFR (בו יש 4700 חברים ביניהם אחד...ג'ון קרי) האילומינטי, הבונים החופשיים בתחפושות שונות וגופים שונים הנתמכים ע"י נוצרים אוונגליסטים ואחרים (מארה"ב ומאירופה) שתקומת מדינת ישראל מהווה סטירה וסתירה לתפיסתם שהנצרות היא הברית החדשה שה' כרת עם הנוצרים אחרי הגלות של היהודים ופתאום העם הזה קם מהאפר? גאווה שיש אישה כמו מינה פנטון!
12
מינה - אנחנו גאים בך! אשרי העם שככה לו
ת"ר | 24-04-2014 11:17
שיש לו נשים כאלה
13
ברוך שפטרנו מחולת הנפש הזו
אסתר | 13-06-2014 2:23
אנו נשות אמונה אומרות בפה מלא: "ברוך שפטרנו מהטרחנית חולת נפש הזו שפיה נוטף שנאה כלפי כל מי שאינו בן ברית ומעוררת שנאה כלפי העם היהודי". האובססיביות שלה כלפי הרב אקשטיין שליט"א גרמה נזק עצום לעם ישראל ולמדינת ישראל והסיתה רבנים חסרי ידע בתחום לתמוך בה. אני קורא גם לכל הגופים שקשורים אליה להבין עם מי יש להם עסק. מדובר באישה אובססיבית לדבר אחד - שנאה כלפי כל מגע עם מי שאינו יהודי והיא שופכת את התינוק עם המים. הקץ לקשר עם הרעה החולה הזו.