אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט: יימשך סבסוד מעונות היום לעקורי ההתנתקות

8 שנים אחרי עקירת תושבי גוש קטיף וצפון השומרון, שר הכלכלה, בנט, קבע כי עקורי ההתנתקות ימשיכו ליהנות מסבסוד מעונות היום והמשפחתונים. הצעת מחליטים הועברה לוועדת השרים העוסקת במפוני ההתנתקות. בנט: "הטיפול הכושל במגורשים צריך להדליק נורה אדומה בפני גירוש אחר"

בנט: יימשך סבסוד מעונות היום לעקורי ההתנתקות
  לא מזניח את המגורשים. שר הכלכלה, נפתלי בנט (צילום: פלאש 90)

יו"ר הבית היהודי, שר הכלכלה נפתלי בנט, יזם החלטת ממשלה שתאפשר להמשיך את הסבסוד למעונות היום והמשפחתונים בדרגה 4 לעקורי גוש קטיף וצפון השומרון, בעלות של שני מיליון שקלים. על פי הצעת המחליטים שמשרדו מגיש השבוע לוועדת השרים העוסקת במפוני ההתנתקות, הסבסוד יהיה לשנת הלימודים הנוכחית, גם רטרואקטיבי מזמן כניסת הילד למעון, ולשנת הלימודים הבאה (תשע"ה) או עד תום שנה בה למעלה מחצי מאותה קהילה יעברו לבתי הקבע, או לפחות יקבלו טופס 4 המאשר להם להתגורר בביתם.

יש לציין כי הסיוע יינתן לאמהות העומדות בתנאים הנדרשים במבחני התמיכה: אמהות העובדות 20 שעות שבועיות ומעלה או עוסקות בעבודת מחקר, אמהות בשנת שבתון אם עבדו לפני כן בהיקף של לפחות 20 שעות שבועיות, ואמהות שעומדות בקריטריונים של "אם לומדת". הקריטריונים לא כוללים בחינת ההכנסה של אב המשפחה.

לעומתן, אמהות הרשומות כדורשות עבודה בשירות התעסוקה ואינן זכאיות לדמי אבטלה, תהיינה זכאיות להשתתפות בשיעור של 50% מהסבסוד. אם יידרש סכום נוסף, מעבר לתקציב שהוקצה ממשרד הכלכלה הוא יגיע ממנהלת תנופה שתחת משרד השיכון.

בדברי ההסבר להצעת המחליטים נכתב כי על פי נתוני משרד הבינוי והשיכון, רק 617 מתוך 1,212 משפחות שהצטרפו להסדרי העתקה, עברו לבתי הקבע שלהן. 55 משפחות מכרו את המגרשים, 290 משפחות נמצאות בהליכי תכנון או בניה ו- 250 משפחות טרם החלו בתהליכי הבניה, כאשר רובן מתקשות לעשות כך בשל קשיים כלכליים, קשיים לוגיסטיים, קשיים פסיכולוגיים, קשיים אישיים וחברתיים או בעיות בהנהגת הקהילה (ל- 74 משפחות טרם הוקצה מגרש). המשמעות היא כי אותן משפחות מנהלות את חייהן בצורה ארעית.

"הטיפול הכושל ב- 8,000 המגורשים מגוש קטיף שגם עשור אחרי הפינוי עדיין לא כולם ישכנו בבתי הקבע שלהם, מראה מה יקרה אם חלילה תתממש תוכניות מדיניות הזויות ויגורשו מעל 100,000 איש", אמר בנט. "בסוף כל אדריכלי ההתנתקות ברחו מהטיפול באותן משפחות. אנחנו נסייע להן ככל יכולתנו, אך חייבים להפיק את הלקח מהפרשה העגומה. נורה אדומה חזקה צריכה להידלק בפני הממשלה. אסור לחזור על אותה טעות בשנית".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו