אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גנץ חושף: "איראן ניסתה לפגוע בכוחות יוניפי"ל"

שר הביטחון הזהיר מפני פעילות הסייבר של איראן וקרא לשיתוף פעולה בינלאומי בנושא. כמו כן, תקף את חמאס לאחר פרסום תמונת השבוי: "סחטנות – על גבה של סוגיה הומניטארית"

גנץ חושף: "איראן ניסתה לפגוע בכוחות יוניפי"ל"
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

שר הביטחון בני גנץ חשף הבוקר כי איראן וחיזבאללה מנסים לפגוע בכוחות יוניפי"ל בלבנון.

"איראן מפעילה את שלוחיה גם במימד הסייבר: אני יכול לחשוף היום, שלאחרונה אותרה פעילות של גופי הביטחון האיראנים בשיתוף עם חיזבאללה, בכדי לפגוע בפעילות כוחות יוניפי"ל בלבנון", אמר גנץ בכנס הסייבר הבינלאומי של מרכז הסייבר באוניברסיטת ת"א. "זאת על ידי מימוש מבצע בסייבר שמטרתו הייתה לגנוב חומרים על היערכות יוניפ"ל במרחב, ושימוש בהם על ידי חיזבאללה. זוהי פגיעה נוספת של איראן וחיזבאללה באזרחי לבנון, וביציבותה של לבנון".

"ישראל מכירה את מערכות הסייבר של יריביה ואת דרכי הפעולה שלהם. אנו רואים בשנים האחרונות תופעה של קבוצות האקרים מטעם איראן, שפועלות מול ישראל ומדינות נוספות. "השלוחים החדשים", הם טרוריסטים עם מקלדת שדינם כמו לוחמי ארגוני טרור אחרים. אנחנו יודעים מי הם, אנחנו פוגעים בהם ובשולחיהם, וגם היום הם על הכוונת שלנו – ולא רק במימד הקיברנטי. שום מתקפה מול אזרחי ישראל לא תעבור לסדר היום. והאחריות היא של התוקפים ושל המדינה שמממנת ושולחת אותם. תקיפת סייבר יכולה להיענות במגוון דרכים במרחב הסייבר ובמרחבים נוספים".

"איראן מובילה את טרור הסייבר – ועושה מהלכים שמטרתם להשפיע על תהליכים דמוקרטיים ועל ממשלים, כפי שקרה בבחירות לנשיאות ארצות הברית ובניסיונות נוספים שישראל מודעת אליהם. פעולות כמו זו של יחידת "שאהיד כאווה" שאספה מידע על ספינות, תחנות דלק ומפעלי תעשייה במספר מדינות, נעשו תחת דירקטיבה ישירה של ההנהגה האיראנית ומשמרות המהפכה כפי שנחשף בתחקירים."

"המשימה העליונה שלנו, בצבא, בתעשיות ובארגוני הביטחון השונים היא לבנות את האנשים, להכשיר אותם, ולהשאיר אותם. אני והרמטכ"ל הצבנו את הנושא הזה כאחת המשימות המרכזיות ביחידות הרלבנטיות. אנחנו בוחנים את בניין הכוח כל העת – גם בהיקפי כוח האדם, גם בנושא ההכשרות וגם בנושא המשימות. בשנים הקרובות נצטרך גם לבחון את צורת ההתארגנות, הניהול והתפעול של לוחמת הסייבר, על מאפייניה ההתקפיים וההגנתיים בצה"ל ובמערכת הביטחון כולה".

עוד באותו נושא

חמאס פרסם סרטון של השבוי הישראלי. צפו


8

"יש חשיבות גדולה לשיתופי הפעולה שלנו עם העולם מול איראן גם במימד הסייבר. את אותם שיתופי פעולה שאנו בונים באזור מול איראן בהיבטים של הגנה מול איומים שונים – אנחנו מרחיבים גם במימד הסייבר".

גנץ תקף גם את חמאס על פרסום תמונת השבוי הישראלי הישאם א-סייד: ״אתמול פורסם סרטון שמטרתו סחטנות – על גבה של סוגיה הומניטארית. חמאס מחזיק בשבי את ארבעת הבנים בניגוד לחוק הבינלאומי, בניגוד למוסר. חמאס אחראית לכך והציפייה שלנו מהקהילה הבינלאומית היא לפעול מול ההתנהלות הנפשעת הזו של חמאס. מדינת ישראל פועלת במגוון אמצעים, וממשיכה להפוך כל אבן על מנת להשיב את הבנים הביתה. כפי שאמרנו בעבר – מדובר בסוגיה הומניטארית, כך אנו רואים אותה, ועל הבסיס הזה נמשיך לפעול. ניסיונות סחטנות ותרגילי תודעה לא ישפיעו על עמדתנו והתנהלותנו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו