אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

איפה עובר הגבול של ההפלות המותרות?

אל תיתנו לכל המתקדמים והפרוגרסיבים לבלבל לכם את הערכים. אל תתנו לכלי התקשורת להנדס לכם את התודעה, אל תתנו לשבש את הרגשות הכי בריאים שלכם

איפה עובר הגבול של ההפלות המותרות?
  (צילום: הדס פארוש\ פלאש90)

לפי נתוני האו"ם חסרות בעולם 120,000,000 נשים ובנות בעיקר במזרח הרחוק. מכיוון שבדרך הטבע נולדים בעולם בנים ובנות במספר כמעט שווה וחוסר לא צריך להיות, יש סיבה אנושית לחוסר- והיא הפלות מכוונת של הורים שרוצים רק בנים ולא בנות.

עוד באותו נושא

הרשת סוערת: הכוכבות הגדולות מגיבות לפסיקת ההפלות

האם ההפלות הללו מוסריות בעיניכם בשם הזכות הקדושה של האישה על גופה? ומה תגידו על אישה שנוטלת את החיים של העובר שלה כי היא רוצה להשלים תואר, לקנות אוטו או לנסוע לחו"ל. איפה הגבול?

ביוון וברומא של פעם הפכו את "מדיאה" לאלילה אחרי שהיא רצחה את שני בניה בשם הזכות הקדושה של האישה לנקום בבעלה. ביוון וברומא של פעם חשבו הפילוסופים שמותר להורים לזרוק לאשפה תינוקות חיים, אי אפשר לחייב את ההורים לגדל ילדים לא רצויים. "בשם הזכות הקדושה של ההורים על ביתם ורכושם".

במדינות ערב היו קוברים את הבנות בחיים. הם צריכים לוחמים בקרבות השבטים והבנות לא טובות לזה, חבל לגדל אותם לשווא. ביפן היו עושים את הפעולה הזו יותר בעדינות, המיילדת הייתה מניחה מטלית רטובה על האף של הילד או הילדה שאינם רצויים עד שהיו נחנקים למוות, קראו לזה בשם מכובס "דילול" כמו שקוראים לזה היום בשם מכובס "הפלה".

יש כאלה שחושבים כי רצח של עובר הוא רצח לכל דבר גם אם תקרא לו דילול או הפלה. יש לילד ולילדה לב מרגיש ומוח חושב. יש להם ידיים ורגליים והם מזיזים אותם ברצונם. יש להם זכות לחיים כמו לכל יצור חי אחר. למרות שהם לא יכולים לפתוח את פיהם, אסור להרוג אותם גם אם עושים את זה בעדינות ובחלוקים לבנים.

עוד באותו נושא

דרמה בארה"ב: בית המשפט ביטל את הזכות להפלות


7

יש כאלה שאומרים כי זכות האישה על גופה קודמת לחיים של העובר וקודמת אפילו לדמוקרטיה. בית המשפט העליון בארה"ב קבע כי על פי החוקה מותר לנבחרי הציבור בכל אחת מ-50 המדינות של ארה"ב לקבל החלטה שאומרת כי אסור לרצוח עוברים חיים, לדעת שופטי בית המשפט העליון של ארה"ב מי שרוצה לאסור על נבחרי הציבור לייצג את דעת הציבור – הוא הדיקטטור.

לעומתם סוברים כל מיני אנשים "מתקדמים" שהדעה של השופטים הללו לא לגיטימית. כולם כאחד הביעו זעזוע מפסיקת בית המשפט העליון של ארה"ב וסיפרו לכולם כי בית המשפט העליון של ארה"ב שייך ל"כוחות האופל" של טראמפ, הם הסבירו כי בית המשפט העליון פסק פסיקה לא לגיטימית ולקח אחורה את ארה"ב חמישים שנה.

אל תתרשמו מכל ה"מתקדמים" הללו שחוזרים אלפיים שנה אחורה לשנות החושך של יוון ורומא, זכותכם המלאה לחשוב שחיים הם דבר קדוש. שרצח הוא דבר חשוך. זכותכם לומר בקול כי חיים יותר חשובים מטיול בארה"ב, מאוטו חדש או מתואר שני. זכותכם לחשוב שהריגת עובר היא פרימיטיביות חשוכה ולא קידמה מוארת.

אל תיתנו לכל המתקדמים והפרוגרסיבים לבלבל לכם את הערכים. אל תתנו לכלי התקשורת להנדס לכם את התודעה, אל תתנו לשבש את הרגשות הכי בריאים שלכם. תאמינו בחיים. תאמינו בערכים. תכתבו את דעתכם בגלוי, תפרסמו את דעתכם, זו דעה הכי לגיטימית שבעולם, זו הדעה בעד החיים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
יפה מאוד!
יאיר | 28-06-2022 9:25
מאמר מנומק וכתוב באופן רהוט. מזמן לא ראיתי דבר כזה באתר שהפך לתומך בנט נלהב.
2
אפס ביסוס הלכתי...
גבי | 28-06-2022 9:39
אפס ביסוס הלכתי וישור קו מלא עם הנוצרים האוונגליסטים. הרב (או אולי הכומר) אליהו אפילו מתייחס להפלה בשלבים המוקדמים (כי על זה הפסקה) כרצח, בניגוד כמעט מוחלט לכל פוסקי ההלכה. ההלכה אמנם לא מתרה הפלות אבל לא מהטעמים הנוצרים. והנקפא מינא גדולה מאוד. אם זה רצח, אז אי אפשר להפיל גם אם זה מסכן את הבריאות הנפשית של האישה, כי זה עובר שנוצר מאונס וכן הלאה.. אבל לא פלא שכל כתב הרב. בסוף, תמיד מישרים קו עם התורמים וידוע למי תורמים האוונגליסטים.
אבל הרב...
הרב שיאריך ימים, פוסק כמו כל הפוסקים שאסור להרוג ברגע שיש דין עובר. | 29-06-2022 23:11
אבל הרב פוסק לפי ההלכה שזה מאז שיש דין עובר (דופק) לעומת חלק מהנוצרים שאוסרים לפני היווצרות עובר בגלל תיאולוגיה. חיי האישה קודמים אבל זה רק אם יש שתי אופציות, כמו שאם אתה במדבר וזה או אתה או הוא אז אתה קודם לחברך (חברך עדיין איש ולא ראוי לרצח, פשוט לך יש קדימות). הפלה אסורה לפי היהדות חד משמעית. להרחיב את חייך קודמים מעבר למה שמותר זה אווילי. לא ניתן לרצוח את חברך כי הוא גורם לך לתחושות שמסכנות את הרגשתך וכנל בהפלות.
אולי תלמד קצת
אחיה | 28-06-2022 10:40
שופך דם האדם באדם דמו ישפך, כי בצלם אלהים עשה את האדם. ודרש רבי ישמעאל, שגוי שהורג עובר חייב מיתה, שנאמר: שופך דם האדם 'באדם' דמו ישפך, ואיזהו אדם שבאדם, זהו עובר. ועל פי זה פסק הרמבם, שגוי שהרג עובר, חייב מיתה (מלכים ט, ד).
3
מה הייתם אומרים אם האבא היה הורג את העובר
יונה | 28-06-2022 22:06
בודאי היתם אומרים שזה רצח גם אם האבא שותף ליצירת הולד זה נכון שאשה יכולה לקבל ילדים בלי האבא על ידי תרומת זרע ואם האבא התורם היה מתנה שלא להפיל את העובר אשה שנושאמ תינוק יש לו נשמה ולנשמה שלו אין בעלים רק בורא עולם ומי שהורג אותו גורם לאפשרות של הנשמה הזו להיפתח וליגדול המדינה צריכה לעזור למי שאין לו את הכח לגדל