כוס מים ומלכודת דבש | הרב אביעד גדות - סרוגים

כוס מים ומלכודת דבש | הרב אביעד גדות

הרב אביעד גדות על סערת כוס המים למתן כהנא: לא חשתי כלפיו שום שנאה אלא דווקא חמלה על כך שהידרדר. מלכודת דבש-הסיסמאות כמו "אחדות", "אהבת חינם", "דרך ארץ קדמה לתורה", ושאר ערכים כלליים, הכשירו את שיא ההונאה, הרשע, והשנאה מצד הממשלה שנפלה

author-image
כוס מים ומלכודת דבש | הרב אביעד גדות
  מתן כהנא (צילום: אריה לייב אברהמס/ פלאש 90) תמונת כותב (צילום: רעות קורנברג - 'ראות טובה')

השבוע פלטתי כדור. לא כדור מנשק רגיל, אלא מנשק רב עוצמה שאיננו זר לי. נשק התקשורת.

הייתי בשבוע שעבר בניחום אבלים אצל הרבנים זייני שליט"א בירושלים שישבו שבעה על אמם זכרה לברכה, לניחום הגיע מתן כהנא, חבר ממשלת בנט-לפיד שברוך ה' נפלה אתמול.

קודם בואו, נשאלתי אם אני בקשר עם כהנא ועניתי: אנחנו מכירים, הייתי פונה אליו בעבר בנושאים בהם אני עוסק, אך אין לי שיג ושיח עימו מאז בחר להפנות עורף לערכיו שלו, תוך רמייה של הציבור. כהנא נכנס. חלק מהאנשים קמו, חלק לא, וחלק הפנו לו עורף.

עוד באותו נושא

קו פרשת המים (למתן כהנא) עלול לעלות על גדותיו


119

לידינו היה שולחן קטן עם שתיה, אך התבקשתי על ידי אחת מבנות המשפחה להעביר כוס מים לכהנא. באופן אישי, לא רציתי שום אינטרקציה איתו ועם שכמותו. לא בדיבור, שהרי למילותיו אין שום ערך. ולא במעשה. לקחתי את הכוס והנחתי אותה על השולחן. אם ירצה – שיקח וישתה.

לא חשתי כלפיו שום שנאה אלא דווקא חמלה. טייס קרב בכיר שערכית, הידרדר לאשפתות. אף אחד לא שם לב לכך. ישבתי שם לצידו עוד כרבע שעה, ניחמתי את האבלים כמקובל, ויצאתי.

נצרתי את האירוע בליבי במשך שבוע. חלף כשבוע. במסגרת פרויקט פוליטי בו אני עוסק, בכדי לקדם את נושא העיסוק בזהות היהודית בו פגעה אנושות ממשלת בנט-לפיד, השתתפתי ב"ספייס טוויטר". זהו מעין פורום בו אנשים מדברים זה עם זה במסגרת רחבה בפלטפורמת "טוויטר".

לצורך כך, חבריי פתחו עבורי חשבון "טוויטר", שלא היה לי עד היום. עם סיום ה"ספייס", והצטרפות מספר עוקבים לחשבוני, אולי 30, חשבתי שיהיה מעניין לשתף ולשמוע מה עמדתם של חבריי בימין על האירוע. "צייצתי" ציוץ ראשון אי פעם בחיי, והעסק יצא משליטה.

פעילי ימין רבים התחילו לסמן "לייק", פעילי שמאל רבים יחד עם כמה עיתונאים "ליברליים" התחילו לגדף אותי בתור "דביל", "אנטישמי", "סיטרא אחרא", "מטונף", "פרימיטיבי", "נבער" ושאר כינויי חיבה תוך כדי הטפה על "ואהבת לרעך כמוך".

קיבלתי הודעות לטלפון, נאצות, דעות בעד ונגד, התפרסמו כתבות בכל האתרים המגזריים, והגיעו הצעות לראיונות בערוצים הגדולים. בשפה התקשורתית אירוע כזה נקרא "אדם נשך כלב". זאת מלבד התייחסויות "מזועזעות" בגלי צה"ל וב103FM.

הכדור שנפלט בחוסר מיומנות בכלי זה – עורר שנאה מיותרת. טקטית, טעיתי בכך שצייצתי ולא צפיתי את ההשלכות בהן לא רציתי, אך האמת? לא נבהלתי. אני מכיר את התקשורת, את הנדסת התודעה העצומה שמתרחשת כאן שנים, ואת ה'זום אין' של "אוהבי האדם" על אירועים שוליים לעומת עוולות לאומיות ופרטיות מצד מי שכבר התרגלנו שמותר לו הכל: ערבים, מסתננים, ולהבדיל פעילי להט"ב ובשנה האחרונה – ממשלת השמאל של בנט ולפיד שפועלים בדיוק בשיטה הזו, הטפה לאחדות ואהבה – תוך כדי שנאה לכל מי שמערער על דרכם הנלוזה.

עם זאת, ראיתי שגם אנשים טובים וראויים דנים ב"סוגיה", ומשכך אביע את דעתי גם בפרספקטיבה רחבה יותר, ממנה גזרתי את החלטתי ה"נוראית" להפקיר את מתן כהנא חסר הישע בצמא בלב המדבר (אין לי ספק שבמקרה בו יקלע אדם שכמותו למצוקת צמא או סתם צורך בהחלפת גלגל באמצע הדרך או אם חמורו ירבץ תחת משאו – אזדרז לסייע לו כמצוות התורה).

מנסיוני בשנים האחרונות, וגם במקרה זה, אני חושב שבציבור הדתי-לאומי הנפלא בו גדלתי ובתוכו אני חי, קיים בלבול עצום וטשטוש ערכים. הרי טשטוש זה – גרם לנפתלי בנט להתקדם בתוכניותיו לכבוש את כס ראשות הממשלה יחד עם השמאל ותומכי הטרור, דווקא דרך הציבור הדתי-לאומי.

לא נתחמק מכך: מלכודת דבש-הסיסמאות כמו "אחדות", "אהבת חינם", "דרך ארץ קדמה לתורה", ושאר ערכים כלליים, הכשירו את שיא ההונאה, הרשע, השנאה והמלחמה ביהדות ובמה שהיא מצמיחה כאן במדינת ישראל. בהלכה, קיימים גם "דינים" כמו הלכות נידוי ועונשים המסורים לבית הדין, גם החפץ חיים שכתב את שמירת הלשון, ידע לפסוק ב"באור הלכה" כי כל יהודי חייב ללחום נגד מי שמתקן תקנות המסיטות את עם ישראל מהתורה. גם הרב קוק שהיה מלא אהבה, עסק ללא הרף במחאה ובתוכחה.

תשאלו את ראש הממשלה הזמני הנוכחי יאיר לפיד אותו המליך כהנא. הוא יקרא למיליוני יהודים "כוחות האופל" בעודו מחבק את הרשימה המשותפת והקרן החדשה. רק היום ראיתי רב מסויים שמנסה להסביר שלפיד התכוון ל"כוחות אופל מופשטים". אולי כל כך מופשטים ולא ממשיים כמו איתמר בן גביר, בצלאל סמוטריץ' ונתניהו שהפכו ל"דמון" של בנט ולפיד.

ביטויי השנאה באמצעותם הותקפתי על ידי נחילי פעילי שמאל (וכאמור, בעיקר שיעשעו אותי), וגם על ידי אנשי תקשורת ב"ימין" המדומה, הם הם המסתתרים מאחורי האהבה המזויפת הזו.

כל אחד יפלס את דרכו ואת צעדיו במערכה כבדה זו, ואם יהודי המגדיר עצמו דתי-לאומי, (ואני נגד הגדרות מגזריות אבל זה נושא למאמר אחר) באמת רוצה להפיק לקח מהתקלה ההיסטורית של ממשלת בנט-לפיד, כדאי שיעמיק בערכים יפים אלו, יברור את התבן מתוך הבר, את הרע מתוך הטוב. לא ישנא אף יהודי, אך ידע להציב לעצמו גבולות משלו. אחרת, צדקנות יתירה על סערה בכוס מים – עלולה להפוך למלכודת דבש.

=======

הרב אביעד גדות הוא מנכ"ל ארגון 'תורת לחימה'

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
74 תגובות - 42 דיונים מיין לפי
1
אבוי לנו שאלו הרבנים בעם ישראל.
אזולאי | 21-06-2022 16:24
חצוף ועז פנים הרבגדות. מי אתה איש קטן שתתנהג כך ליהודי וכל שכן לשר במדינת ישראל?
הכפשה נגד הרב גדות
דב זינגר | 23-06-2022 12:30
כשאתה מגיש מים לשר דתות שביזה את הרב הראשי לישראל אתה הופך להיות שותף למבזה עם ישראל! הרב הראשי לישראל מייצג את עולם התורה וזה לא סביר שיבוא שר דתות ויסתור את דברי הרב הראשי בנושאים החמורים ביותר ביהדות: גיור, כשרות, דיינים ועוד. מדובר בשר דתות שביצע מחטף עם חברו... כדי להרוס את הדת היהודית! אסור לשבת בקרבתו! אני מתפלא על הרב זיני שהסכים לקבל אותו כמנחם. זה עלול לתת לו (לאהוב השמאל ורעם) לגיטימציה כאילו הוא אחד מאיתנו. רק רבנים שלמדו בגוש עציון ותמיד תומכים בשמאל יכולים לקבל את מתן כהנא כחבר לאחר הדברים החמורים שעשה בשנה זו
רב ? הצחקתם אותי
ציוני דתי | 23-06-2022 12:28
מה שעשה כהנא בשנה לא יעשה האפסון הזה כל חייו מחלל שם שמים - אין רפואה למכתו אני מקווה שכהנא לא יסלח לו לא בעולם הזה ולא בעולם הבא
צריך להשקות את מתן
עמדין | 21-06-2022 17:47
צריך להשקות את מתן כהנא במים המרים המאוררים
אתה טמבל....
אזולאי הטמבל | 21-06-2022 17:08
אתה טמבל. כהנא אינו שר. ואיש קטן תקרא לאבא שלך
כוחות האופל והמריצות למזבלה...
צביעות ושחיתות | 21-06-2022 17:01
הדיבורים שלהם על ''כוחות האופל'' ו''המריצות למזבלה'', הם תמצית התמצית של ''אהבת ישראל'' ו''אהבת האדם'' של ממשלת הרשע. תהיו קצת ישרים ואל תטיפו מוסר נוצרי לאף אחד. הטפות המוסר שלכם כבר לא מרשימות אף אחד...
2
לא להתקרב לפוליטיקה! לעולם...
יוסף זיו. | 21-06-2022 16:25
לא להתקרב לפוליטיקה! לעולם ירחיק עצמו אדם מהפוליטיקאים ומהפוליטיקה. ישתדל האדם להיות ישר! כל נגיעה בפוליטיקה תלכלך אותו.
3
איש מוזר
סמי | 21-06-2022 16:40
לא נראה עליו איש תורה נראה שובבניק
עוד הוכחה לרשעות ולטמטום של החרד"לים
משתמט מהציונות הדתית | 21-06-2022 17:22
רק הקבה יצילנו מידם.
4
מתקשה להבין. חשבתי...
שלום ל. | 21-06-2022 16:41
מתקשה להבין. חשבתי שפליטת הכדור. היא עצם המעשה. קשה להבין את ההתעקשות שלא להודות בטעות. ככה לא מתנהגים! מצטער.
צבוע
נחמן | 22-06-2022 0:58
חבל שלא שפך עליך את הכוס
5
אני בוש ונכלם,...
שרון יריב | 21-06-2022 16:56
אני בוש ונכלם, על התנהגותך הנלוזה. תלה את תעודת ההסמכה לרבנות, אינך רב. ולא היית רב אמיתי, לא היית נוהג כך. רב אמיתי, דרכי נועם דרכיו, לא איש מדון...... תחשוב טוב טוב, ותתנצל בפניו ובפני שאר הציבור, שנפגע עבורו. כהנא, הוא מלח הארץ, אתה לא !
ליפה הנפש
עמדין | 21-06-2022 17:54
אם גנב היה נכנס אליך לתוך הבית ,היית מגיש לו כוס מים? האדם הזה גנב עשרות אלפי קולות והעביר אותם מימין קיצוני לשמאל ראדיקאלי,האדם הזה שדד מאזרחי ישראל 53 מיליארד והעביר אותם לארגוני טרור,אתה בוש ונכלם מכך שלא הגישו לו כוס מים,אבל מכך שהאדם הזה שחובש כיפה ,נילחם בכל כוחו לעקור כל זיק של יהדות מעם ישראל ,שבת ,כשרות ,טהרת המשפחה ,רבנות ,דיינות ,לימוד תורה ,התבוללות, והרביית זימה ומשכב זכר אתה ממש לא בוש ונכלם, אולי אתה אפילו גאה בכך, אין גבול לטירוף הדעת שלכם
6
במה זכינו שדביל...
מה זה זה?? | 21-06-2022 16:57
במה זכינו שדביל כמו אביעד גדות זוכה לפרסם מאמר כל יום? הגענו אל תחתית החבית? נגמרו הכותבים? מילא התרגלנו כבר לשטויות של שמואל פקיד עיריית צפת, אבל להתרגל גם לגדות? זה קצת עושה להקיא בפה
איזה רב? איש...
משה.ג | 21-06-2022 18:11
איזה רב? איש נוול שיגץ למדנו מהלל הזקן מה היא כל התורה כולה ובא דביל ועובד אלילים
כבר היה לעולמים
עמדין | 21-06-2022 17:59
תמיד כינו את אנשי המצפון והיושר בכינויי גנאי כמו הדביל המגיב ,תמיד אמרו אוויל הנביא משוגע איש הרוח,כבוד הרב גדות ,עשית קידוש שם שמים הן במעשה הנאצל שלך,והן בדיבורך, היטבת לנמק ולהסביר בטוב טעם ודעת, חזק ואמץ ,אל תירא מפני המלעיגים
ומה עם...
יהודה | 21-06-2022 17:54
ומה עם אברהם סתיו?
7
חבל שאתה ממשיך...
אנונימי | 21-06-2022 17:17
חבל שאתה ממשיך לאחוז בעץ שעלית עליו, רבנים שאינם חשודים בהיותם ליברלים ביקרו אותך ואת עמיטל בראלי. תרד מהעץ אף אחד לא יעשה לך משהו.
שקלת את האופציה שהוא פשוט לא מסכים איתך ?
ליאור | 23-06-2022 12:09
מחשבה פרועה כזו, אני יודע, ובכל זאת.
8
תחמול על עצמך,...
נורי | 21-06-2022 17:48
תחמול על עצמך, גמד רוחני, סמרטוט לרגלי כהנא. מי אתה בכלל, מי שמע עליך עד היום? אולי משגיחי כשרות בצהל.
מי שמזלזל במשגיחי הכשרות בצה"ל...
ירמי | 21-06-2022 18:16
אלמלא משגיחי הכשרות בצה''ל, לא היו יכולים לאכול בצבא כלום. האם אתה באמת רוצה שאדם שומר מצוות לא יוכל לאכול במטבח הצבאי? בושה וחרפה...
אני מבין
עמדין | 21-06-2022 18:04
אני מבין שעבורך גם השטן וגם מתן כהנא וגם ליבר-המן הם מגדל אור רוחני
9
חזק וברוך. טוב עשית שלא הגשת לו מים.
אאאאא | 21-06-2022 18:00
חזק וברוך. טוב עשית שלא הגשת לו מים.
10
גם אני הייתי נוהג כך
אבי | 21-06-2022 18:01
אני במקומך, הייתי מגיש מים, אבל לפני זה מניח שם מעט רעל, כדי לכלות את האיש הזה מהעולם
אתה אפילו...
כחארה שנידבק לנעל אתה אותו הדבר,רק יותר מסריח, | 22-06-2022 11:27
אתה אפילו לא הצואה של המלאך הכי נחות שם אז שב בשקט,או תשוט בביוב דביל סתם יצור מסריח,
על דברי...
אני | 21-06-2022 22:28
על דברי הבלע האלה תיענש משמים ואולי תפרד מהעולם הזה
11
לכל המתייפייפים והקשקשנים - טוב עשה הרב גדות
שרון | 21-06-2022 18:02
כנראה שאתם או שמאלנים, או לא יודעים מה הנזק שרוצה מתן כהנא לעשות.
12
רב גדות - אתה לא צריך להתנצל. אשריך שכך עשית
יאיר | 21-06-2022 18:04
רב גדות - אתה לא צריך להתנצל. אשריך שכך עשית
13
דחילאק אל תחשוב...
ארזיקן | 21-06-2022 18:10
דחילאק אל תחשוב שאנחנו דבילים. נפלת קשות תתנצל ותשתוק
14
כבוד הרב הלבנת...
דוד דניאל | 21-06-2022 18:12
כבוד הרב הלבנת פנים בציבור זכית במקום טוב במחלקה ראשונה בגיהנום
15
גדות בתחת שלי....
נורי | 21-06-2022 18:22
גדות בתחת שלי. בטח אבוקסיס או אמסלם, ערבי יהודי, כמו עמדין.
איזה רמה?...
יהודי | 24-06-2022 18:06
איזה רמה?
המיזדיין בן...
נורי | 22-06-2022 11:25
המיזדיין בן השרמוטה מוסלמי מוצץ זרגים לפי דרישה מזה הוא מיתפרנס בן השרמוטה
מאיפה אתה...
לך לך | 21-06-2022 19:01
מאיפה אתה נולדת מהקוזקים או מאנוסות הפוגרומים?
16
לא מעט מילים...
שלומקה | 21-06-2022 18:25
לא מעט מילים ועדיין לא הבנתי מה המסר?
17
אדון גדות מי...
ציונית מלא מלא | 21-06-2022 18:52
אדון גדות מי שנפל צנח לאשפתות זה אתה ואתה קורא לעצמך רב?@
.תתנצר ...
יהודי | 24-06-2022 18:05
.תתנצר
18
רב מטומטם ...
דוד | 21-06-2022 19:05
רב מטומטם
19
אתה נגד הגדרות...
בושה | 21-06-2022 19:13
אתה נגד הגדרות מגזריות אבל לא מפסיק להשתמש בביטוי הציבור הדתי לאומי, אתה נגד שנאה אבל צייצת ציוץ שכל כולו שנאה ועכשיו כתבת כתבת שנאה. אתה נגד מלכודת דבש של ססמאות כמו אהבת חינם אבל לא מפסיק לדקלם ססמאות. כהנא הוא טייס לשעבר שהתרוקן מערכיו פחחחח הוא פשוט אדם הרבה יותר אינטליגנטי ממך שמבין שהנוסחאות הרגילות שאתה מכיר לקידום טובת עם ישראל כבר לא רלוונטיות ויש צורך לעבוד בכלים אחרים. יותר מכל אתה צר אופקים. מניח שלפני השואה היית מאלו שכועסים מאוד על הציונים שעולים לאי בנגוד לדברי כל הרבנים החכמים. אם רק לחמש דקות תפסיק לחשוב שרק אתה ירא שמיים ואוהב ישראל וכל מי שמתנגד לך הוא כוחות האופל אולי יהיה לך מזור.
ממש לא....
הייתי שמה את מנסור בצד של היטלר ולא מחליפה באלגנטיות צדדים (אכן, האלים המוסלמים שיתפו פעולה עם הנאצים ומיכאלי מהללת את קסטנר אז השותפות שלה עם מנסור הגיונית. מה שלא הגיוני זה אדם כמו מתן כהנא שגנב את קולי או יותר נכון חייל של בנט שעשה זאת). מאמר יפה. כדאי שחלק מהמגיבים יבינו שהם תומכי טרור (עבאס) והם דווקא לא בצד שרצה להתאחד בארץ ישראל... | 21-06-2022 22:06
ממש לא. דווקא הוא כמו אלה שהיו עולים לארץ ישראל ורושמים מאמר לעם ישראל להפסיק להסית שלא לעלות בגלל יהודים אחרים כי הגויים שגדלו באסכולה קתולית לא רוצים אותם בחיים (על אחת כמה וכמה הערבים...). החלפת צד...
20
בעיקר מעיד על...
שמואל | 21-06-2022 19:14
בעיקר מעיד על חוסר בגרות. תלמידי בני 18-19 יודעים להבחין בין תעמולה פוליטית לאמת, אבל הבחור פולט תעמולה שאולי 3% מהם נכון ולא יודע להבחין.. אם אין דעת הבדלה מנין ?
21
אין שום בילבול...
עידו | 21-06-2022 19:57
אין שום בילבול בציבור, אנחנו יודעים לזהות אנשים רעים. יש הבדל בין מחלוקת לשנאה. אתה בצד השני.
אדם רע...
תקראו את הכתבה. אתם מחבקים טרוריסטים על פני האח החרדי או החרדלניק או לא "לא עלינו" מצביע ליכוד... | 21-06-2022 22:01
אדם רע הוא אדם שחובר לקואליציה שרוב יושביה מעדיפים את האחים הנאצים שאפילו בפלג שנכנס לכנסת יש סעיף רשום להשמדת המדינה היהודית, על פני חרדים ומצביעי ליכוד.
22
ואל יחלל שם שמים בפרהסיא
ילבש שחורים | 21-06-2022 20:23
מאז מצעד הגאווה לא ראיתי מישהו שעושה מהעבירות שלו כל כך הרבה בלגאן
23
מי שיוצר כאן...
שמעון | 21-06-2022 20:44
מי שיוצר כאן דמון זה אתה וסמוטריץ לא מפסקים בדברי הבלע שלכם.
האם קראת...
איך עבאס מתנועה משתפת פעולה עם הנאצים, עם חוקה כתובה להשמדת המדינה היהודית, הוא בכלל מישהו שמדברים ואף יושבים איתו בכנסת ישראל???? התנועה איננה חוקית לפי מה שכבר קיים וחוקק בענייני טרור ושואה. רוב הקואליציה הנוכחית מעדיפה רשע שכמוהו על פני "ביביבס" או "משיחיסט" או "קיצוני דתי/חרדי" לא עלינו.... | 21-06-2022 21:59
האם קראת את המאמר??? או שכבר מבחינתך האחים הנאצים (נקראים כך אפילו בחלק מארצות ערב על שם ידידותם ושיתוף הפעולה עם הנאצים) ושעד היום בחוקה של הערבי המחמד יש סעיף כתוב להשמדת המדינה היהודית... עדיפים על יהודי חרדי, ציוני דתי ו/או מצביע ליכוד????
24
פח אשפה ....
שתי גדות | 21-06-2022 20:58
פח אשפה . אין מילה אחרת להגדיר את האיש
25
אביעד , מי...
יורם | 21-06-2022 21:01
אביעד , מי היסמיך אותך לרבנות .אתה לא שייך לדת היהודית ,אתה שייך לכת ההזויה ומשיחיות שאחרים קוראים לה יהדות
כל היהודים...
מאמר יפה. תודה רבה. | 21-06-2022 21:52
כל היהודים שייכים ליהדות, אבל נראה לי שהתבלבלת בין יהדות לפרוגרסיביות... אני לא יודעת מה איתך אבל אני אומרת כל יום אני מאמין (אפילו המילה משיח שמרתיעה אותך היא כלולה בזה וכן עוד מושגים שלא אהובים על כת יהדות הסבבה).
26
הרב גדות הרי...
דוד | 21-06-2022 21:08
הרב גדות הרי אתה יודע שמה שלהם זה מצווה לנו זה אסור.... לא יודע מה אני הייתי עושה אבל מה שעשית הוא ליגיטימי. חייבים להפסיק להתנצל על העמדות הצודקות שלנו הן לא רק צודקות אלא הן בסיס הקיום שלנו ושל המדינה. לא נתבלבל ולא נאפשר לפגוע בהן ולא ננהג בסלחנות כלפי מי שפוגע ורומס ברגל גסה את הערכים המקודשים שלנו. חזק ואמץ ברוך תהיה.
27
כשאנשים קטנים עושים...
דתי לאומי שעצוב לו | 21-06-2022 22:10
כשאנשים קטנים עושים צל גדול זה סימן שהשמש שוקעת....זה מה שאני חש כלפיך מר גדות (אני לא מסוגל לקרוא לך רב), ניסית יפה לתרץ אלף תירוצים לא ימחקו את החרפה שאתה וכמוך מביאים עלינו הציבור הדתי לאומי ואולי גם על המדינה כולה והכל כי אנחנו מעיזים לא לחשוב כמוכם פשוט עצוב, ואסיים בעוד משפט חשוב סייג לחוכמה שתיקה אולי את זה תצליח להפנים איש קטן
אנשים קטנים...
חיים | 21-06-2022 22:32
אנשים קטנים מאד עושים צל (ורעש) עצום.....
28
הרב הנכבד משוכנע...
ישראלי | 21-06-2022 22:18
הרב הנכבד משוכנע שדעתו וערכיו ופרשנותו ליהדות, הם האמת המוחלטת, וכל דעה אחרת, ראויה לא רק לגינוי, אלא לתגובה אלימה כמו חרם ונידוי. עמדה זו של הרב המכובד מובילה לפתרון פנתי - מלחמת אזרחים בין בעלי העמדות השונות במדינה (לא השתמשתי בביטוי ''אחים'' ולא ''עם'' ביטויים שהם, ככל הנראה, לא רלוונטיים יותר, לאסוננו). במובן זה, הרב הנכבד מיצג במדוייק את ''כוחות האופל'', מחריבים הבית השלישי.
29
אני פשוט חשתי...
אליהו | 21-06-2022 22:58
אני פשוט חשתי בושה ונזכרתי בהקדמה של הנציב לספר בראשית.
30
חבל שלא שפכת עליו את הכוס בפרצוף
יצחק הדוסי הגאה | 22-06-2022 0:56
אם הוא היה נתקע עייף וצמא באמצע הדרך, לא הייתי מציע לו, לא כוס מים. ולא עוזר לו. הוא בן אדם מושחט ומרושע, שגאה בכך שבגד בעמו. וכל מי שכאילו בשם הדת והעלאק ערכים ממגן עליו, לא באמת מאמין בדת. אל תיקנו את הספין הזה. אלו 0מלאנים אטאיסטיים. אני מאחל לכהנא ולכל השמאלנים, את מה שמאחלים להם הערבים.
.יהי רצון...
יהודי | 24-06-2022 18:04
.יהי רצון שלשם תגיע
בא נחכה כשנתראה שם למעלה
האבא של כף הקלע | 22-06-2022 11:06
נראה לי שאפילו לשם לא תכנס
רק לא...
ממונה על כף הקלע | 22-06-2022 8:06
רק לא הבנתי הנאלח הזה כהנארור עם זקן,למה? הרמדן מאחורנו,ולא זכור לי שערבים חסרי חוליות מגדלים זקן ברמדן,אז מה קרה לכומר הזה עם זקן,מכוער ובעזרת השם לא נרחם עלכם ארורים כל ימינה שהבאתם עלנו את הנאצי יהיר ימח שמו,וכל המחבלים טרוריסטים, כף הקלע שלכם כבר מוכנה אתה הראשון לעלות כהנארור
31
יש מצב שמואל...
דוד | 22-06-2022 5:41
יש מצב שמואל אליהו חבר שלך? תנסה, נראה לי שתאהבו
לך להתנצר...
יהודי | 24-06-2022 18:03
לך להתנצר
יש מצב...
דוד??? | 22-06-2022 21:22
יש מצב שאתה חושב שעבאס חבר שלך
32
כהנא הביא את...
אושי | 22-06-2022 21:59
כהנא הביא את זה על עצמו הוא ידע שנושא דת זה המוקש הכי גדול שיש והכי חשוב לציבור הדתי והמסורתי וכול פגיעה תעורר את הציבור עלו...הכשרות ודת משה וישראל כהנא חשב שהוא איזה עילוי והוא יודע יותר מרבנים הגדולים במדינה והעם...ולכן כהנא ישאר כחמור וטיפש ולא יקבל כבוד בכלל....הפוגע בכשרות ובדת ולומדי תורה ..
33
מעשה אווילי הרב...
.. | 23-06-2022 7:09
מעשה אווילי הרב אביעד, אני אומר את זה בתור איש ימין ואיש דתי, תפסיקו להיות קטנים, לא נגיע איתכם לשום מקום, רק לאבדון
34
חסרים רבנים כמוך!
אסף | 23-06-2022 10:59
מאמר כל כך חשוב אני תקופה ארוכה עוקב אחרי הטירלול שעובר על מנהיגי הציונות הדתית ולצערי חלק מהרבנים גם מנסים לאמץ את ערכי השמאל הנאור שמח מאוד לראות רב יקר שהולך עם האמת ולא מנסה למצוא חן בעיני הנאורים והיפים עלה והצלח!
אנטישמי שונא...
יהודי | 24-06-2022 18:03
אנטישמי שונא דת
35
עובר עבירה ומפרסם...
איתמר | 23-06-2022 11:12
עובר עבירה ומפרסם אותה ברבים... זו לא דרכה של תורה מציע שיישב וילמד תורה אולי עי רבנים גדולי ישראל שילמדו אותו כי אולי הוא לומד לבד ומבין הפוך...
36
אשריך שכך עשית הרב גדות
ת | 23-06-2022 12:07
.
37
במקום להגיד טעיתי אתה ממשיך!! תתבייש לך
אברהם | 23-06-2022 13:16
00000000000000000000000000
38
מי אתה בכלל? חי על חשבון תרומות לך הביתה ללמו
יהודה | 23-06-2022 13:19
מי אתה בכלל? חי על חשבון תרומות לך הביתה ללמוד ולעבוד על המידות שלך.
39
שוב אחד שלוקח...
צריך לאחד ולא לזרוע שינאה | 24-06-2022 3:30
שוב אחד שלוקח את המשפט כוחות האופל שאמר לפיד למי שרוצים בכל דרך לכבות את האור על המדינה ולהכניס לתוכה אפלה גדולה, עי צבא שלם שעובד לזרוע במדינה שינאה, פירוד, חוסר באהבת אדם, תוקפנות והכל תוך עיוות ושקר. וגם אתה אפילו שנקרא רב נפלת לבור השינאה וליבוי היצרים, דבר שהנאשם מתמחה בו כבר שנים עד שאיש יקום על שכנו להורגו. תתבייש לך, את מתן כהנא עליך לחבק ולברך כי הוא בא לאחד ולא אתה ושכמותך להפריד ולזרוע שינאה בעם. תתבייש לך!!!!
.תצטרף למשותפת...
יהודי | 24-06-2022 18:08
.תצטרף למשותפת מתאים לך
40
על רב כזה...
אורי זכאי | 25-06-2022 16:49
על רב כזה נאמר נבל ברשות התורה.
41
זה רב זה?מטומטם...
פיני והב | 28-06-2022 12:21
זה רב זה?מטומטם מהלך על שנים
42
לךתלמד קודם דרך ארץ !!!!!לפני שאתה מדבר!
אברהם | 18-03-2024 15:53
לךתלמד קודם דרך ארץ !!!!!לפני שאתה מדבר!