אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מפקד חדש לחטיבה הדרומית של אוגדת עזה

"יש פה התיישבות מרשימה אשר מעצימה את השותפות האמיתית בינה לבין הצבא, אנשים נהדרים שכיף לדעת שעליהם אנחנו מגנים" אמר היום מפקד החטיבה הדרומית היוצא של אוגדת עזה בטקס חילופי המפקדים

מפקד חדש לחטיבה הדרומית של אוגדת עזה
  אל"מ אסף חממי (דובר צה"ל)

ברקע איומי חמאס: אלוף-משנה אסף חממי נכנס לתפקיד מפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה (143) במקומו של אלוף-משנה טל אשור, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ויתחיל בקרוב את לימודיו בחו״ל.

עוד באותו נושא

נעשה ונשמע: הפלסטינים צייתו לבקשת החמאס

טקס החילופים נערך היום (א׳) במועצה האזורית אשכול, בראשות מפקד פיקוד הדרום, אלוף אליעזר טולדנו ובהשתתפות מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף נמרוד אלוני, מפקדים, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים.

טקס חילופי המפקדים היום (צילום: דובר צה"ל)

מדברי מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף נמרוד אלוני: "טל, בשם האוגדה כולה, תושבי העוטף ובשמי באופן אישי אני מבקש להודות לך על פיקוד מצטיין ועל נאמנותך חסרת הפשרות למשימה. הבנתך את האויב בכלל ובעזה בפרט, יכולת ניתוח השטח הנדירה שלך ומעל לכל הבנתך המושלמת את יכולות ומגבלות כוחותינו השרו בי אמונה וידיעה שבחטיבה שלך אין קצוות פתוחים ואין ׳בערך׳ או ׳ליד׳.

אסף היקר, אתה מקבל לידך חטיבה חזקה, ועם ניסיונך המבצעי העשיר, חריצותך התהומית ודרך הארץ המאפיינת אותך, ברור לי שתבנה תחת פיקודך חטיבה חזקה עוד יותר ותעצים את כוחנו. אנשי החטיבה הדרומית הנפלאים, הסתיימו להן שנתיים מוצלחות מאוד. הבאתם את איכות ההגנה לרמת מצוינות מרשימה ופגעתם באויב במבצע ׳שומר החומות׳. עשיתם זאת במסירות גדולה ובעבודה קשה ועל כך תודתי לכם מעומק הלב".

מדברי מפקד החטיבה היוצא, אלוף-משנה טל אשור: "יש פה התיישבות מרשימה אשר ביום יום רק מעצימה את השותפות האמיתית בינה לבין הצבא, אנשים נהדרים שכיף לדעת שעליהם אנחנו מגנים יום יום. יש פה כוחות ביטחון אשר מחוברים לשותפות המהודקת בינה לבין הצבא על מנת לייצר כאן סינרגיה משמעותית ואיתנה. יש פה את כוחות התע״ם אשר מבצעים פה הגנה – מיטב בנינו אשר מבצעים את משימתם בחירוף נפש ובחריצות מרשימה. יש לנו את היחס״ר 585, פרויקט לאומי ממעלה ראשונה אשר מאפשר את השילוב האמיתי בין מגוון הדתות בחברה הישראלית.

חילופי המפקדים (אל"מ טל אשור)

בסוף זה אנחנו, אנשי החטיבה הדרומית, אשר מרכיבים פסיפס מקצועות רבים ומגוונים, אנשים אשר פועלים בחדוות עשייה ואיש איש במשימתו תורם להצלחת ׳הנבחרת׳.בענווה, אומר שבאירועי השגרה ובייחוד ב׳שומר החומות׳ הסברנו טוב לאויב שכאן עומדת על המשמר חטיבה איתנה אשר לא תאפשר לו חיים קלים, ולמקבלי ההחלטות אפשרנו לפעול ברציפות התקפית קטלנית. כל אלו אפשרו לנו להקנות ביטחון ותחושת ביטחון לתושבים. מודה אני על הזכות להירשם בקורות חייה המפוארים של החטיבה הדרומית".

מדברי מפקד החטיבה הנכנס, אלוף-משנה אסף חממי: "טל, אתה ממפקדי השדה הטובים ביותר שאני מכיר. אני מוקיר לך הערכה רבה על עשייתך למען ההגנה על התושבים והעוברים בגזרה.אנשי החטיבה הדרומית, אני מקבל היום בגאווה ואחריות אדירה את הפיקוד על החטיבה. נמשיך להגן על התושבים בגזרה ולהכין את החטיבה למלחמה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו