אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הקיבוץ הדתי והבית היהודי במיזם משותף של קמחא דפסחא

עם כניסתו של חודש אדר, הקיבוץ הדתי, חברים בבית היהודי וארגונים נוספים החלו לפעול למיזם משותף של קמחא דפסחא – חלוקת מוצרי מזון לאלפי משפחות נזקקות לקראת חג הפסח. היעד חלוקת לפחות 6,000 חבילות מזון

הקיבוץ הדתי והבית היהודי במיזם משותף של קמחא דפסחא
  (אילוסטרציה פלאש90)

עם כניסתו של חודש אדר, הקיבוץ הדתי, חברים בבית היהודי וארגונים נוספים החלו לפעול למיזם משותף של קמחא דפסחא – חלוקת מוצרי מזון לאלפי משפחות נזקקות לקראת חג הפסח, שיחול בעוד כחודשיים וחצי. בימים האחרונים, מזכ"ל הקיבוץ הדתי, נחמיה רפל והפרויקטורית של המבצע, אילנית שגב, שלחו מכתבים לתורמים פוטנציאלים במטרה לעודדם לתרום מצרכים או לסייע תקציבית למיזם. הודגש כי חלוקת חבילות המזון תיעשה למשפחות שלשכות הרווחה ברחבי הארץ יפנו אליהן.

הבית היהודי קרא לחבריו ליטול חלק במבצע, כדי להביא למשפחות הזקוקות לכך לפי המלצת לשכות הרווחה – חבילות מזון.

"כנהוג בקהילות ישראל מדורי דורות, התאחדו לצורך מבצע 'קמחא דפסחא' מספר גופים ותנועות, ובראשן תנועת הקיבוץ הדתי", כתבו רפל וחברים מתנדבים בבית היהודי. "בכוונתנו לאסוף, להכין ולחלק לפחות 6,000 חבילות של מוצרי מזון, שיחולקו על ידי חברי הבית היהודי שהתנדבו לכך. כל זה לקראת חג הפסח, בפריסה ארצית, לאלפי משפחות הזקוקות להן".

לדבריהם, "ההתארגנות שלנו החלה חודשים אחדים לפני פסח, ואנו נמצאים בעיצומה של ההיערכוּת, שמטרתה מצד אחד איסוף נרחב של תרומות ומצרכים על-ידי הקיבוץ הדתי שיאפשרו לחלק חבילות מזון מכובדות, ומצד שני איסוף מסודר של כתובות כך שחלוקת החבילות על ידי חברים בבית היהודי תהיה רק למשפחות שאליהן היפנו אותנו מחלקות הרווחה של הרשויות המקומיות".

מנכ"ל הבית היהודי, ניר אורבך, מסר כי, "חברי הבית היהודי שמים דגש חזק על איכות החיים של האזרחים במדינת ישראל. לקראת חג החירות, ורואים חשיבות גדולה שכל אזרח במדינת ישראל ירגיש לפחות ליום אחד את תחושת החירות. חברינו יפעלו ככל יכולתם שהחבילות יגיעו למספר רב של משפחות. אני קורא לכמה שיותר מתנדבים לפעול למען מטרה חשובה זו, ושחג הפסח יהיה חג שמח לכולם".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו